رزمایش مشترک روسیه و پاکستان آغاز شد
۶۰۶۶۲۴
۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۹
۲۸۷۵
رزمایش مشترک نیروهای روسیه و پاکستان در منطقه قفقاز شمالی روسیه آغاز شد.
خبرگزاری ایرنا:  رزمایش مشترک نیروهای روسیه و پاکستان در منطقه قفقاز شمالی روسیه آغاز شد.

رزمایش مشترک روسیه و پاکستان با عنوان «دروژبا-2017» روز چهارشنبه در جمهوری کاراچایوو چرکسیا در منطقه قفقاز شمالی روسیه آغاز شد.

پایگاه اینترنتی روسی رگنوم نوشت: از روسیه و پاکستان هر کدام حدود 100 نیروی هوابرد در این رزمایش شرکت دارند و نیروهای دو طرف در طول یک هفته آینده، همکاری در انجام اقدامات جنگی در شرایط کوهستانی را تمرین می کنند.

نظامیان دو کشور در ارتفاع 2300 متری مناطق کوهستانی جمهوری کاراچایوو چرکسیا، همکاری برای مبارزه با تروریست ها، امور تجسسی و کمین را تمرین می کنند.

روزنامه نزاویسیمایا گازتا چاپ مسکو در باره این رزمایش مشترک روسیه و پاکستان نوشت: هرچند اندکی بیش از 200 نظامی از دو کشور در آن شرکت می‌کنند اما تحلیلگران و ناظران سیاسی آن را با سرد شدن روابط پاکستان و آمریکا ارتباط می‌دهند.

روزنامه روسی نوشت: واشنگتن اسلام آباد را به حمایت از جنگجویان افغانی متهم کرده و تهدید می‌کند کمک نظامی به آن را قطع و پاکستان را از فهرست متحدان خود حذف کند.

نزاویسیمایا گازتا خاطرنشان کرد: در این رابطه به دیدار آینده فرمانده ارتش پاکستان از روسیه توجه خاص می‌شود.

روابط روسیه و پاکستان در دو سال اخیر توسعه یافته و دو کشور در عرصه های مهمی همچون امنیتی، مبارزه با تروریسم و نظامی همکاری می کنند.

پاکستان به تازگی به عضویت سازمان همکاری شانگ های در آمده و روسیه در چارچوب این سازمان منطقه ای نیز با اسلام آباد همکاری می کند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج