دستورالعمل بیماران خاص، بازنگری شد
۶۱۱۱۱۶
۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
۱۸۹۵
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از بازنگری در دستورالعمل بیماران خاص، صعب العلاج و سرطانی در نشست شورای عالی بیمه خبر داد.
 خبرگزاری ایرنا: وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از بازنگری در دستورالعمل بیماران خاص، صعب العلاج و سرطانی در نشست شورای عالی بیمه خبر داد.

«علی ربیعی» شامگاه شنبه پس از پایان شصت و هفتمین نشست شورای عالی بیمه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: به منظور بهره مندی بهتر بیماران خاص، صعب العلاج و سرطانی به خدمات تشخیصی و درمانی مورد نیاز، دستورالعمل بسته خدمتی این بیماران بازنگری و مصوب شد.
 
وی گفت: دبیرخانه شورای عالی بیمه بسته حمایتی بیماران خاص شامل دیالیز، تالاسمی، هموفیلی، ام اس، پیوند کلیه و بیماران سرطانی که نیاز به شیمی درمانی و پرتو درمانی دارند را مصوب کرد.
 
ربیعی ادامه داد: بر این اساس، اهم مصوبات بیمارن دیالیزی شامل تمام هزینه های خدمات دیالیز در بخش های دولتی، عمومی و غیر دولتی به صورت 100 درصد تحت پوشش بیمه پایه قرار گرفت و بیماران یاد شده هیچگونه هزینه ای پرداخت نخواهند کرد. همچنین هزینه های مصرفی بر عهده سازمان های بیمه گر خواهد بود.
 
وی در خصوص بیماران تالاسمی گفت: هزینه مرتبط با تزریق فراورده های خونی و هزینه های ناشی از فیلترهای خونی تحت پوشش قرار گرفت.
 
ربیعی افزود: در خصوص بیماران هموفیلی فاکتورهای خونی و داروهای مرتبط با آن توسط سازمان های بیمه گر پرداخت خواهد شد و آزمایش ژنتیک برای مادرانی که یک فرزند هموفیلی دارند بدون هزینه خواهد بود.
 
ربیعی همچنین بیان داشت: برای بیماران ام اس علاوه بر داروهای قبلی ریپوکسی مب تحت پوشش قرار گرفت و بیماران پیوند کلیه به شکل کامل تحت پوشش بیمه پایه قرار می گیرند.
 
به گفته وزیر کار، تمامی هزینه های بیماران شیمی درمانی برای تزریق در مراکز دولتی و تمامی لوازم مصرفی رایگان ارائه خواهد شد و بیماران هیچ هزینه ای برای آن پرداخت نخواهند کرد.
 
وی ادامه داد: رادیو تراپی در مراکز دولتی برای بیماران سرطانی صددرصد رایگان می شود و بیمار هزینه ای پرداخت نخواهد کرد.
 
ربیعی در پایان بیان داشت: به منظور ایجاد وحدت رویه مقرر شد کمیته ای ذیل شورای عالی بیمه به منظور پاسخ به کتاب ارزش نسبی خدمات ایجاد شود.
 
شصت و هفتمین جلسه شورای عالی بیمه کشور به منظور بررسی وضعیت بیمه ، تعرفه های پزشکی و بیماران خاص عصر امروز در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1396/07/16
قرص های مربوطه جهت بیمار های سرطانی روزانه ۱۲۰هزارتومان که ماهی میشود ۳۶۰۰۰۰۰تومان شما چی میگین؟خواهرمن بخاطر نداشتن پول وادامه درمان تمام کارهای که دراین ۵سال انجام داده همه د رحال برباد رفتن است به درد برسید.کدام رایگان ..آقای وزیر لطفا یه سری به داروخانه بزنید و بپرسید.قرص سرطانی افیتیتور چنده وحقوق ماهانه ۹۰۰۰۰۰تومان ومستاجرچندعدد می‌تواند بخرد وشما چندعدد میتوانید بخرید
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1396/07/16
سلام
واقعا باید به جناب وزیر خسته نباشید گفت
جناب وزیری اینها که قبلا هم همینطور بود کار تازه ای نکردین من ۲۰ ساله پیوند شدم و توی این ۲۰ سال همیشه درمان بیماران دیالیز و پیوند همین بوده فقط داروخانه ها با تبصره های مختلف و دستورالعملهای متفاوت وجوه سنگینی را از بیماران دیالیزی و پیوندی بابت داروهایشان دریافت میکردند و میگفتند داروی شما رایگان است و این فرانشیز است یا مابه التفاوت یک مارک خاص با مارک دیگر داروست یا داروی ایرانی رایگان است ولی خارجی پولی. خلاصه اسمی سالهاست درمان ما رایگان است ولی آنچه حقیقت دارد این است که خود ما بعنوان یک انسان رایگان هستیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج