خودروهای آینده وضعیت هوا را پیش بینی می کنند
۶۰۵۷۲۱
۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
۳۸۱۸
یک شرکت خودروسازی حق امتیاز اختراع سیستمی را ثبت کرده که به وسیله نقلیه قابلیت پیش بینی وضعیت جوی را می دهد.
خبرگزاری مهر - شیوا سعیدی قوی اندام: یک شرکت خودروسازی حق امتیاز اختراع سیستمی را ثبت کرده که به وسیله نقلیه قابلیت پیش بینی وضعیت جوی را می دهد.
 
 خودروهای آینده وضعیت هوا را پیش بینی می کنند

به نقل از درایو، هرچند  دستگاه های پیش بینی کننده  آب و هوا دقیق هستند، اما همیشه امکان درصدی از خطا وجود دارد.

در همین راستا جاگوارلندروور حق امتیاز اختراعی را ثبت کرده که براساس آن خودروهای آتی این شرکت قابلیت پیش بینی وضعیت آب و هوا را می یابند. جالب آنکه به گفته این شرکت خودروها حتی می توانند با تمرکز بر شرایط محلی، بهتر از آب و هواشناسان، وضعیت جوی را پیش بینی کنند.

 سیستم پیش بینی وضعیت آب وهوا با استفاده از حسگرهای سنجش فشار هوا، رطوبت و نور به خودرو کمک می کند تغییرات جوی را ردیابی و خود را با آنها منطبق کند. خودروهای مجهز به این سیستم  در صورت پیش بینی آب وهوای گرمتر، به طور خودکار تهویه را روشن می کنند و برعکس.

از سوی دیگر ویژگی های امنیتی مانند سیستم ترمز، بخش های کنترل و ردیابی و  تنظیمات پاک کننده شیشه جلوی خودرو نیز به طور خودکار با سیستم پیش بینی وضعیت هوا همخوان می شوند.

همچنین در توضیحات حق اختراع به استفاده از اطلاعات GPS خودرو نیز اشاره شده است. خودرو با استفاده از این اطلاعات تغییرات جوی در مسیر را به طور محلی ردیابی می کند. به این ترتیب جاگوارلندروور خودروها را به ایستگاه های هواشناسی سیار تبدیل می کند که می توانند وضعیت جوی را پیش بینی کنند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج