مقایسه غلط احمدی نژاد با موسوی و کروبی
۶۱۰۸۲
۰۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۵
۹۶۹۱
احمد توکلی با تاکید بر اینکه موسوی علت اصلی ایجاد فتنه بود یاد آورشد: البته احمدی نژاد هم در فتنه خطاهای قابل توجهی داشت اما قابل مقایسه با فتنه گری های موسوی و کروبی نبود.
خبرگزاری مهر: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نطق امروز علی مطهری در صحن علنی مجلس با بیان اینکه نباید حق اظهار نظر نمایندگان را به میزان رای آنها مرتبط دانست تاکید کرد: آقای مطهری می گوید چون افراطیون  4 میلیون رای دارند حق اظهار نظر در مورد دولت آینده را ندارند؛ در حالی که این استدلال مبنا ندارد و می تواند جاده را برای دیکتاتوری اکثریت هموار کند.

احمد توکلی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نطق علی مطهری در جلسه امروز مجلس گفت: نطق جناب مطهری در مجلس حاوی برخی نکات مثبت بود که پیشتر هم مورد نظر ایشان بوده و ما هم بر آن تاکید داشتیم.

وی با اشاره به برخی از سخنان علی مطهری در نطق امروزش افزود: آقای مطهری گفتند دفاع از نظام و مردم را باید همزمان داشته باشیم و دفاع از نظام نباید باعث ضایع شدن حق مردم و جامعه شود که این از موارد مثبت صحبت های ایشان است . یا اینکه به نکات مثبت دولت احمدی نژاد اشاره کردند در حالی که می دانیم نسبت به برخی اقدامات این دولت در روزهای پایانی مسئولیتش انتقاد داشتند.

عضو کمیسیون بودجه مجلس با انتقاد از برخی سخنان علی مطهری عنوان کرد: دو اشکال راهبردی در مباحثی که آقای مطهری در مجلس مطرح کردند وجود داشت که برادرانه از ایشان می خواهم این اشکلات را اصلاح کنند.

توکلی با بیان اینکه نباید حق اظهار نظر نمایندگان را به میزان رای آنها مرتبط دانست تاکید کرد: متاسفانه تعبیر سخن آقای مطهری این بود که افراطیون چون 4 میلیون رای دارند حق اظهار نظر در مورد دولت آینده را ندارند در حالی که این استدلال مبنا ندارد و می تواند جاده را برای دیکتاتوری اکثریت هموار کند. این سخن با اظهارات سابق آقای مطهری هم سازگار نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جریان اقلیت حق دارد حرف بزند و  نقد کند  و در خصوص دولت آینده موضع گیری داشته باشد اظهار کرد: گرفتن چنین حقی از اقلیت در واقع امضا کردن پای دیکتاتوری اکثریت است.

توکلی تصریح کرد: با اینکه بنده با افراطیون که مورد انتقاد آقای مطهری هستند در موارد بسیاری اختلاف نظر دارم اما معتقدم این جریان حق حرف زدن دارد.

وی گفت: مثل اینکه ایشان در مجلس به عنوان منتقد در اقلیت بود ولی ما از سخنان و حق اظهار نظر وی دفاع می کردیم.

نماینده مردم تهران با اشاره به اشکال دوم سخنان علی مطهری عنوان کرد: نقد دومی که به سخنان آقای مطهری وارد است مربوط به مواضع وی در قبال فتنه و مقایسه آن با خطاهای احمدی نژاد است.

توکلی با بیان اینکه تنازل سازی خطای موسوی و کروبی در فتنه 88 مشکلی را حل نمی‌کند، خاطر نشان کرد: اینکه بگوییم جرم موسوی و کروبی کم است و خطاهای احمدی نژاد را هم اندازه با آن قرار دهیم به معنای اعتدال نیست.

وی با اشاره به اینکه علت اصلی فتنه خلافکاری ها و قانون شکنی های موسوی بود تاکید کرد: موسوی به ادعاها و اظهارنظرهای قبلی خود نیز پایبند نماند و در مقابل قانون تمکین نکرد ولو اینکه اعتراض داشت باید مانند آیت الله هاشمی پس از رد صلاحیتش، در برابر قانون تمکین می کرد.

توکلی با بیان اینکه موسوی می توانست با تمکین مقابل قانون در دوره دوم احمدی نژاد همچون اقلیتی پرقدرت حضور داشته باشد تصریح کرد: وی می توانست به اهرم نقد در جریان اقلیت رفتار احمدی نژاد را تعدیل کرده و به احتمال زیاد الان رئیس جمهور بود بنابر این آقای مطهری نباید احمدی نژاد و موسوی را در کنار هم قرار دهد.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه موسوی علت اصلی ایجاد فتنه بود یاد آورشد: البته احمدی نژاد هم در فتنه خطاهای قابل توجهی داشت اما قابل مقایسه با فتنه گری های موسوی و کروبی نبود.

توکلی با اشاره به اینکه پیروزی اعتدال نباید باعث این شود که به افراطیون جایزه دهیم تصریح کرد: آقای مطهری مثل همیشه باید از حق همه نمایندگان دفاع کند البته با در نظر گرفتن اینکه همه اظهارنظرهای نمایندگان نیز درست نیست.

وی با اشاره به بخشی از سخنان علی مطهری مبنی بر اینکه مجلس نباید به بهانه ارتباط با فتنه وزرای کابینه دولت یازدهم را تحمیل کند تاکید کرد: این تعین تکلیف کردن برای مجلس است چنین اظهار نظری نادرست بوده و قابل دفاع نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه به نظر من وزیری که از فتنه و فتنه گری حمایت کرده است صلاحیت وزیر شدن را ندارد، عنوان کرد: در حقیقت فتنه گری همان افراطی گری است و این مسئله چیزی است که دولت یازدهم با شعار اعتدال باید به آن توجه کند.

توکلی با اشاره به بخشی از سخنان علی مطهری در خصوص بازداشتهای سیاسی عنوان کرد: برخی بازداشتها برای نقد حاکمیت بوده است و سخنان مطهری اگر مصادیقی داشته باشد که من هم معتقدم دارد، نظام باید با سعه صدر با آنها برخورد کند و چتر رافت خود را بر سر همه از جمله مخالفان حکومت که دست به اقدام عملی نزدند باز کند.
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:09 - 1392/05/07
با اینکه از نظر فرهنگی سنتی محسوب میشه ولی درود بر انصاف سیاسی علی مطهری و پدرش.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:12 - 1392/05/07
با سلام
مطهري با تهمت زدن، توهين كردن و بداخلاقي هاي بسيار مي خواهد ديگران را تخريب كند
واقعا براي مردم تهران متأسفم كه مطهري نماينده شان است
با تأسف بسيار بيشتر اينكه حامي فتنه نيز هست و فتنه ها و خرابكاري هاي 88 را با خدمات بسيار احمدي نژاد مقايسه مي كند
فتنه اي كه مطهري و موسوي و حاميانش انداختند چندين هزار برابر بدتر از خطاهاي احمدي نژاد است (اگر خطايي قابل ديد باشد ) چرا اين را گفتم چون هر انساني خطا مي كند ولي ديده نشود چرا بال و پر به آن بدهيم
مطهري با اين حرفها آبروي پدرش را نيز مي برد آبروي خودش را كه برده .
پاسخ ها
بدون نام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۷
نظرتو نگه دار واسه خودت و احمدی نژادت. همین شماها که طرفدارشین گند زدین به ممکلت حالا باید دولت جدیدی کلی جون بکنه 8سال گند ریس جمهورتو جمع کنه و دودش باز تو چشه ملته
محمد1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۷
باهاتت موافقم شديدا
فرناز
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۹
خدمات احمدی نژاد؟ کدوم خدمات؟ گرونی؟ بیکاری جوونا؟
مینا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۹
کاربر عالی گفتی
سید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۶:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۰
از همین الان ناله آقایون بلنده که کارهای 8 سال گذشته را باید درست کنیم. اگه بذارن کار کنیم و...و بدبختانه گوشتون پر کرده اند . قانونهایی که در دوران قبل اجرا نشد به چه علت بود ؟ پرداحت هماهنگ. حصوصی سازی.و....مطهری که قبلا هم بود چرا به کمکاری بقیه اعتراض نکرده. وقتی قیمت بنزین را شش برابر کردن کجا بود.سکه سی برابر شد این شخص زبان نداشت اشرافیگری مد روز شد خواب بودن؟ اختلاف حقوق معلمین با اداراتی به بیش از ده برابر رسیده بود و...هشیار باشیم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:34 - 1392/05/07
آقاييون فتنه گر رو خواهشا با آقاي احمدي نژاد مقايسه نكنيد.و همين طور علي مطهري رو با پدر شهيد فيلسوف و دانشمندشان.كجايي بهنام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:07 - 1392/05/07
موسوی نه...
جناب آقای مهندس میرحسین موسوی
پاسخ ها
محمد1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۷
هههههههه! جناب آقای چيز
1366
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۷
چیه آقا محمد1؟ "چیز " گفتن خیلی خیلی بهتر از "بگم بگم " گفتن و نشون دادن عکس زن مردمه.
بدون نام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۸
درود بر موسوی.در ضمن محمد1 درست حرف بزن یا عاقلانه سکوت کن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:41 - 1392/05/07
دیکتاتوری اکثریت؟؟؟!!!!!!!
فعلا که دیکتاتوری اقلیت افراطی هستش. جناب توکلی اسم دموکراسی رو گذاشته دیکتاتوری اکثریت!!!! واقعا که !! اصلا هم نمیخوان به روشون بیارن که مردم کنار گذاشتنشون.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:03 - 1392/05/07
بايد محاكمه بشن
پاسخ ها
فرناز
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۹
آره، احمدی نژاد و دارودسته ش باید محاکمه بشن.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:25 - 1392/05/07
صاحب نظران محترم ما ها همگی شاخ گاو به دستمان دادند و محصول را دیگران بردند و می برند همگی مثل هم هستند و تنها به فکر جیب خود که همین آّب به آسیاب دشمن ریختن است .
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:13 - 1392/05/07
هرچند دیدگاه های فرهنگی آقای مطهری رو قبول ندارم اصلا، ولی در این مورد به نظرم بیشتر حق با ایشونه. معلوم نیست آقای توکلی این عبارت "دیکتاتوری اکثریت" رو از کجا آورند. از کی تا حالا دموکراسی شده دیکتاتوری اکثریت؟ چطور اقلیت افراط گرایی که به هیچ قانونی پایبند نیستند می تونن به راحتی دست به هر کاری بزنند؟
ضمن اینکه بهتره بگین آقای مهندس موسوی، نه موسوی .
پاسخ ها
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۹
جناب آقای مهندس میرحسین موسوی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:33 - 1392/05/09
امان از این سیاست بی پدر و مادر.این دوستان تخصصشون اینه که خواسته سیاسی خودشون و دار و دستشونو به هر شکل ممکن و با مهارت بیان کنند. شده با قلب واقعیت و....بخوبی میتونن روز روشن رو شب و شب ظلمانی رو روز جلوه بدن. با ادعای دین و تضاهر به عدالت و راستی و درستی و مایه گذاشتن از ما مردم بد بخت.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
22:20 - 1392/05/09
خداروخوش نمیاد اقایانی که روزی واسه این مملکت زحمت کشیدن حالا بی دلیل توحبس باشن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
02:07 - 1392/05/10
اقای احمدی نژاد به اندازه اقای موسوی و کروبی مقصر است الکی از ایشون حمایت نکنید.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
23:10 - 1392/05/11
احمدينژاد ميگه دولتمون پاكترينه
فكركنم همون سه هزار ميليازد دلارو ميگه خخخخخخ
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:00 - 1392/05/13
احمدي نژاد فردي بسيار تند رو بود كه همين تند رويهايش باعث شد خيلي چيزها زير سوال برود و يكي از انها خودش بود
افتضاحات بار آورده اش در آينده بيشتر حس خواهد شد....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج