موضع‌گیری خصمانه‌ی فیسبوک علیه مسلمانان روهینگیا
۶۰۳۰۲۵
۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸
۴۵۶۸ 
در حالی که پاکسازی قومی مسلمانان روهینگیا توسط دولت بودایی میانمار ادامه دارد، فیس‌بوک در موضع‌گیری مشکوک به بهانه حذف صفحات گروه ARSA مطالب مربوط به نسل کشی مسلمانان را پاک کرده است.
خبرآنلاین: در حالی که پاکسازی قومی مسلمانان روهینگیا توسط دولت بودایی میانمار ادامه دارد، فیس‌بوک در موضع‌گیری مشکوک به بهانه حذف صفحات گروه ARSA مطالب مربوط به نسل کشی مسلمانان را پاک کرده است.
 
 موضع‌گیری خصمانه فیس‌بوک علیه مسلمانان روهینگیا

فیس‌بوک صفحه ارتش آزادیبخش روهینگیا/ ARSA را که پس از شروع پاکسازی قومی آغاز بکار کرده، به عنوان گروهی تروریستی فرض کرده و مطالب آن را حذف کرده است. اما گروههای حقوق بشری و روزنامه‌نگاران گزارش می‌دهند که فیس‌بوک با این بهانه تمام مطالب و پیج های آگاهی دهنده درباره نسل کشی در میانمار را حذف کرده است.

این در حالی است که فیس‌بوک دست به صفحات ارتش برمه که دست به غارت، تجاوز، آواره کردن مسلمانان می‌زنند نزده و اعتقادی هم به این کار ندارد.

صفحه ارتش میانمار در فیس بوک بیش از 2.6 میلیون فالوور دارد{لینک} و هرچند سازمان‌های حقوق بشری آنها را متهم به نسل کشی کرده و باعث آواره شدن 400 هزار نفر از جمعیت 1.1 میلیونی مسلمانان روهینگیا شده‌اند؛ اما فیس‌بوک صفحاتی که درباره کشتار مسلمانان می نویسد را سانسور کرده است.

آنگ سان سوچی، برنده جایزه صلح نوبل به عنوان رهبر این کشور نظاره گر این نسل کشی بوده و سخنگویش - Zaw Htay - با به اشتراک گذاری خبر حذف صفحات مسلمانان از فیس‌بوک از طرفداران خود خواسته تا درباره گروه ARSA گزارش دهند تا صفحات بیشتری از آنها از فیس بوک پاک شود.

گروه ARSA اکتبر گذشته و پس از شروع نسل کشی مردم روهینگیا در Rakhine به وجود آمد تا درباره فجایع ارتش میانمار اطلاع رسانی کند که با سانسور از سوی فیس‌بوک مواجه شده است. آنها در توئیتر خود{لینک} آورده اند که حرکتشان کاملا قانونی و در راستای ایفای حقوق مردم بی گناه روهینگیا بوده است. مردمی که به بنگلادش پناه آورده اند از تجاوز وحشیانه ارتش میانمار به زنان و کودکان بی دفاع می‌گویند که با تیراندازی به سوی مردم و انفجار مین بر سر راهشان باعث فرار مردم از سرزمین مادری‌شان شده‌اند.

محمد انور، روزنامه نگاردر کوآلالامپور، با نشان دادن پرینت اسکرین صفحات حذف شده در فیس‌بوک به گاردین گفت اینها تنها صفحاتی از مظلومیت مردمی است که کشته می‌شوند و فیس‌بوک آنها را سانسور کرده است.

مدیران فیس‌بوک برخی از صفحات پاک شده که توسط انور نشان داده شده‌اند را خطای سهوی نامیده است و ادعا کرده است که به دلیل خشونت تصویری، مجبور به حذف صفحات شده است.

ظاهرا فیس‌بوک قتل و جنایتی که از سوی ارتش میانمار بر سر مردم آمده را دلیل محکمی برای حذف صفحات جنایتکاران در برمه نمی‌داند و نشان دادن تصاویر کشته شدگان بی‌گناه را جرم تلقی می‌کند.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:44 - 1396/06/30
خب این از بیعرضگی ما هم هست که هیچ حرکت و کمپینی برای محکومیت این ها و سایر مسایل ملیمون در فضای مجازی نداریم و مهمترین دغدغه مون شده استادیوم رفتن خانوما
Iran, Islamic Republic of
02:01 - 1396/06/31
تقصیر بی عرضگی ما هم هست که هیچ حرکتی تو فضای مجازی نمیکنیم تا دشمنامون محکوم شن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج