پخش زنده پرتاب ماهواره جاسوسی آمریکا
۶۰۴۴۴۶
۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
۲۳۴۳
ماهواره جاسوسی NROL-۴۲ آمریکا که مشخصات و برنامه‌های آن کاملا محرمانه است تا لحظاتی دیگر به فضا پرتاب می‌شود. قرار بود این پرتاب پنجشنبه شب انجام شود اما زمان آن به تعویق افتاد و به امروز موکول شد.
ایسنا: ماهواره جاسوسی NROL-۴۲ آمریکا که مشخصات و برنامه‌های آن کاملا محرمانه است تا لحظاتی دیگر به فضا پرتاب می‌شود.
 
 پخش زنده پرتاب ماهواره جاسوسی آمریکا

به نقل از اسپیس، قرار بود این پرتاب پنجشنبه شب انجام شود اما زمان آن به تعویق افتاد و به امروز موکول شد.

این ماهواره متعلق به "اداره شناسای ملی آمریکا"(National Reconnaissance Office) است که بیست و پنجمین ماموریت این اداره محسوب شده و در همکاری با "اتحادیه پرتاب موشک آمریکا"(ULA) انجام می‌شود. این دو سازمان از سال ۲۰۰۶ با هم همکاری می‌کنند.

موشک "اطلس ۵"(Atlas V) که اولین پرتاب خود را در سال ۲۰۰۲ تجربه کرده است با این پرتاب هفتاد و سومین ماموریت خود را انجام خواهد داد.

اطلس ۵  یک سامانه موشکی یک بار مصرف از خانواده موشک‌های اطلس است. اطلس ۵ در گذشته توسط شرکت لاکهید مارتین راه‌اندازی می‌شد و اکنون توسط لاکهیدمارتین-بوئینگ که شرکتی از ترکیب بویینگ و لاکهید مارتین است، ساخته و راه‌اندازی می‌شود.

این موشک از یک موتور آردی-۱۸۰ ساخت روسیه که سوخت آن نفت سفید و اکسیژن مایع است، برای تامین نیروی طبقه اول و یک موتور آمریکایی آرال-۱۰ با سوخت هیدروژن مایع و اکسیژن مایع برای طبقه بالایی که سِنتور نام دارد، استفاده می‌کند.

در برخی از پیکربندی‌ها همچنین از موشک‌های پیشران سوخت جامد ساخت اروجت در اطراف بدنه نیز استفاده می‌شود.

کلاهک‌های موشک‌های اطلس ۵ که ۴ متر یا ۵٫۴ متر قطر دارد و سه اندازه طولی دارند، توسط شرکت سوییسی راگ اسپیس ساخته می‌شوند.

اطلس ۵ در ۲۲ پرتابش از اولین پرتاب اوت ۲۰۰۲ تا اوت ۲۰۱۰  تقریباً موفقیت کامل را داشته‌ است. البته در ۱۵ ژوئن ۲۰۰۷ در پرتاب یکی از ماهواره‌های جاسوسی NROL-۳۰ در طبقه دوم موشک نابهنجاری پیش آمد و موتور سنتور زودتر از زمان برنامه‌ریزی شده خاموش شد. این ماهواره در مدار پایین‌تر از ارتفاعی که مقرر شده بود، رسید. ولی به هر حال خود اداره شناسایی ملی آمریکا این پرتاب را هم جزو پرتاب‌های موفق اعلام کرد.

این پرتاب از پایگاه "واندنبرگ"(Vandenberg) نیروی هوایی آمریکا در کالیفرنیا و در ساعت ۱۰ صبح به وقت تهران انجام می‌شود و شما می‌توانید پرتاب آن را به صورت زنده از اینجا تماشا کنید.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج