متلاشی شدن 33 باند قاچاق در کردستان
۶۰۱۳۵۶
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۷
۴۸۰۲ 
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان تعداد باندهای متلاشی شده قاچاق در استان را 33 باند در سال جاری اعلام کرد.
خبرگزاری ایسنا: دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان تعداد باندهای متلاشی شده قاچاق در استان را 33 باند در سال جاری اعلام کرد.

رضا میرزایی امروز(27 شهریور) در ششمین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان، به ارائه آمار کشفیات قاچاق در شش ماهه سال جاری پرداخت و اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال جاری 246 هزار و 851 بطری مشروبات الکلی کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 10 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در این مدت 47 میلیون و 847 هزار و 808 نخ سیگار کشف شده که 12 درصد افزایش داشته است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان عنوان کرد: 4 میلیون و 881 هزار و 570 هزار قلم لوازم آرایشی بهداشتی نیز در این مدت کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 100 درصد افزایش داشته است.

وی اعلام کرد: 2 میلیون و 395 هزار و 627 قلم دارو با افزایش 47 درصدی، 25 هزار و 45 دستگاه تلفن همراه با افزایش 27 درصد، 27 هزار و 430 لیتر سوخت با کاهش 60 درصدی نیز از دیگر کشفیات کالاهای قاچاق طی شش ماهه سال جاری بوده است.

میرزایی همچنین از کشف 10 هزار و 159 دستگاه صوتی و تصویری خبر داد و گفت: کشفیات این کالاها در سال جاری نسب به مدت مشابه سال گذشته 133 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: 2 هزار و 292 دستگاه لوازم خانگی با افزایش 16 درصد، 3 هزار و 598 کیلو چای با 13 درصد کاهش و 4 هزار و 690 راس احشام با افزایش 73 درصد از دیگر کشفیات صورت گرفته در شش ماهه سال جاری است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان گفت: کل پرونده‌های متشکله در خصوص قاچاق در شش ماهه سال جاری، 3 هزار و 132 مورد بوده که 23 درصد کاهش داشته است. تعداد متهمین دستگیر شده در این مدت هزار و 925 نفر بوده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 23 درصد کاهش داشته است.

میرزایی همچنین تعداد باندهای متلاشی شده در این مدت را 33 باند اعلام کرد و گفت: در این خصوص 10 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین اقلام ممنوعه که به کردستان وارد شده‌اند، از استان‌های همجوار صورت گرفته است که در سال‌های اخیر ورود کالای قاچاق از سایر استان‌ها به کردستان را به حداقل رسانده‌ایم.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان عملکرد کردستان در زمینه جلوگیری از ورود قاچاق را خوب ارزیابی کرد و گفت: اکثر کامیون‌هایی که با کالا وارد استان می‌شوند، کنترل و بررسی می‌شوند.

جانشین پلیس مبارزه با قاچاق کالای استان کردستان نیز گفت: ارزش کل کالاهای مکشوفه در شش ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 17 درصد افزایش داشته‌ است.

به گزارش ایسنا، شهریار سلیمانی امروز دوشنبه(27 شهریور) در ششمین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان، به تشریح اقدامات نیروی انتظامی در خصوص مبارزه با قاچاق پرداخت و اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 33 باند قاچاق در کردستان توسط نیروی انتظامی منهدم شده که هفت درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. همچنین در کشفیات قاچاق نسبت به سال گذشته 40 درصد افزایش و در شناسایی قاچاقچیان نیز 12 درصد افزایش داشته‌ایم.

جانشین پلیس مبارزه با قاچاق کالای استان کردستان عنوان کرد: با توجه به اینکه کشفیات پلیس از قاچاق کالا محدود به استان کردستان نیست، 6 محموله سنگین قاچاق در زنجان، 5 محموله سنگین قاچاق در کرمانشاه و 2 محموله سنگین در آذربایجان شرقی، یک محموله بزرگ از آذربایجان غربی و یک محموله هزار کارتنی سیگار قاچاق در تهران هم کشف داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: تاکنون 994 کارتن از این محموله، قاچاق و سرقتی به ارزش 10 میلیارد ریال در تهران کشف شده است.

سلیمانی در خصوص کشفیات کالای قاچاق نیز اعلام کرد: در کشف مشروبات الکلی 4 درصد افزایش، تجهیزات ماهواره 15 درصد، سلاح جنگی 9 درصد، سلاح شکاری 7 درصد و سیگار 27 درصد افزایش داشته‌ایم.در ارزش کل کالاهای مکشوفه در شش ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 17 درصد افزایش داشته‌ایم.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج