رونمایی از پوستر جشنواره فیلم کوتاه
۶۰۰۳۳۷
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲
۲۵۱۰
در آیین اختتامیه جشنواره منطقه‌ای "شبدیز" از پوستر سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران رونمایی شد و جایزه بزرگ جشنواره به یوسف کارگر برای ساخت فیلم "آرا" تعلق گرفت.
خبرگزاری ایسنا: در آیین اختتامیه جشنواره منطقه‌ای "شبدیز" از پوستر سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران رونمایی شد و جایزه بزرگ جشنواره به یوسف کارگر برای ساخت فیلم "آرا" تعلق گرفت.
 
رونمایی از پوستر جشنواره فیلم کوتاه در پایان «شبدیز» 
 
به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، آیین اختتامیه پنجاه و هفتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان_کرمانشاه "شبدیز"  با حضور  سید صادق موسوی مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران، حجت الاسلام و المسلمین رحیم جعفری مدیر کل ارشاد استان کرمانشاه و رییس جشنواره، آرشام خرسندپور معاونت هنری و سینمایی اداره ارشاد کرمانشاه ، کامران رضایی مدیر إجرایی جشنواره، ٢٥ شهریور در تالار انتظار شهر کرمانشاه برگزار شد.
 
در این مراسم پس از سرود جمهوری اسلامی، قرائت قرآن مجید و پخش تیزر، حاضران در سالن به تماشای گزارش تصویری از جشنواره نشستند. سپس حجت الاسلام جعفری با ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره منطقه‌ای "شبدیز" در کرمانشاه گفت: پیشنهاد برگزاری جشنواره "شبدیز" در روزهای اولی که سرکار آمدم با آقای رضایی دبیر جشنواره مطرح و سپس اجرایی شد.

وی با اشاره به رونق سینمای کشور با روی کار آمدن دولت یازدهم، افزود: سینمای ما در روزهای آخر دولت دهم تعطیل و قفل شد و با روی کار آمدن دولت امید این قفل با نگاه عمیق علمی و إجرایی شکسته شد.

وی ادامه داد: آمارها نشان میدهند میزان فروش شش ماهه نخست دولت یازدهم برابر با چهار سال دولت دهم بود.

جعفری با اشاره به راهبردهایی که در شکوفایی سینما تاثیر گذار هستند گفت: ایجاد فضای باز فرهنگی و هنری و ارائه اندیشه‌های مختلف، سپردن أمور اجرایی به هنرمندان و ورود بخش غیر دولتی سه راهکار تاثیر گذار در این زمینه هستند.
 
رییس جشنواره منطقه‌ای "شبدیز" ادامه داد: جشنواره‌ای که در این چند روز برگزار شد، نتیجه به کار گیری این سه مورد بود، کارهای این چنینی محصول همت بلند، انگیزه و پیگیری مجدانه است که آقای رضایی در این زمینه بسیار پیگیر بودند.

در ادامه، سید صادق موسوی مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران با تقدیر از کیفیت برگزاری جشنواره و کسانی که در برگزاری آن تلاش کردند گفت: ما به شما می بألیم و امیدوارم جشنواره "شبدیز" در کرمانشاه تثبیت شود. کرمانشاه هنرمندان بسیار خوبی را به سینمای کشور معرفی کرده است و این بزرگترین سرمایه این استان است.

موسوی به برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران اشاره کرد و ادامه داد: بدون اغراق مهمترین جشنواره فیلم کوتاه خاورمیانه در ایران برگزار میشود و با توجه به این رویداد مهم پوستر جشنواره امشب در این مراسم رونمایی میشود.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، انجمن را حامی کل حوزه فیلمسازی کوتاه دانست و ادامه داد: ما با همکاران و مدیرانمان عهد کرده‌ایم که انجمن سینمای جوانان ایران چتر حمایتی برای همه فیلمسازان حوزه فیلم کوتاه باشد و به امید زمانی که فیلم‌های کوتاهی که در کشور تولید میشوند، محصول فیلمسازان مستقل باشد.

بزرگداشت آرش رصافی
 
بزرگداشت آرش رصافی فیلمساز کرمانشاهی و پیشکسوت انجمن سینمای جوانان ایران در این آیین اختتامیه برگزار شد و اعضای دفتر کرمانشاه انجمن گل‌هایی را به این فیلمساز اهدا کردند.

رصافی با بیان این که بسیار از این اتفاق هیجان زده هستم و تا شب قبل از آن بی‌اطلاع بودم، افزود: من ٢٨ سال قبل هنرجوی انجمن بودم و ٢٢ سال قبل در جشنواره منطقه‌ای جایزه گرفتم اما طی این سال‌ها جشنواره منطقه‌ای دیگری برگزار نشد که اگر این اتفاق می‌افتاد، شاید هیچوقت کارمند نمی‌شدم و فیلمساز می‌ماندم.
 
وی ادامه داد: از آقای جعفری برای برگزاری "شبدیز" سپاسگزارم. من در تمام طول این سال‌ها با عشق کار کردم و زمانی که هنرمندان کرمانشاهی هم چون شهرام مکری، لقمان خالدی و امیر توده روستا موفق می‌شوند به خودم می‌بالم.

رصافی با اشاره به ٢٢سال قبل خاطر نشان کرد: چنین اتفاقی در آن سال‌ها به دلیل نگاه درستی بود که به فیلم کوتاه وجود داشت و مدیون مدیر عامل وقت انجمن سینمای جوان آقای صانعی مقدم بود.

وی به مدیریت کنونی انجمن اشاره کرد و افزود: امیدوار هستم که با نگاه درست، دقیق و جوان مدیر عامل فعلی انجمن دوباره چنین نگاهی بر فیلم کوتاه حاکم شود.

رصافی در پایان از پدرش که او را با سینما آشنا کرد تشکر و قدرانی کرد.

ابراهیم مرادی به عنوان عضو شورای شهر کرمانشاه پشت تریبون قرار گرفت و گفت: مردم کرمانشاه با همه دغدغههایی که دارند به یک هنرجو اطمینان کردند و بین ٢٩٠ کاندید در شورای شهر  کرمانشاه به من رأی دادند. وی به عنوان بدنه شهرداری کرمانشاه، افزود: در صورتی که شهرداری با هنرمندان هماهنگ باشد مطمئنا اتفاقات مهمی در فرهنگ و هنر آن شهر اتفاق می‌افتد.

فیلمسازان نسل ٨ میلیمتری هیچ وقت نمی‌ایستند

امید وفائی فیلمساز ملایری حاضر در جشنواره از برگزارکنندگان جشنواره تشکر کرد و گفت: من از نسل سینمای ٨ میلیمتری هستم. قاعده نسل گذشته این است که هیچ وقت نمی‌ایستد و همیشه مبارزه می‌کند. از آقای صانعی به خاطر تلاش سال‌های دورشان در زمینه فیلم کوتاه تشکر می‌کنم.
 
داستان پدر و پسری که سرمنشا ساخت "هراس" شدند
 
در ادامه مراسم جلال نعیمی برنده بخش انیمیشن گفت: داستان انیمیشن من زمانی به ذهنم رسید که پدر و پسری را دیدم که در کنار خیابان گدایی می‌کردند من از این‌ها خبر نداشتم تا زمانی که پدر را دیدم و در حال ترک بود و پسر نیز تحت حمایت قرار گرفته و به مدرسه می‌رود.

تلاش دو ساله برای "طناب"
 
آذر منصوری سازنده انیمیشن "طناب" گفت: از شکل‌گیری تا اجرای ایده این انیمیشن دو سال طول کشید. خوشحالم که این تلاش‌ها جواب داد و جایزه گرفتم و از انجمن سینمای جوانان ایران برای اعتمادشان به من تشکر می‌کنم.

اهدا جایزه به کولبران کشته شده بانه
 
هادی احمدی که برای فیلم " دادا سلطنه " از بانه برند جایزه شد گفت: جایزه‌ام را به دو کولبر بانه‌ای تقدیم میکنم که هفته گذشته کشته شدند.
 
فیلم‌ها توسط معتبرهای فیلم کوتاه داوری شدند
 
امیر رضا جلالیان که برای فیلم "خروس‌ها" موفق به دریافت جایزه شد، گفت: خوشحالم که فیلمم از چنین داورانی جایزه می گیرد که در حوزه فیلم کوتاه بسیار تاثیرگذار هستند.
 
رونمایی از پوستر جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران
 
در میانه این مراسم پوستر سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران توسط مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه رونمایی شد. پوستر این دوره از جشنواره را مرتضی اتابکی طراحی کرده است.
 
امسال فیلم کوتاه ما را در دنیا سربلند کرد
 
یوسف کارگر گفت: داورهای این جشنواره در همه بخش‌ها فیلمسازان بزرگی  بودند و من از اینکه از چنین داورهایی جایزه میگیرم خوشحالم. فیلم کوتاه اهمیت بسیاری دارد و ما امسال به وسیله چند فیلم کوتاه در دنیا سربلند شدیم.

وی ادامه داد: آرش رصافی تنها متعلق به مردم کرمانشاه نیست و در دل همه فیلمسازان کوتاه جا دارد. من از آقای موسوی و رییس دفتر ارومیه تشکر می‌کنم که برای ساخت فیلم "آرا" من را حمایت کردند.این فیلم به اندازه یک فیلم بلند سختی داشت و من مدیون مرحوم احد پارسیان بازیگر تبریزی فیلمم هستم.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج