نظر شمخانی درباره دسترسی به اماکن نظامی
۵۹۹۲۲۹
۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۶
۳۵۷۰ 
دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به برخی اظهارات مطرح شده مقامات خارجی در موضوع دسترسی به مراکز نظامی کشورمان در چارچوب توافق برجام گفت: جمهوری اسلامی ایران فعالیت اعلام نشده هسته‌ای در هیچ یک از نقاط جغرافیایی کشور نداشته و مطالب مطرح شده، فضاسازی رسانه‌های آمریکایی به منظور فرار به جلو و سرباز زدن از انجام تعهدات و وظایف انجام‌نشده از سوی این کشور است.
خبرگزاری ایسنا: دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به برخی اظهارات مطرح شده مقامات خارجی در موضوع دسترسی به مراکز نظامی کشورمان در چارچوب توافق برجام گفت: جمهوری اسلامی ایران فعالیت اعلام نشده هسته‌ای در هیچ یک از نقاط جغرافیایی کشور نداشته و مطالب مطرح شده، فضاسازی رسانه‌های آمریکایی به منظور فرار به جلو و سرباز زدن از انجام تعهدات و وظایف انجام‌نشده از سوی این کشور است.

دریابان علی شمخانی اظهار داشت: در هیچ یک از مراکز نظامی جمهوری اسلامی ایران فعالیت یا حتی تحقیقات هسته‌ای وجود ندارد و بازدیدهای انجام شده از سوی آژانس طی سال‌های گذشته این مطلب را تایید می‌کند.

نماینده مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: البته در مراکز نظامی، تحقیقات در خصوص سلاح‌های متعارف به ویژه در حوزه موشکی در جریان است که در چارچوب تولید قدرت دفاعی و ارتقاء بازدارندگی در برابر تهدیدات خارجی با قدرت ادامه خواهد یافت.

شمخانی گفت: در چارچوب اجرای فعال سیاست پدافند غیرعامل، مجموعه ظرفیت‌های تحقیقاتی و تولیدی متعارف در بخش دفاعی در پهنه‌ای به وسعت ایران اسلامی توزیع شده و به طور طبیعی مکشوف سازی این ظرفیت برای بیگانگان امکان پذیر نمی‌باشد.

عضو هیئت نظارت بر اجرای برجام تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران صرفا در چارچوب توافقات و دستورالعمل مشخص برجام رفتار کرده و هیچ تعهدی فراتر از آن را نمی‌پذیرد.

دریابان شمخانی گفت: مقامات آمریکا و رژیم صهیونیستی با دلالی منافقین به واسطه توهمات خود و با هدف ایران هراسی فرضیاتی را بدون سند و دلیل علیه برنامه صلح آمیز هسته‌ای کشورمان بیان می‌کنند که از گذشته نیز وجود داشته و تنها مصرف رسانه‌ای دارد.

وی افزود: هرگونه اظهار نظر در مورد تعهدات پذیرفته شده در قبال برجام باید از مجاری رسمی و مبتنی بر رویکردهای فنی و حقوقی و فارغ از نگاه‌های جانبدارانه، صرفا در آژانس بین المللی انرژی اتمی بررسی شود.     

شمخانی تاکید کرد: به طور قطع سایر ادعاهای خارج از این چارچوب ضمن آن که بی اهمیت است، الزامی در خصوص پاسخگویی به آن نیز وجود ندارد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: آژانس بین المللی انرژی اتمی در صورت ارائه مستندات کافی و قابل قبول، شیوه‌های فراوانی برای رفع ابهام در اختیار دارد و موضوع دسترسی به اماکن نظامی موضوعی غیرضرور و ملغی شده است.

شمخانی در پایان اظهار داشت: رفتار غیر سازنده و بهانه جویانه دولت ترامپ در قبال اجرای تعهدات خود در برجام که تلاشی فعال برای ضربه زدن به این توافق بین المللی است، ضمن مخدوش کردن بیش از پیش جایگاه این کشور در نظام بین الملل بدون شک چون گذشته با پاسخ متناسب از سوی جمهوری اسلامی ایران همراه خواهد بود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج