ذوالنور: اصولگرایان یک راس و اتاق فکر ندارند
۶۰۸۵۳۵
۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
۳۳۴۵
مجتبی ذالنوری عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی درمورد برنامه اصولگرایان برای ماندن در فضای سیاسی کشور گفت: جریان اصولگرایی یک راس مشخص و یک اتاق فکر معین ندارند که مثل یک حزب سیاسی عمل کنند چراکه اصولگریان یک جبهه هستند و سازمان خاصی که بنشینند و تدبیر کنند و چیزی را اجرایی کنند ندارند.
عصر ایران: مجتبی ذالنوری عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی درمورد برنامه اصولگرایان برای ماندن در فضای سیاسی کشور گفت: جریان اصولگرایی یک راس مشخص و یک اتاق فکر معین ندارند که مثل یک حزب سیاسی عمل کنند چراکه اصولگریان یک جبهه هستند و سازمان خاصی که بنشینند و تدبیر کنند و چیزی را اجرایی کنند ندارند.
 
لذا رد بزنگاه های خاص برخی احساس تکلیف می کنند و به صورت آتش به اختیار و خودجوش کارهای را انجام می دهند.

نماینده مردم قم در خانه ملت در گفت‌وگو با عصر ایران ادامه داد: من معتقدم اگر اصولگرایان قدری تشکیلاتی و با برنامه ریزی قبلی و با یک روش فراگیر که همه تشکل های اصولگرایی را در برگیرد عمل کنند و از قبل زمینه سازی و کار کنند موفقیت هایشان بیشتر خواهد بود.

ذالنوری در مورد اینکه چرا اصولگرایان نمی خواهند ضعف تشکیلاتی شان را رفع کنند گفت: این ضعف تا زمانی که اصولگرایان راس نداشته باشند برطرف نمی شود.

وی در مورد نبود راس در جریان اصولگرایی بیان کرد:چراهای ما در این زمینه زیاد است و متاسفانه تا کنون رفع نشده است و امیدواریم اصولگرایان با تحمل بیشتر نسبت به همدیگر و با فراگیری نگاه نسبت به یکدیگر بتوانند گروههای مختلف را زیر یک چتر جمع کنند.

نماینده مردم قم در خانه ملت درمورد نبود لیدر در جریان اصولگرایی گفت: بودن دلیل می خواهد و نبودن دلیل نمی خواهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا علی لاریجانی نمی تواند لیدری این جریان را دراین مرحله عهده دار باشد گفت: درحال حاضر فردی که همه جریان‌های اصولگرا بتوانند زیر چتر وی جمع شوند در جریان اصولگرا وجود ندارد .

وی در مورد از دست دادن جایگاه جامعتین در بین اصولگرایان یادآورشد: زمانی که در راس جامعتین شخصیت های همانند مرحوم آیت اله مهدوی کنی بود وحدت بین جریان‌های اصولگرایی بیشتر بود و امیدواریم شخصیت های همانند وی بتوانند آن نقش را ایفا کنند البته الان هم کمبود شخصیت نداریم ،آیت الله محمد یزدی،آیت الله موحدی کرمانی و آیت الله مصباح یزدی سه شخصیت برجسته جبهه اصولگرایی هستند که هر کدام استوانه ای هستند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی ادامه داد: یا باید این سه بزرگوار به صورت شورایی ورود پیدا کنند و هرچه تصمیم گرفتند اجرایی شود و یا اینکه بزرگواری همانند آیت اله مهدوی کنی حمایت شود و فقط یک نفر تصمیم بگیرد تا اصولگرایان بتوانند به وحدت برسند و متاسفانه در حال حاضر ما نه شورای محکم که نسبت به همه چیز تعیین تکلیف کنند که امرشان اجرا شود داریم و نه حمایت از فرد خاصی را برای عهده دار شدن این نقش داریم و اصولگرایان در هر دو زمینه مشکل دارند.

وی در مورد اینکه آیا افراطی گری های برخی در جریان اصولگرا را عاملی برای عملیاتی شدن دوموضوع فوق نمی دانید گفت:هم افراطی گری برخی و هم تفریط عده ای دیگر دراین موضوع نقش دارد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج