خوراکی ها تمایل به ارزانی دارند
۶۱۰۲۹۸
۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۹
۷۵۳۹
تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار خرده فروشی اقلام خوراکی در تهران حاکی از این است که در هفته نخست مهرماه، قیمت در 4 گروه کالایی افزایش یافته اما 5گروه کالایی با کاهش قیمت مواجه شده‌اند و متوسط قیمت در 2گروه لبنیات و برنج نیز بدون تغییر بوده است.
خبرآنلاین: تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار خرده فروشی اقلام خوراکی در تهران حاکی از این است که در هفته نخست مهرماه، قیمت در 4 گروه کالایی افزایش یافته اما 5گروه کالایی با کاهش قیمت مواجه شده‌اند و متوسط قیمت در 2گروه لبنیات و برنج نیز بدون تغییر بوده است.

به نقل از پایگاه خبری اتاق ایران، بر اساس آمارهای بانک مرکزی در هفته منتهی به 7 مهرماه 96، قیمت‌ها در 2 گروه لبنیات، برنج تغییری نداشته است.

لبنیات و تخم مرغ

آمارهای منتشر شده از سوی بانک مرکزی نشان می‌دهد: در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات بهای پنیر غیرپاستوریزه معادل 0.7 درصد افزایش یافته اما قیمت دیگر اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بوده است. بهای تخم‌مرغ نیز در این هفتهع معادل 4.2 درصد کاهش را ثبت کرده و شانه‌ای 9هزار و 500 تا 12 هزار تومان به فروش رسیده است.

برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج، قیمت تمام اقلام اعم از برنج‌های وارداتی و داخلی، ثابت بوده اما در گروه حبوب قیمت همه اقلام بین یک تا 6.4 درصد کاهش یافته است.

میوه‌ها و سبزی‌های تازه

به گزارش بانک مرکزی، در هفته مورد بررسی، دو محصول نارنگی و لوبیا سبز در میادین زیر نظر شهرداری عرضه نشده و لیمو شیرین نیز عرضه کمی داشته است؛ اما عرضه سایر اقلام میوه و سبزی‌های تازه به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره‌بار در جریان بوده است.

در هفته نخست مهرماه، سیب زرد معادل 4.4 درصد، لیموشیرین 6.6 درصد، خربزه 8.2 درصد، هندوانه 5.6 درصد و موز 2.6 درصد افزایش داشته اما بهای سایر اقلام گروه میوه‌های تازه بین یک تا 23.2 درصد کاهش یافته است.

در گروه سبزی‌های تازه نیز قیمت خیار معادل 9.9 درصد، پیاز 1.7 درصد، لوبیا سبز 15.5 درصد . سبزی‌های برگی 0.2 درصد افزایش بها را تجربه کردند اما سایر اقلام این گروه کاهش قیمت یک تا 4 درصدی داشتند.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش، قیمت گوشت گوسفند بدون تغییر بود اما بهار گوشت تازه گاو و گوساله معادل 4درصد افزایش قیمت داشت. گوشت مرغ نیر در این هفته کاهش 3.3 درصدی را تجربه کرد.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

در هفته نخست مهرماه، بهای قند و شکر هر یک معادل 0.2 درصد افت کرد اما قیمت چای خارحی معادل 0.5 درصد افزایش یافت. بهار روغن نباتی نیز ثابت بود.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
06:47 - 1396/07/15
به به! چه تمایل مبارکی! مواد غذایی و کلا خوراکیها! زودتر تمایلتان را به ارزانی اعلام کنید! کاسه صبرم سر آمد. راستی از این تمایلتان بفرمایید، چی شد تمایل به ارزانی پیدا کردید؟
Iran, Islamic Republic of
07:43 - 1396/07/15
انگاربانک مرکزی ازاین ثابت موندن وکاهش قیمتها خیلی راضی نیست!!مسولین زیاد نگران نباشن شرکتهای خودروسازیمون به جاش جبران میکنن،اونا هفته ای یک بارقیمتاشون بالا میره !!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج