آقای کیانیان، شهرت به چه قیمتی؟!
۶۰۶۲۴۸
۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
۶۷۷۸
رفتار تند رضا کیانیان در همایشی مرتبط با آب با مخاطبانی که نظراتی در انتقاد از سیاستگذاریهای بالادستی در مقوله آب داشتند(اینجا را بخوانید) همچنان محل اظهارنظر است.
سینماروزان: رفتار تند رضا کیانیان در همایشی مرتبط با آب با مخاطبانی که نظراتی در انتقاد از سیاستگذاریهای بالادستی در مقوله آب داشتند(اینجا را بخوانید) همچنان محل اظهارنظر است.
 
آقای کیانیان شهرت به چه قیمتی؟!

محمد آقازاده از روزنامه‌نگاران پیشکسوت ایرانی در یادداشتی که به این بهانه نگاشته است با نقد رفتار اخیر رضا کیانیان از تلاشهای این بازیگر برای ماندن در کانون توجه به قیمت رسوایی، گلایه کرده است.

متن کامل یادداشت محمد آقازاده را بخوانید:

رضا کیانیان بازیگر خوبی است توانسته در حرفه اش خود را تثبیت کند و آنطور که خبر دارم بخاطر سازگاری با کانون های قدرت وضعیت مالی خوبی دارد، در هنرهای دیگر و از جمله مقاله نویسی مداخله می کند و بخاطر اسم و رسمی که دارد در این رشته ها هم به درست و نادرست تحویل گرفته می شود.

نباید کمبودی او را در زندگی آنچنان آزرده باشد که بخاطر تخلیه روانی ناگزیر سر فعالان محیط زیست داد بزند، همه جا است و همه  تربیونها از آن اوست، چرا حق حرف زدن را از کسانی که تربیونی ندارند دریغ می کند، اما چرا با افسران جنگ نرم نرمخویانه حرف می زند، بیایید بدبین نباشیم و نگوییم هم آن داد زدن و هم این نرمخویی یک دلیل بیشتر ندارد و آن هم بدست آوردن دل اهالی  قدرت و لاجرم رسیدن به موقعیت مالی بهتر است. بجای این بدبینی و شاید هم واقع گرایی  مسئله را از زاویه دیگر دنبال کنیم که در نهایت همین قضاوت را تثبیت می کند.
 
اهالی شهرت دو موقعیت دشوار را تجربه می کنند. اول در جوانی وقتی می خواهند دیده بشوند باید سختی بسیاری را تحمل کنند. اگر توانستند از موانع صعب عبور کنند به سرعت سوار بر اسب شهرت همه جا مورد احترام و تکریم قرار می گیرند تا به اوج شهرت برسند. مراحل نشیب آغاز می شود. به‌روز نگاه داشتن خود سخت است. تا ته زندگی توانایی خود را حفظ کردن، کار آسانی نیست. بسیاری ناگزیر گوشه انزوا از یادها می روند و زیرک‌ترها از شهرت شان استفاده می کنند و در آکواریوم قدرت بخشی از سیستم تبلیغاتی می شوند.

کیانیان در مستندی که در مورد خسرو دهقان ساخته شده است می گوید دوران او گذشته است و به این دلیل فراموش می شود. اما این بازیگر که در بازیگری به تکرار خود رسیده است برای فراموش نشدن بازی تازه ای را آغاز کرده است. می‌خواهد در یادها بماند حتی اگر با رسوایی باشد؟ قدرت، شهرت و ثروت سقف ندارد. هر چقدر بیشتر داشته باشی می خواهی به بیشترش برسی.

«سنگا» حکیم رُمی می‌گوید اگر به آنچه داری قانع نباشی با داشتن همه دنیا قانع نمی‌شوی. اخیرا با یکی از سردبیران مجلات سینمایی گپ و گفتی داشتم؛ معتقد بود او هم همین مشکل را دارد ولی به هر دلیل می‌شود با یک تذکر، خودآگاهی را در او بیدار کرد ولی کیانیان آگاهانه در این راه قدم گذشته است و نمی‌توان با روشنگری بیدارش کرد.

حتی هنوز در عصر مجازی این بصیرت را نیافته که جلوی دوربین هر چه دلش خواست نگوید. لابد پیامدش برایش مهم است. چرا که همچنان در یادها می ماند و از یادها نمی رود! آیا این نه خطای او که استراتژی تدوین شده‌اش است؟؟ فیلم داد زدن کیانیان را در ببینید تا همه چیز دستتان بیاید.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1396/07/05
کیانیان نون ب نرخ روز خور خجالت بکش بس پیری
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1396/07/05
سلام بر مردم ایران من بارها خدمت شما عرض کردم این ارزشی که ماها برای هنر پیشه ودست اندر کارهای سینما قایل هستیم بسیار ازحد خارج است و بیش از چیزی که هستند برای انها وقت وزمان صرف میکنیم .این افراد یک مشت افراد عادی هستند که در نقش ورل های متفاوت ضاهر میشن وما با انها همزاد پنداری میکنیم .جامعه باید به کسانی اهمیت بدهندکه واقعا منشا خیر وبرکت وگشایش برای مردم باشند وانها را بزرگ کنیم و عکس شان راچاپ کنیم . مانند معلمین پزشکان وکارافرینان .این اشخاص توانای بزرگی را ندارند.وبه قول معروف اگر میخواهیم جامعه ای سقوط کند کافی است که کارهای بزرگ را به ادم های کوچک بسپاریم .یا حق
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۵
کاملا موافقم
reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۵
من حرف شما رو قبول ندارم.سینما زیرمجموعه ای از هنر و فرهنگ است و اتفاقا بسیار تاثیر گذار. جامعه به هنر مثل بقیه حیطه ها نیاز داره.شما یه شخص رو داری با کل معلمین و پزشکان مقایسه میکنی که درست نیست .در صورتی که در قیاس شخصی ما معلمین و پزشکانی رو میشناسیم که بیشترین ضربه رو به مردم میزنند ولی نمی تونیم این رو به همشون تعمیم بدیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۵
کاملا موافقم

این به اصطلاح هنرمندان خیلی گستاخ شده اند

یارب روا مدار که گدا معتبر شود -- گر معتبر شود ز خدا بی خبر شود
دریا
India
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۵
دوست گرامی درسته که رفتار آقای کیانیان نادرست بوده،ولی جامعه همینطور که به پزشک احتیلج داره به هنر و هنرمند هم نیاز داره.لطفا به مشاغل و افراد دیگه توهین نکنید و کار آن ها را به خاطر این شخص به خصوص زیر سوال نبرید
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1396/07/05
مقاله مشمئز کننده ای بود
کیانیان یک هنرمند متعهده که نسبت به جامعه اش بی تفاوت نیست. نون به نرخ روز خور اون روزنامه نگار مثلاً پیشکسوتیه که نفرت و عصبیت از نوشته اش می باره.
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1396/07/05
کیانیان دانش و سواد زیست محیطی ندارد، همان بس که در داستانهای فیلمهایش بماند و بگذرد.
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1396/07/05
جدیدا تو متن نوشته هاتون مینویسید که بیایید بدبین نباشیم ژست آدمهای حق بجانب رو میگیرید,ولی اونجوری که خودتون فکر میکنید دوست دارید بقیه هم مثل شما فکر کنن, ینی شما که نویسنده ای تو مسایل روزمره دیگه اصلا نظری نمیدید
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1396/07/05
کیانیان باید مجازات بشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۵
اعدام باید خخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1396/07/05
کسی که فیلم کامل این واقعه رو دیده باشه هیچ وقت به خودش اجازه نمیده که به آقای کیانیان بی احترمی کنه.شماها که این فیلم رو ندیدین پس چرا به خودتون جرات میدیدین به حسی بی احترامی کنین.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج