قتل مرد مورد علاقه مادر به دست نوجوان المپیادی
۶۰۷۸۳۸
۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۴
۲۱۷۸۰
نوجوانی که در مسابقات المپیاد ریاضی کشور صاحب مقام شده و متهم است مرد مورد ‌علاقه مادرش را به قتل رسانده است، در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.
روزنامه شرق: نوجوانی که در مسابقات المپیاد ریاضی کشور صاحب مقام شده و متهم است مرد مورد ‌علاقه مادرش را به قتل رسانده است، در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.
 
 بامداد یکی از روز‌‌های مرداد سال ٩٥ مأموران از مرگ مشکوک مردی در رباط‌کریم باخبر شدند. آنها پس از حضور در محل متوجه شدند مقتول مرد ٣٥ساله‌ای به نام عباس است که با ضربه چاقو جان خود را از دست داده است؛ اما آنها سرنخی درباره عامل یا عاملان این جنایت پیدا نکردند؛ به‌این‌ترتیب کارآگاهان تحقیقات خود را برای شناسایی عامل یا عاملان قتل آغاز کردند و به‌همین‌دلیل از ساکنان محلی که جسد این مرد در آنجا کشف شده بود، تحقیق کردند؛ اما هیچ‌‌یک شب حادثه مورد مشکوکی ندیده بودند و گفتند نمی‌دانند چه کسی این مرد را به قتل رسانده است. چند روز از قتل این مرد ٣٥‌ساله گذشته بود؛ اما مأموران نتوانستند سرنخی از عامل یا عاملان قتل پیدا کنند تا اینکه پسر ١٧ ساله‌ای به نام مهران به اداره پلیس مراجعه و خود را قاتل عباس معرفی کرد.
 
مهران به کارآگاهان گفت: پدر و مادرم سال‌ها پیش از یکدیگر طلاق گرفته‌اند و من پس از جدایی والدینم با مادرم زندگی می‌کردم. مدتی از این ماجرا می‌گذشت تا اینکه متوجه شدم مادرم با مرد غریبه‌ای رابطه دارد؛ به‌همین‌دلیل به سراغ مقتول رفتم و از او خواستم ارتباطش را با مادرم قطع کند؛ اما او به حرف‌های من توجه نکرد و به رابطه‌اش با مادرم ادامه داد. حتی یک‌ بار او را با مادرم دیدم و باز هم با او درگیر شدم.
 
او درباره روز حادثه گفت: ساعت یک نیمه‌‌شب بود که دیدم عباس سر کوچه ما ایستاده است. می‌دانستم خانه عباس در محله دیگری است و او فقط برای دیدن مادرم به اینجا می‌آید. با دیدن عباس آن وقتِ شب خیلی عصبانی شدم؛ برای همین به طرفش رفتم و با او درگیر شدم. او حاضر نشد آنجا را ترک کند و با حرف‌هایش من را تحریک کرد؛ برای همین نتوانستم خودم را کنترل کنم و با چاقویی که در دست داشتم، یک ضربه به او زدم و عباس روی زمین افتاد.
 
هنگامی که عباس را در آن حالت دیدم، خیلی ترسیدم. آن وقتِ شب همه خواب بودند و کسی داخل کوچه نبود؛ برای همین او را همان‌جا رها کردم و به خانه برگشتم. فردای آن روز هنگامی که به خیابان رفتم، متوجه شدم عباس جان خود را از دست داده است. هنگامی که این خبر را شنیدم، نمی‌دانستم باید چه کار کنم. نمی‌توانستم با این عذاب وجدان زندگی کنم به‌همین‌دلیل به اداره پلیس مراجعه کردم و خودم را تسلیم کردم.
 
به‌این‌ترتیب با توجه به شکایت اولیای‌دم، اعترافات متهم و سایر مدارک موجود در پرونده کیفرخواست علیه متهم صادر و پرونده برای رسیدگی در اختیار شعبه پنجم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی بابایی و مستشار تولیت قرار گرفت. در ابتدای جلسه نماینده دادستان کیفرخواست را قرائت کرد؛ سپس خواهر و برادر عباس به‌عنوان ولی‌دم در جایگاه قرار گرفتند و تقاضای قصاص متهم را کردند.
 
 در ادامه مهران در برابر قضات ایستاد و با شرح روز حادثه گفت: نمی‌خواستم عباس را به قتل برسانم. هنگامی که عباس را دیدم، از او خواستم محله‌ ما را ترک کند و دیگر به آنجا بازنگردد؛ اما او با حرف‌‌هایش من را تحریک کرد و باعث شد کنترل خودم را از دست بدهم و با چاقو او را به قتل برسانم. مهران که از کانون اصلاح و تربیت به دادگاه آورده شده بود، ادامه داد: قبلا چند بار با عباس درگیر شده بودم و از او خواسته بودم دیگر به مادرم نزدیک نشود؛ اما او به حرف‌های من توجه نکرد. حالا نیز از کارم پشیمان هستم و از اولیای‌دم می‌خواهم من را ببخشند.
 
سپس وکیل مهران برای ارائه دفاعیات در جایگاه قرار گرفت و در ادامه مشاوری که از سوی دادگاه برای اعلام وضعیت روانی متهم به دادگاه دعوت شده بود، گزارش خود را ارائه داد و اعلام کرد مهران یکی از دانش‌آموزان نخبه کشور است که در المپیاد ریاضی هم صاحب مقام شده است و به دلیل طلاق پدر و مادرش وضعیت روحی مناسبی نداشته است. او همچنین نظر خود درباره بلوغ عقلی این نوجوان را نیز به دادگاه ارائه داد.
 
 با پایان گفته‌های آنها ختم جلسه اعلام و قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1396/07/10
واقعا آرزو می کنم که این پسر قصاص نشه و رضایت بدن . البته جامعه هم برای ازدواج های مجددپس از طلاق هم آماده بشه . مشکل اینجاست که والدین فقط به طلاق فکر می کنن و هیچ مشاوره یا روانشناسی برای خود والدین و فرزندان در نظر گرفته نمیشه
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1396/07/10
پسره احمق مادرت طلاق گرفته بود وخودش هم راضی بوده که با عباس رابطه داشته خودت رابدبخت کردی بیچاره اگر مادرت راضی نبود او هیچ وقت نمی توانست به زور وادار کند مادرت را حالا فعلا اب خنک بخور بعد چی می شه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
پسره احمق کدن بی عقل دیوانه بجای اینکه اگر مرد خوبی بود خودت دست مادرت را تو دست او میگذاشنی ولی با شوهر مادرت دویت میشدی شاید تو هم بعداً خواهر یا دختر اون مرث را میگرفتی و یک خانواده بزرگ خوب میشوید،!! احمق من تا کی زنده هستم، شما ها را ارشاد کنم، اومدم من مردم کی میاد راست حسینی به شما ها را درست را بگه،؟؟ و شما را از خواب غفلت بیدار کنه؟؟ شما اصلا با شوهر مادرتون دوست شدید که بدانند خوب اسن یت بد است،!! شما چرا مصلحت خودتونو نمی دونید، همون بهتر که بتلای دار برید یت ثر حبس بمیرید، خوبی به شما نیامده!!
Iran, Islamic Republic of
08:34 - 1396/07/10
چرا مادر باید با داشتن پسری در سن بلوغ مثل دخترای ۱۸ ساله با یه مرد طرح دوستی بریزه و قرار بذاره؟ خب اگه قضیه رو به ازدواج ختم میکردن و با پسرش صحبت میکرد بهتر نبود؟
حالا برو باهاش ازدواج کن!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
شماها فکر میکنید اگه پدرتون فوت شد مادرتون تا آخر عمر باید سیاه پوشش پدرتون باشه؟؟ آیا بین وجدانها!! شماها بروید زندگی بگیرید یت شوهر کنید، اما مادرم بیچاره تونه فقط تیر آهن ها را بشماره!! این بیانیه صفت ها!! این لب عقل ها!! ای ندانم کارها!! ای بی عاطفه ها!! شما ها که راضی بخ شوهر کردن مادرتون نیستید اصلا هیچ احساسی ندارید یا از کم عقلی به خودتون الکی الکی مغرور هستید،!!
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1396/07/10
مادرت هم کم مقصر نبود پسر جان
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1396/07/10
اتفاقا اصلا مادرش مقصر نبوده با همین حرف های مزخرف به خودتون اجازه دادین که مالک زندگی زن ها به هر عنوانی بشین زن بیچاره بعد از طلاق زندگی خودش رو گذاشته پای این پسر و بزرگش کرده به درجه ای رسیده که تونسته تو المپیاد مقام بیاره اینها مسلما به دلیل مراقبت درست زن از بچه اش بوده ولی مگه زن خودش حق زندگی نداره مگه احساس نداره وقتی یه مرد شیطان صفت به زن و بچه مردم تجاوز میکنه یه عده آدم بیشرم حرف از به وجود آمدن توالت در جامعه رو پیش میکشن و به یه مرد بی وجدان به علت داشتن غریضه حیوانی حق هر کاری رو میدن ولی اگر زنی بعد سالها خواست به فکر خودش و زندگیش باشه میشه مقصر و پسره هم براش شاخ میشه و دست به قتل میزنه به چه حقی

قسم میخورم پدر این پسر سالها پیش رفته زن گرفته و داره برای خودش زندگی میکنه ولی اگه زن به اندازه سر سوزن به خودش و زندگیش و خواسته هاش فکر کرد باید بشه مقصر و به همه جواب پس بده بابا ایول به این همه غیرت، مردای ما بدجوری داره غیرت ازشون شره میکنه غیر از اینم نمیشه باشه وقتی اسم هر نوع جهالت و خودپرستی میشه غیرت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
ای کاش این مادر علاوه بر زحمت برای درس خوندن فرزندش کمی هم در مورد موضوعات اجتماعی با فرزندش صحبت میکرد بخصوص در این مورد به تنهایی تصمیم نمیگرفت .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
کاربر گرامی و عزیز 13/01 حرف های شما نسبت به سهم خواهی زن هم درست است و هم حق دارد برای خود هر گونه تصمیمی بگیرد، به حرف برخی از این کاربرها که هر را از بر نمیدانند نگران و ناراحت نشو، در قوانین هم هست که هر زن بیوه میتواند علی رغم مخالفت خانواده اعم از پدر و مادر و برادر و خواهر و فرزندان، این حق را دارد بدون نظر خواهی این افرادی که گفتم با هر شخصی که مورد علاقه خود اوست ازدواج کند وو هیچ شخصی نمیتواند مانع او شود، من خودم در دوره آخر دبیرستان بودم، پدرم فوت شد، مادرم دو سه خواستگار داشت اما به من گفت پسرم اگه من ازدواج کنم تو ناراحت نمیشوی؟ من هم با اینکه سنی نداشتم حدود 17سال به او گفتم مادر شما جوانان هستی و حق دارید زندگی کنید و یک عمر تنها نباشی با اینکه دو برادر از خودم کوچکتر داشتم گفتم مادر جان یکسال اجازه بده که هجده سال شوم و کفاات دو برادرم را بر عهده گیرم آن وقت همه ما هم در جشن ازدواج دومت شرکت خواهیم کرد اما اینکه شما سرپرست دو برادرم باشید و ازدواج کنید و بچه دار شوید دو برادر کوچکم ممکن است با بچه شما حسادت کنند و ناراحت شوند، که در این زمینه درست هم میگفتم هجده سال شدم مادر شوهر دوم گرفت دست بر قضا هم با اون مرد و هم با پسر و دختر های مادر که ناتنی هستند خیلی روابطمان خوب است، من این تصمیم را هفده سالگی بدون مشورت با عمو و دایی و فامیل گرفتم که سالهاست زبان زد اون محله شده ام. به نظر بنده زن هم همانقدر حق دارد که یک مرد دارد چند سالی گذشت من هم خواهر شوهر مادرم را گرفتم و با خوبی و خوشی با هم زندگی میکنیم،
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1396/07/10
پسرت‌و مامانت رو میکشتی نه اون مردو مامانت بهش پا داده بوده ....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
شهریار خان من نميدونم چطوری به شما بگو که اینطوری شانس که مادرتون ثو بار ازدواج کنه چه لذتی داره،!! چون خودتون سرث مزاجی هستین باید کتدر را زندانی کنید، بیان وجدانها، خاک چند عالم براى سرتون که با این پدیده مبارک و میمون مخالف هستید!!
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1396/07/10
کاربر۱۳:۱
ازدواج میکرده خوب چرا یواشکی و مخفی,,,,,
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
کاربر 16/21 کاربر 13/01 درست گفته من خودم مادرم راه شوهر دادم ، بروید سریع آگه پدرتون فوت شده مادرتون را به ازدواج مجدد ترغیب و تشویق کنیث تا شیرش حلالتون باشد، اصلا اگه پسر هستید خودتون هم زن بگیرید و با مادرتون در یکی روزنامه و یکی ساعت با هم جشنواره بگیرید، بهشت منتظر شماست،
Iran, Islamic Republic of
22:09 - 1396/07/10
عزیزم

کرم از خود درخته همیشه
مامانت پا میداد وگر نه عباس تو کوچه شما چیکار داشت

مثلا الان مامانت با کسی نیست هست تازه راحتر هم شد
این وسط تو بدبخت شدی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۱
.....شما هم سفت و سخت این را گرفتی که پا داده، اصلاً بگو کلیه وجودشو داده مال خودش بوده اختیارشو داشته و داده حالا شما کاسه داغ تر از آش شدی پا داده که داده حتماً فکر کرده که براش خوبه چون آدم همیشه به نفع خود معامله میکنه نبینم دیگه این را بگی!!
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1396/07/10
مادر باید با پسرش در مورد ازدواج صحبت میکرد،شاید هم فقط رابطه دوستی داشتن،،،خدا میداند
Iran, Islamic Republic of
07:55 - 1396/07/11
۱۸:۴۸و۱۸:۵۲ خودتان فهمیدید چی گفتیید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۱
جناب 07/55 بلی!! شما متوجه نشدید؟؟ بنده خودم مادرم را شوهر دادم و همان روز و ساعت من هم زن گرفتم، هم مادر راضی بود و هم من اجازه دادم با اینکه جوان بودم و مغرور اما دیدم غرور بی جا آدم را نابود میکنه، به وسیله عقل این کار را کردم، اونها که منو میشناختن رحمت فرستادند، چه معنی داره که یک زن بیوه را زندانی کنی؟؟ اون هم مادر خود آدم؟؟ به عقل و خرد خود مراجعه کن، کار خلاف شرع و یا بدین نیست!! چه اشکال دارد که پسر مادر جوان خود را به خانه شوهر بفرستد؟؟ تا خدای نکرده اشتباهی از او سر نزند؟؟ با افتخار من میگم خودم مادرم را شوهر دادم، هیچ هم عار و ننگ و حرف و حدیث بد ندارد!! حالا متوجه شدی؟؟ این پسر بزرگترین اشتباه زندگیش را انجام داده،!! متوجه نشدی باز بگم،!!
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1396/07/11
مرد های ایرانی از کوچک تا بزرگ یه عده ادم های جاهل هستن که معلوم نیست در کدوم عهدی گیر کردن و به شدت مخالف پیش رفت هستن یه زن بیوه که سالها مجرد بوده حق زندگی داره از کجا معلوم که با اون شخص صیغه نبوده
چرا باید از پسرش که عمری سربارش بوده و زندگیش رو به پاش گذاشته اجازه بگیره دیگه چی واقعا این مردها فکر می کنن کی هستن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۱
سرکار 14/04 چی چی به این موجودات مغرور، تو خالی بگم، من یه مادر داشتم خودم به خانه شوهر فرستادم، و خیلی هم راصب هستم و اونو تا پایان جان حماین می کنم، مادر که گناه نکرده یک عمر زجرکشیدن بچه بزرگ کردن بکشه، و دوباره پسرش مثل شوهر اما بی خیر اونو زندانی کنه!! این ها از انسانیت به دور هستند و دیده بصیر ندارن، گاو آمدن و خر میروند، چی بگم سرکار خانم؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۲
این مردها با تفکر پارینه سنگی مثل دب اکبر و دب اصغر هستن از معاشرت چیزی نمی دونن، هی نان سرد ختلب بخورن و دستور صادر کنند سبیل دار که مثل گربه اگه یه سمت سبیل اونها بیشتر زده بشه یه وری راهنمای میرن، هاآآ والله
Iran, Islamic Republic of
06:25 - 1396/07/12
یکی اینجا چقد عصبی حرف میزنه و چرت و پرت میگه
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۲
شاید در روغن افتادی از حرفهایت معلومه خیلی در ثروت وپول افتادی که راضی هستی معلومه خودش خوب می دونه باکی هستم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج