خطوط اسرارآمیز ساجاما در بولیوی
۶۰۹۱۱۲
۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
۷۸۱۱
در دشت‌های کوهستانی غرب بولیوی شبکه‌ای از هزاران خط نسبتا راست روی زمین وجود دارد. این خطوط هیچ شکل یا عددی را تشکیل نداده اند، اما به طور قابل توجهی ده‌ها کیلومتر طول دارند.
برترین ها: در دشت‌های کوهستانی غرب بولیوی شبکه‌ای از هزاران خط نسبتا راست روی زمین وجود دارد. این خطوط هیچ شکل یا عددی را تشکیل نداده اند، اما به طور قابل توجهی ده‌ها کیلومتر طول دارند. هرکسی که آن‌ها را ایجاد کرده به شدت دقیق کار کرده است، زیرا در زمین‌های سنگی این منطقه با درختچه‌ها و دیگر موانع طبیعی چنین کاری آسان نیست.
 
خطوط ساجاما زیر سایه بلندترین قله بولیوی قرار دارند. از روی زمین، این خطوط عملا نامرئی هستند و تن‌ها از هوا می‌تواند طول باورنکردنی آن‌ها را تشخیص داد که شاید بزرگترین اثرهنری ماقبل تاریخ دنیاست. خطوط ساجاما بین یک تا سه متر عرض و از چند متر تا چندین کیلومتر طول دارند. بلندترین آن‌ها ۲۰ کیلومتر طول دارد.
 
آن‌ها از کنار رفتن سنگ‌های اکسیده شده و ظاهر شدن خاک روشن‌تر زیر آن‌ها ایجاد شده اند. اغلب خطوط از یک ناحیه مشترک آغاز می‌شوند، معمولا تا حدی بلندتر که اجازه می‌دهد که خطوط به راحتی دیده شوند. محققان فکر می‌کنند که این خطوط شعاعی مکان زیارتگاه‌های باستانی، برج‌های مدفون یا حتی شهر‌ها هستند. یک نظریه این است که خطوط توسط مردم بومی به عنوان راهنمای ساخت مکان‌های مقدس استفاده می‌شده است. در واقع برخی از جاده‌های مدرن که شهر‌ها را به هم وصل می‌کنند بر این خطوط راست ساخته شده اند. هرچند این منطقه امروزه کم جمعیت است، اما شواهدی وجود دارد که از آن‌ها برای پیاده روی استفاده می‌شده است. درمجموع این خطوط مساحت ۲۲۰۰۰ کیلومتر مربع را پوشش می‌دهند و مجموع طول خطوط ۱۶۰۰۰ کیلومتر است.
 
خطوط اسرارآمیز ساجاما در بولیوی 
 
خطوط اسرارآمیز ساجاما در بولیوی 
 
خطوط اسرارآمیز ساجاما در بولیوی 
 
خطوط اسرارآمیز ساجاما در بولیوی 
 
خطوط اسرارآمیز ساجاما در بولیوی 
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج