اهداف دولت روحانی و منتقدانش
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۶۰۱۶۲۹
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
۱۹۴۸
موقع شناسی از ویژگی‌های درک سیاسی است. پختگی یک جریان سیاسی را باید در بزنگاه‌های انتخاب‌ آن سنجید. یک جریان سیاسی ریشه‌دار با تکیه‌ بر تجربه‌ها و تشخیص‌هایش می‌داند چه هنگام باید از فرصت‌ها موقعیت ساخت و در تحقق اهداف خود، از چه شیوه‌های معقول و مطالعه شده‌ای بهره گرفت.
روزنامه ابتکار: موقع شناسی از ویژگی‌های درک سیاسی است. پختگی یک جریان سیاسی را باید در بزنگاه‌های انتخاب‌ آن سنجید. یک جریان سیاسی ریشه‌دار با تکیه‌ بر تجربه‌ها و تشخیص‌هایش می‌داند چه هنگام باید از فرصت‌ها موقعیت ساخت و در تحقق اهداف خود، از چه شیوه‌های معقول و مطالعه شده‌ای بهره گرفت.
 
در این‌حال، جریان‌های سیاسی با سه رویکرد تعریف می‌شوند: حافظان وضع موجود؛ اصلاح‌گران و نوسازان در خدمت به تقویت و تحکیم نظام سیاسی و وفاق عمومی؛ و سرانجام، تجدید‌نظر طلبان.
 
اصلی‌ترین مشکل دولت اعتدال - به‌ویژه در دوره دوم - تعامل با دوجریان است؛ یکی که خواستار ابقاء و استمرار وضع گذشته با همه کاستی‌های آسیب زننده آن به ساختار و سامان سیاسی ـ اقتصادی کشور است. این جریان منافع از دست رفته و یا در آستانه خطر خود را بر همه راهکارها و مصلحت‌های لازم برای نوسازی در ساختار نظام ترجیح می‌دهد. جریان دیگر، طیف‌هایی هستند که با نادیده گرفتن مختصات گفتمان اعتدالی، اصلاح‌گری و نوسازی را با آهنگی تند و نزدیک به رویکردهای تجدید‌نظر طلب از دولت مطالبه می‌کنند.
 
رئیس‌جمهور روحانی نه در رقابت‌های انتخاباتی و نه اکنون هرگز دیدگاه‌های خود را در قالب محافظه‌کاری یا تجدید‌نظر طلبانه بیان نکرده است. آنچه او در دوره نخست و بالتبع دوره دوم تاکید داشته، نوسازی بر سیاقی است که بتواند ضمن کنترل و کاستن از شکاف میان گرایش‌های متعارض، امکان تغییرات را با موقع سنجی و ظرفیت‌های موجود فراهم کند. بنابراین، درک ایستادگی او در خط میانه و تاکید بر اصول جاری در دولت اعتدال از جمله ویژگی‌های تشخیص سیاسی است که لازم است خاصه، جریان‌های حامی‌ به آن توجه کنند.
 
مهم‌تر اینکه برخی طیف‌ها میان فضای رقابت‌های انتخاباتی و دوران استقرار دولت مرز نمی‌گذارند. تصور این گروه آن است که اقدام‌های رئیس‌جمهور منتخب باید با همان شوری باشد که در گرماگرم رقابت‌های انتخاباتی وجود داشت. درحالی که هنر و ورزیدگی سیاسی نه پیروی از شور برای اجرای سیاست‌ها بلکه استواری در اصول و در این‌حال کنترل سامان سیاسی ـ اجتماعی است.
 
رویکرد دولت منتخب را باید در تصمیم‌ و اقدام‌های آن در نه تنها اقتصاد، بلکه سیاست، اجتماع و فرهنگ قضاوت کرد. تمرکز بر حاشیه‌ها، جریان‌های سیاسی را از درک عمق استراتژی دولت که مشی خود را «اعتدالی» خوانده و براین اساس رای اعتماد مردم را کسب کرده، منحرف می‌کند. نقطه کانونی تحلیل دولت دوازدهم باید اصولی باشد که تاکنون هیچ نشانی از تخطی درآن بروز نکرده است.
 
پختگی نزد جریان‌های سیاسی در وهله نخست، عبور از شکل‌گرایی‌ها و درک هسته اتفاقاتی است که در‌حال وقوع است. نظم بخشی به سیستم مالی و بانکی کشور، مسدود کردن فعالیت شبکه‌ها و موسسه‌های مالی خارج از کنترل، مبارزه با قاچاق کالا و کاهش 15 میلیارد دلار از حجم آن، اراده محکم برای بازگشت بخش خصوصی به پیکره اقتصادی و مبارزه با خصولتی‌ها، شفاف ‌سازی اقتصادی و اراده بر گسترش فرهنگ پاسخ‌گویی، تعیین تکلیف در میان تصمیم‌‌سازان اقتصادی، تاکید برحقوق مدنی آحاد اقوام ایرانی، تنش‌زدایی در روابط خارجی، حفظ و گسترش شبکه‌های ارتباطی، توزیع عادلانه منافع میان ساکنان چهارگوشه کشور، ایجاد فرصت‌های تازه برای طبقاتی که تا همین گذشته نزدیک دیده نمی‌شدند و... مواردی است که می‌تواند رویکرد و اقدام دولت را در بزنگاه کنونی محک بزند.
 
وهله دوم، مراقبت از پای‌بندی دولت و حمایت از استمرار اصلاحات و تغییراتی است که توانسته مشروعیت آن را نزد عموم مردم پایدار کند. بنابراین جریان‌های سیاسی با موقع شناسی و درک آنچه در حال انجام است، باید فرصت لازم را برای دولت قائل شوند. اصلاح‌گری، تجدید‌نظر طلبی نیست. اصلاح‌گری در چارچوب اعتدال، امری زمانبر است که دو ویژگی دارد؛ مهارت سیاسی و داشتن حوصله بدون افتادن در دام حاشیه‌ها.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
ادیب_1
خرید باکس 3
ادیب_3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
عارفی_2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
اورانوس_فوترموبایل2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
انجمن پرستاری ایران_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
تنورستان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
کالازم_فوتر