پرواز با سرعت 28 گیگابایت در ثانیه!
۶۰۶۷۵۶
۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۰
۴۹۸۲
به دلیل پایستگی دو وجهی در پردازنده های Ryzen Threadripper، این محصولات در ابتدا قادر به پشتیبانی از آرایش RAID در حافظه های NVME نبودند؛ در همین حال فشارهایی که از سوی منتقدان به AMD وارد شد، حاکی از آن بود که یک پلتفرم HEDT بدون ویژگی NVME RAID، غیر منطقی به نظر می رسد.
مجله سخت افزار: به دلیل پایستگی دو وجهی در پردازنده های Ryzen Threadripper، این محصولات در ابتدا قادر به پشتیبانی از آرایش RAID در حافظه های NVME نبودند؛ در همین حال فشارهایی که از سوی منتقدان به AMD وارد شد، حاکی از آن بود که یک پلتفرم HEDT بدون ویژگی NVME RAID، غیر منطقی به نظر می رسد.
 
 پرواز با سرعت 28 گیگابایت در ثانیه!
 
به همین علت AMD نیز طی اعلام قبلی خود، در تاریخ 25 سپتامبر اقدام به ارائه یک بروزرسانی سطح BIOS نمود که طی آن مادربردهای X399 نیز قادر به پشتیبانی از بوت رید NVME بودند.
 
 پرواز با سرعت 28 گیگابایت در ثانیه!

و اما باز هم اورکلاکر آلمانی با نام Der8auer دست به کار شده و با دریافت این آپدیت، آزمون سنگینی را بر روی مادربرد X399 پیاده سازی کرده است. این اورکلاکر از مادربرد ASUS X399 (احتمالا مدل ROG Zenith Extreme) و دو کارت توسعه ASUS Hyper M.2 X16 استفاده کرده است که بدین ترتیب تعداد 8 درایو سالید Samsung 960 PRO یا نسخه EVO را به سیستم معرفی کرده است. اگرچه مدل های سخت افزارها را نمی توان به طور 100% و دقیق تشخیص داد، اما نتیجه نهایی جالب توجه است.
 
 پرواز با سرعت 28 گیگابایت در ثانیه!

در نهایت، نرم افزار  IOmeter سرعت بسیار بالای 28375.84 مگابایت در ثانیه را نشان می دهد که به واقع بیش از 28 گیگابایت در ثانیه است! پشتیبانی از قابلیت RAID خصوصا در درایو های NVME شاید برای بسیاری از سیستم های میانی یا همان Mainstream های خانگی مورد استفاده نباشد، اما قطعا در مدل های HEDT بدان توجه خواهد شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج