قدیمی‌ترین عکس‌های جهان (۲)
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۶۰۱۷۸۴
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
۶۶۶۰
در این مطلب 19 مورد از قدیمی ترین عکس های جهان که هرکدام به نوبه خود بخشی از تاریخ بشریت را به تصویر می‌کشند، بررسی خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.
وبسایت گجت نیوز - کیا علیپور: در این مطلب 19 مورد از قدیمی ترین عکس های جهان که هرکدام به نوبه خود بخشی از تاریخ بشریت را به تصویر می‌کشند، بررسی خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

گاهی اوقات می‌توان به کمک یک تصویر هزاران حرف و سخن را به بیننده منتقل کرد و پیامی که در چند صفحه نوشته جا می‌شود را در یک فریم جا داد. از زمان اختراع تصویربرداری تاکنون هم تاثیر عمیق تصاویر مختلف با پیشرفت دوربین‌های عکاسی و تکنیک‌های مختلف شکار لحظه‌ها، کمتر نشده است.

در ادامه 19 تصویر تاریخی را که در بین دهه‌های 20 و 60 قرن نوزدهم ثبت شده‌اند، خواهیم دید؛ این تصاویر جز قدیمی ترین عکس های دنیا هستند و در میان آن‌ها اولین عکس جهان هم که در نگاه اول آنچنان قابل‌توجه نیست هم به چشم می‌خورد؛ عکس‌های این مجموعه به احتمال قوی، ‌تصورات ما در مورد گذشته را دستخوش تغییر خواهند کرد.
 
11. تصویر لینکلن در سال 1243

قدیمی‌ترین عکس‌های جهان (۲)

در این عکس که در بحبوحه جنگ داخلی آمریکا در سال 1243 گرفته شده است، استرس و فشار جنگ به خوبی در چهره لینکلن نمایان است. این رئیس جمهور برجسته در بیست و پنجم فروردین 1244 توسط جان ویلکس بوث (John Wilkes Booth)‏، در تئاتری در واشینگتن ترور شد؛ کمی پس از این حادثه جنگ داخلی به پایان رسید.
 


12. نبرد آنتیتام

قدیمی‌ترین عکس‌های جهان (۲)

نبرد آنتیتام (Battle of Antietam) یکی از کشتارهای جنگ داخلی آمریکا در اواخر تابستان سال 1241 بود که تلفات زیادی را از دو طرف به جا گذاشت. در این تصویر جسد سربازان ارتش ایالات مؤتلفه را می‌بینید که به عنوان تلاشی برای نشان دادن آثار مخرب جنگ به افرادی که از میدان نبرد دور بودند، تهیه شده است. قبل از توسعه‌ی روش‌های عکس‌برداری، اخبار جنگ و تلفات تنها در قالب گزارش‌های نوشتاری به دست سایرین می‌رسید.
 


13. سقوط فورت سامر

قدیمی‌ترین عکس‌های جهان (۲)

در خلال جنگ داخلی آمریکا تکنیک داگرئوتایپ جای خود را به روش‌های جدیدی همچون عکاسی استریوسکوپی (stereoscopy) داد. در تصویر بالا هم که یکی از قدیمی ترین عکس های جهان است، عکاس دو تصویر را از زاویه‌هایی که با هم به میزان اندکی تفاوت داشته‌اند، ثبت کرده و تصور سه بعدی بودن را در بیننده ایجاد کرده است. این تصویر که بر روی کاغذ‌ البومین نقره چاپ شده است، تصرف فورت سامر (Fort Sumter) را توسط ارتش ایالات مؤتلفه نشان می‌دهد. این اتفاق یکی از اقداماتی بود که باعث افروختن آتش جنگ داخلی در آمریکا شد.
 


14. انقلاب فرانسه

قدیمی‌ترین عکس‌های جهان (۲)

در این تصویر قدیمی سنگرهای ساخته شده‌ی یکی از خیابان‌های پاریس را در اوایل تابستان سال 1227 می‌بینید. این حرکت که توسط کارگران بر علیه حکومت فرانسه سازمان‌دهی شده بود، باعث مرگ هزاران نفر شد.
 


15. تصویری از جنگ

قدیمی‌ترین عکس‌های جهان (۲)

مورد بعدی از لیست قدیمی ترین عکس های جهان به ژنرالی آمریکایی با نام جان ای وول (John E. Wool) در جریان جنگ آمریکا و مکزیک مربوط می‌شود؛ این تصویر تصرف شهر سالتیلو (Saltillo) در کشور مکزیک را در اوایل سال 1225، نشان می‌دهد. جنگ رخ داده دو سال به طول انجامید و عکس‌های آن جزو قدیمی ترین تصاویر موجود از درگیری‌های میان کشورها است. آمریکا در جریان این جنگ پایتخت مکزیک را تصرف کرد و در معاهده‌ای که بین دو کشور امضا شد، مکزیک توافق کرد که ایالت کالیفرنیا و بخشی از جنوب غربی آمریکا را بدون هیچ شرط و تعللی تخلیه کند.
 


16. اولین تصویر خورشیدگرفتگی

قدیمی‌ترین عکس‌های جهان (۲)

تصویر بالا به اعتقاد بسیاری قدیمی ترین عکس موجود از خورشیدگرفتگی است که در ششم مرداد ماه سال 1230 توسط فردی به نام فردریک برکوسکی (Friedrich Berkowski)، از رصدخانه سلطنتی پروس، به ثبت رسیده است. قبل از این اقدام عکاسان سراسر جهان در تهیه‌ی تصویر کسوف به روش داگرئوتایپ با مشکلاتی مواجه بودند، اما بر اساس مقاله‌ای که در سال 1384 در ژورنال Acta Historica Astronomiae به چاپ رسید، عکس قدیمی برکوسکی اولین تصویری در جهان است که تاج خورشید را به درستی نشان می‌دهد.
 


17. جلسه بزرگ منشورگرایان

قدیمی‌ترین عکس‌های جهان (۲)

در این تصویر قدیمی که مربوط به بیست و یکم فروردین سال 1227 می‌شود، جلسه‌ای بزرگ از طرفداران جنبش سیاسی منشورگرایی یا چارتسیم را می‌بینیم که در لندن برگزار شده است. در این جنبشِ بریتانیا معترضان خواهان تغییر ساختار پارلمان کشور برای اعطای حق رای به کارگران بودند. در همین سال جنبش‌های مشابهی در سراسر اروپا شکل گرفتند که خواسته‌ی اصلی آن‌ها بهبود شرایط زندگی طبقه کارگر جامعه بود.
 


18. معبد زئوس

قدیمی‌ترین عکس‌های جهان (۲)

تصویر بالا معبد زئوس (Temple of Zeus) در آتن یونان را در سال 1221 نشان می‌دهد. همزمان با اوایل توسعه روش‌های عکس‌برداری، ثبت تصاویر مکان‌های باستانی در مرکز توجه‌ بود؛ در عصر حاضر دانشمندان تصاویر قرن نوزدهم که از خرابه‌های باستانی تهیه شده‌اند را برای بررسی تغییرات حاصل از گذر زمان بر روی این مکان‌ها و فضای اطراف آن‌ها، موردمطالعه قرار می‌دهند. این معبد برای یکی از خدایان باستان به نام زئوس، در قرن پنجم قبل از میلاد، ساخته شده بود.
 


19. ابتدایی‌ترین روش‌های بیهوشی

قدیمی‌ترین عکس‌های جهان (۲)

آخرین مورد از لیست قدیمی ترین عکس های جهان تصویری داگرئوتایپی، مربوط به سال 1226 است که گروهی از پزشکان بوستون آمریکا را در حال بیهوش کردن بیماری با نام ادوارد گیلبرت ابوت، با استفاده از اتر، نشان می‌دهد. توسعه تکنیک بیهوشی در قرن نوزدهم فرصت‌های بیشماری را برای اجرای عمل‌های جراحی مختلف فراهم کرد و وضعیت درمانی افراد جامعه را به میزان چشم‌گیری بهبود بخشید. 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر عارفی - فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر