نسخه‌ی جدید واتس‌اپ با اموجی‌های اختصاصی
۶۰۹۰۱۱
۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸
۶۹۹۹
اپلیکیشن واتس‌اپ بعد از سال‌ها استفاده از اموجی‌های اپل برای تمام نسخه‌هایش، بالاخره اموجی‌های خودش را طراحی کرده است که کاربران جدیدترین نسخه بتای اندروید می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.
وب سایت فارنت - مارال کاتبی: اپلیکیشن واتس‌اپ بعد از سال‌ها استفاده از اموجی‌های اپل برای تمام نسخه‌هایش، بالاخره اموجی‌های خودش را طراحی کرده است که کاربران جدیدترین نسخه بتای اندروید می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.
 
 نسخه جدید واتس‌اپ با اموجی‌های اختصاصی در راهست

شاید با نگاه اول متوجه جدید بودن آن‌ها نشوید و حق هم دارید. این اموجی‌ها به‌شدت شبیه اموجی‌های iOS به نظر می‌رسند که مقداری از اموجی‌های اندروید اوریو و توییتر هم با آن‌ها ترکیب‌شده باشد. بااینکه تمام آن‌ها بر اساس دستورالعمل Unicode ساخته‌شده‌اند و برای کاهش از دست رفتن داده در ترجمه بین نسخه‌ها شبیه بودنشان منطقی به نظر می‌رسد، شاید بیش‌ازحد شبیه به هم هستند.

واتس‌اپ در ابتدا از اموجی‌های اپل استفاده کرد چراکه اندروید هنوز پشتیبانی از اموجی نداشت. واتس‌اپ برای اطمینان از اینکه اموجی‌های ارسال‌شده از طرف کاربران اپل از طرف کاربران اندروید هم قابل‌مشاهده باشد، تمام این اموجی‌ها را در اپلیکیشن خود نیز جاسازی نمود. حتی بعدازاینکه اندروید از اموجی‌ها پشتیبانی کرد، استفاده از اموجی‌های اپل همچنان برای واتس‌اپ منطقی به نظر می‌رسید چراکه همچنان تمام گوشی‌های اندرویدی از اموجی پشتیبانی نمی‌کردند و حتی در دستگاه‌های متفاوت اندرویدی نیز اموجی‌ها شبیه به هم نبودند.

هنوز مشخص نیست که این ست جدید از اموجی‌ها تنها برای کاربران غیر از اپل یا برای تمام پلتفرم‌هایی که واتس‌اپ از آن‌ها پشتیبانی می‌کند قابل‌استفاده خواهد بود. منطقی به نظر می‌رسد که در اپل همچنان از اموجی‌های خود iOS استفاده شود چراکه به‌شدت شبیه به هم هستند. شاید هدف واتس‌اپ از عرضه اموجی‌های شبیه به اموجی‌های اپل هم همین باشد و تنها می‌خواسته که به دلایل قانونی دیگر از آن‌ها استفاده نکند (البته عجیب به نظر می‌رسد که چطور تمام این سال‌ها از اموجی‌های اپل استفاده کرده و به مشکلی برنخورده است).

درنهایت این مجموعه جدید از اموجی‌ها راه خود را به نسخه اصلی و احتمالاً نسخه دسکتاپ نیز باز می‌کنند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج