دادگاه آمریکا محکومیت داماد بن لادن را تایید کرد
۶۰۷۱۸۱
۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۴
۳۲۷۹
یکی از دادگاه‌های تجدیدنظر آمریکا محکومیت سلیمان ابوغیث، روحانی متولد کویت، داماد بن لادن و سخنگوی رهبر القاعده را به اتهامات تروریستی تایید کرد.
خبرگزاری ایسنا: یکی از دادگاه‌های تجدیدنظر آمریکا محکومیت سلیمان ابوغیث، روحانی متولد کویت، داماد بن لادن و سخنگوی رهبر القاعده را به اتهامات تروریستی تایید کرد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، ابوغیث ۵۱ ساله که به حبس ابد محکوم شده، مدعی است که مدارک ارائه شده در دادگاه از اتهام وارده به وی برای توطئه چینی برای قتل آمریکایی‌ها حمایت نمی‌کند و نمی‌تواند ثابت کند که وی چگونه تجهیزات لازم برای حمایت از تروریسم را فراهم کرده است.

اما دادگاه تجدید نظر بخش دوم آمریکا در منهتن اعلام کرد که ابوغیث از هدف القاعده برای کشتن آمریکایی‌ها مطلع بوده و قصد داشته تا در آن مشارکت کند ولو اینکه جزئیات هرگونه اقدام تروریستی برنامه‌ریزی شده را نمی‌دانسته است.

این دادگاه افزود: سخنرانی‌هایی که ابوغیث در آن به مسلمانان گفته بود که مبارزه برای القاعده شاید در حمله به اهداف جدید آمریکایی وظیفه آنهاست، تامین تجهیزات لازم برای حمایت از القاعده با انتشار پیام‌هایش به جهان و ترغیب دیگران برای پیوستن به انجام حملات تروریستی‌ القاعده همگی اسناد و مدارک کافی برای محکوم کردن ابوغیث محسوب می‌شوند.

جان کیم دادستان موقت آمریکا در منهتن در توئیتر گفت: عدالت اجرا شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج