اکران «دنیا تنهایی کم ندارد» در هنر و تجربه
۶۰۵۱۶۹
۰۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
۸۴۶۸
افشین لیاقت یکی از کارگردانانی است که بزودی فیلم او در گروه هنر و تجربه اکران شود. او در خصوص فیلم خود به بانی فیلم گفت: سال ۹۲ فیلم«دنیا تنهایی کم ندارد» را تمام کردم که یک فیلم ۴ اپیزودی با موقعیت تنهایی است.
بانی فیلم: افشین لیاقت یکی از کارگردانانی است که بزودی فیلم او در گروه هنر و تجربه اکران شود. او در خصوص فیلم خود به بانی فیلم گفت: سال ۹۲ فیلم«دنیا تنهایی کم ندارد» را تمام کردم که یک فیلم ۴ اپیزودی با موقعیت تنهایی است. این فیلم مجموعه ای تشکیل شده از چهار اپیزود است که تایم هر اپیزود از آن حدود ۲۰ دقیقه است.
 
اکران «دنیا تنهایی کم ندارد» در هنر و تجربه 
 
این اپیزودها رویکردی متفاوت به مسائل اجتماعی دارند و تلاش ما بر این بوده که در قالب بصری ساده ای به بیانی متفاوت برسیم. قصه اول «سفر به انتهای تنهایی» نام دارد که در این اپیزود لعیا زنگنه راوی نامه ای است که موضوع آن حول تنهایی یک پدر و پسر می چرخد. اپیزود دوم درباره روابطی است که شکل آن صحیح نیست و نام آن «سفر به انتهای ترس» است.
 
در حقیقت کسانی هستند که از موضوعی فرار می کنند و به یک رابطه دیگر پناه می برند و در آن موضوع باز هم تنها هستند. اپیزود سوم در خصوص بازیگری است که این حرفه را رها کرده و به باغی رفته و در خیالش دختری به آنجا می آید و او را به بازیگری دعوت می کند. نام آن «سفر به انتهای خیال» است. اپیزود پایانی هم در خصوص زن و شوهری است که در آستانه جدایی هستند و اتفاقی می افتد که نمی دانند شیوه رویارویی با آن باید چطور باشد.
لیاقت افزود: این اپیزودها با روایتی از جواد یحیوی به یکدیگر وصل می شوند، اما داستان ها کاملا از یکدیگر مجزا هستند.
 
هدفم بیان تنهایی در زندگی امروز در حومه است. این فیلم در دومین جشنواره ویدئویی یاس برای بازی آقای جواد یحیوی جایزه بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد و اول شهریور پروانه نمایش گرفت. حدود دوسال است که این فیلم در نوبت اکران قرار دارد.
 
 
این کارگردان درباره فیلم دیگر خود نیز گفت: در حال ساخت فیلمی به نام «هفت باران» هستم که در خصوص بچه های بیمار سرطانی است. در رابطه با این بچه ها تحقیق کردم و متوجه شدم چقدر برای زندگی انرژی دارند و دوست دارند تفریح داشته باشند. این فیلمنامه کاندیدای دریافت جایزه بهترین فیلمنامه در جشنواره کودک بوده است و تلاش می کنم در پاییز آن را بسازم.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج