نوبت پنجمین پرسش مهر رئیس جمهور
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
لایکو_1
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
کتاب لند_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۰۳۲۲۴
۳۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۵
۸۵۹۲
اولین اسمی که با شنیدن مهر به ذهن می‌رسد مدرسه است. مهرماه زمان بازگشایی مدارس به حساب می‌آید و هر سال در آیین آغاز سال تحصیلی جدید رئیس‌جمهور با به صدا درآوردن زنگ بک مدرسه پرسش مهر را مطرح می‌کند، حالا دوباره نوبت پرسش مهر رئیس‌جمهور فرا رسیده است.
خبرگزاری ایسنا: اولین اسمی که با شنیدن مهر به ذهن می‌رسد مدرسه است. مهرماه زمان بازگشایی مدارس به حساب می‌آید و هر سال در آیین آغاز سال تحصیلی جدید رئیس‌جمهور با به صدا درآوردن زنگ بک مدرسه پرسش مهر را مطرح می‌کند، حالا دوباره نوبت پرسش مهر رئیس‌جمهور فرا رسیده است.

هر ساله رئیس‌جمهور با هدف پرورش روحیه پرسش‌گری و توانایی نقد و تحلیل پدیده‌ها، ایجاد تعامل بیشتر میان معلمان و دانش‌آموزان، ایجاد نشاط، شادابی، و تحرک بیشتر در مدارس، ترویج و تقویت امر تحقیق و پژوهش در آموزش و پرورش، گسترش و تقویت فعالیت‌های گروهی و کشف، رشد و پرورش استعدادهای بالقوه در مراسم گشایش مدارس و  آغاز سال تحصیلی جدید خطاب به دانش‌اموزان کشور، پرسشی با عنوان «پرسش مهر» مطرح می‌کند. در چهار سال گذشته حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی تنها یک بار به خاطر سفر به نیویورک در جشن بازگشایی مدارس حضور نداشت و پرسش مهر رئیس‌جمهور از طریق پیام از دانش‌آموزان پرسیده شد.

دوشنبه اول مهر ۹۲ و  در سال اول ریاست‌جمهوری روحانی، او در آئین بازگشایی مدارس کشور در دبیرستان دخترانه نمونه دولتی فاطمةالزهرا (س) منطقه ۱۸ آموزش و پرورش واقع در محله یافت‌آباد تهران حضور یافت و زنگ بازگشایی مدارس را نواخت.

روحانی در این مراسم به بیان پرسش مهر در سال تحصیلی جدید پرداخت و خطاب به دانش‌آموزان گفت: سوال من این است که عزیزان من و دانش‌آموزان سراسر کشور اگر پدر شما رئیس‌جمهور باشد چه اقدامی را به او توصیه می‌کنید که بتواند اعتدال و میانه‌روی را در همه ابعاد زندگی اجتماعی جامعه ایران بگستراند؟

وی افزود: در ضمن این سوال رئیس‌جمهور می‌خواهد افتخار کند که همه دانش‌آموزان او را به عنوان پدر بدانند.

پرهیز از سیاسی‌کاری، داشتن حق اعتراض، گنجاندن ساعتی برای کتابخوانی و گفت‌وگو از توصیه‌های روحانی به آموزش‌وپرورش، فرهنگیان و دانش‌آموزان در این مراسم بود.

سال بعد و در روز سه‌شنبه اول مهر  مراسم زنگ آغاز سال تحصیلی توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور به صورت نمادین در دبستان شاهد دخترانه حضرت زینب (س) منطقه ۵ تهران به صدا در آمد چرا که رئیس‌جمهور برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده بود.

در این مراسم متن پیام رئیس‌جمهور به مناسبت بازگشایی مدارس در مراسم بازگشایی مدارس سراسر کشور توسط فانی، وزیر آموزش و پرورش وقت قرائت و در آن پرسش مهر این‌گونه مطرح شد: عزیزانم ایران ما با مشکل جدی کمبود آب روبرو است، هر کدام از ما چگونه از آب‌های ایران می‌توانیم بهتر نگهداری و استفاده کنیم؟

اما در سال ۹۴ باز خود روحانی در روز چهارشنبه اول مهر  زنگ آغاز سال تحصیلی را با حضور فانی وزیر آموزش و پرورش، حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور و هاشمی استاندار تهران در دبستان پسرانه باقرالعلوم منطقه ۱۴ تهران نواخت.

رئیس‌جمهور در این مراسم پرسش مهر را این گونه مطرح کرد: به نظر شما دانش‌آموزان عزیز که سرمایه اصلی کشور ما هستید بعد از انجام توافق هسته‌ای با شش قدرت بزرگ دنیا چه فرصت‌های تازه‌ای پیش روی ما گشوده شده است؟ به نظر شما از لحاظ علم و فناوری، محیط کار، اقتصاد روابط ما با همسایگان و دنیا شرایط بهتر در زندگی حل مشکلات محیط زیست، آب، خاک، جامعه، اشتغال و جوانان ما بعد از پایان تحریم و ماه‌های آینده فرصت پیش روی ما چیست و چگونه باید از این فرصت استفاده کنیم؟

در چهارمین سال ریاست‌جمهوری روحانی، او روز شنبه سوم مهر ۹۵ در آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۹۶-۱۳۹۵ در دبیرستان نمونه دولتی دخترانه حضرت نرجس(س) منطقه ۶ تهران حاضر شد و پرسش مهر  را به مساله خشونت اختصاص داد و از دانش‌آموزان سوال کرد: خشونت از کجا نشات گرفته است؟ چگونه عده‌ای خشونت را می‌آموزند؟ در برابر خشونت چگونه باید ایستادگی کرد؟

رئیس‌جمهور همچنین در تکمیل پرسش خود از دانش‌آموزان سراسر کشور پرسید: چگونه می‌توانیم کشور و جامعه‌ای دارای رحمت اسلامی و نبوی داشته باشیم؟ چگونه می‌توانیم جوامع، منطقه و جهان را از خشونت برهانیم؟

با انتخاب مجدد حسن روحانی به عنوان رئیس‌جمهور در انتخابات ۹۶، او در چهار سال آینده هم پرسش مهر را با دانش‌آموزان مطرح می‌کند و امسال هم اگر مثل سال ۹۳ درگیر سفر به مجمع عمومی سازمان ملل نباشد با حضور در یکی از مدارس تهران ضمن نواختن زنگ بازگشایی مدارس، پرسش مهر سال تحصیلا ۹۶-۹۷ را مطرح خواهد کرد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر2