تشدید برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه‌ فنی
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۱۰۱۳۹
۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲
۵۳۹۱
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت از تشدید برخورد با خودروهای فرسوده و فاقد معاینه فنی در معابر تهران بزرگ خبر داد.
ایسنا: سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت با اشاره به فرا رسیدن نیمه دوم سال و احتمال بروز پدیده وارونگی دما در تهران اظهار کرد: با بروز این پدیده میزان آلودگی هوا مخصوصا در کلان‌شهرها افزایش می‌یابد و طبیعی است که دستگاه‌های مختلف نیز در این زمینه وظایفی بر عهده دارند. پلیس راهور موظف است تا در جهت برخورد با وسایل نقلیه دودزا و آلاینده اقدام کند.

وی با بیان اینکه نداشتن معاینه فنی و فرسوده بودن خودرو از جمله مواردی است که منجر به آلایندگی خودرو می‌شود، گفت: پلیس به‌صورت مستمر با خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند و همچنین خودروهای فرسوده، برخورد قانونی انجام می‌دهد.

مهماندار با اشاره به آمارهایی از برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی گفت: در نیمه نخست امسال نزدیک به دو میلیون خودرو در تهران به‌ دلیل نداشتن معاینه فنی جریمه شدند. البته این به‌ معنی جریمه شدن دو میلیون دستگاه خودرو نیست، بلکه ممکن است یک خودرو چندین بار جریمه شده باشد.

به گفته رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نداشتن معاینه فنی در هر ۲۴ ساعت باعث می‌شود تا یک بار خودرو مذکور جریمه ‌شود و بخشی از این‌ جریمه‌ها نیز توسط دوربین و بخش دیگری توسط مأموران پلیس راهور ثبت می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه رانندگان باید برای دریافت معاینه فنی خودرویشان به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند، گفت: برابر قانون به‌ ازای هر روز تردد خودروهای فاقد معاینه فنی در تهران ۵۰۰هزار ریال جریمه می‌شوند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به خودروهای فرسوده فاقد معاینه فنی نیز  گفت: قانون مشخص کرده که از چه سنی خودروها در شهرهای بزرگ و کلان‌شهرها حق تردد ندارند و این موضوع برای انواع خودروهای سنگین و شخصی متفاوت است، این موضوع در تهران توسط دوربین‌ها و مأموران پلیس راهور رصد می‌شود و براین اساس خودرویی که در سن فرسودگی قرار گرفته به ازای هر ۲۴ ساعتی که در تهران تردد کند، یک بار جریمه می‌شود.

مهماندار با اشاره به کامیون‌های فرسوده نیز گفت: این خودروها هم به‌صورت دقیق جریمه می‌شوند. یعنی خودروهایی که دارای آلودگی باشند، حتی وسایل نقلیه سواری و شخصی که دارای آلودگی باشند، بلافاصله توسط مأموران پلیس راهور شناسایی می‌شوند، پلاک خودرو اخذ می‌شود و پلاک اعزام به تعمیرگاه به آن‌ها داده می‌شود. این خودروها برای تعمیر به تعمیرگاه می‌روند و تا زمانی که تعمیرات این‌ها انجام نشود و معاینه فنی نگیرند و سلامت آن‌ها در مراکز مجاز تأیید نشود، اجازه تردد در سطح شهر را ندارند.

مهماندار در همین رابطه اضافه کرد: در بحث خودروهای دودزا نیز پلیس به‌صورت جدی وارد شده و ضمن برخورد با آن‌ها به چنین خودروهایی اجازه تردد نمی‌دهد. لازم به ذکر است آمار برخورد مأمورین پلیس راهور تهران بزرگ با خودروهای فاقد معاینه فنی در سال جاری نسبت به سال گذشته سه‌برابر شده است. امسال بر خلاف سال گذشته، به‌ازای هر روز تردد این جریمه اعمال می‌شود.

به گفته رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، طرح تشدید برخورد با خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی در معابر سراسر پایتخت در دستور کار قرار گرفته است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:06 - 1396/07/14
اول ماشین های اداری خودشون رو جمع کنن که دود زا هستن بعد بیان سراغ مردم بیچاره
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1396/07/15
شما لطفا اول برین ماشینهای اداری و پرسنلی خودتون رسیدگی بکنین بعدش هم کل ماشینهای تولید داخلی همشون آلایندگی شدید محیطی دارن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر