انگلیس، پایتخت پروپاگاندای آنلاین داعش
۶۰۱۸۳۰
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
۷۷۲۱ 
یک اندیشکده انگلیسی از "شواهد شوک‌آور" درخصوص کوتاهی شرکت‌های اینترنتی این کشور و مقابله با تبلیغات افراط گرایان در فضای مجازی خبر داد.
خبرگزاری ایسنا به نقل از روزنامه دیلی میل، یک اندیشکده انگلیسی از "شواهد شوک‌آور" درخصوص کوتاهی شرکت‌های اینترنتی این کشور و مقابله با تبلیغات افراط گرایان در فضای مجازی خبر داد.
 
اندیشکده "پالسی اکسچنج" مشخص کرد که در بریتانیا بیشتر از هر جای دیگری در اروپا مردم به تبلیغات مجازی افراط گرایان می‌توانند دسترسی پیدا کنند.

این گزارش گفت: هر هفته از طریق شبکه‌های اجتماعی نظیر توئیتر و فیس‌بوک بیش از ۱۰۰ دستورعمل تروریستی و ویدئوهای تبلیغاتی و مقاله‌های افراط گرایان روی اینترنت منتشر می‌شود.

این اندیشکده خواهان قوانین مستقلش، تعقیب قضایی و جریمه علیه شرکت‌های اینترنتی شده که نمی‌توانند به مقابله با افراط گرایی در فضای مجازی بپردازند.

مطالعه این اندیشکده مشخص کرد که دستورعمل‌های تروریستی در فضای مجازی انگلیس از جمله راهنماهای ساخت بمب همچنان در دسترس هستند و این یک هشدار است.

روزنامه دیلی میل گزارش داد که براساس تحقیقاتش در این فضای مجازی تاکتیک‌های تروریستی بیشتر و فهرست اهداف بالقوه آنها نظیر رخدادهای ورزشی در دسترس قرار دارند.

این اندیشکده همچنین در یک نظرسنجی مشخص کرد که تقریبا سه چهارم مردم انگلیس می خواهند شرکتهای اینترنتی بزرگ اقداماتشان را برای پیدا کردن و حذف محتواهای اینترنتی برای به افراط کشاندن مردم را تشدید کنند.

65 درصد پاسخگویان این نظرسنجی معتقد بودند که شرکتهای اینترنتی در انگلیس به حد کافی برای مبارزه افراطگری اینترنتی تلاش نمی کنند و 75 درصد از ایجاد یک نهاد تنظیم کننده مستقل به این منظور در انگلیس حمایت کردند.

از 2000 شرکت کننده این نظرسنجی سه چهارم تقاضا کردند که قوانین جدیدی برای مجازات و جرم دانستن تماشای مداوم محتواهای اینترنتی افراطگرایانه ایجاد شود و 73 درصد نیز معتقد بودند که مالکیت تبلیغات افراطگرایانه باید غیرقانونی اعلام شود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج