فرصت 3 ماهه برای ارائه لیست املاک شهرداری
۶۱۵۰۶۲
۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۸
۲۸۰۴
رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریش، گفت: بر اساس مصوبه امروز شهرداری تهران ملزم شده است لیست املاک واگذار شده به اشخاص حقیقی و حقوقی را ظرف مدت سه ماه به شورای شهر اعلام کند.
خبرگزاری فارس:  محسن هاشمی رفسنجانی در جمع خبرنگاران درباره تصویب کلیات و جزئیات طرح الزام شهرداری تهران به ساماندهی واگذاری و حق بهره‌برداری املاک، اراضی و اموال غیرمنقول شهرداری تهران به اشخاص حقیقی و حقوقی و همین‌طور مؤسسات عمومی و غیردولتی، اظهار داشت: بیش از 70 سال پیش قانونی در شهرداری مصوب شده بود که تمامی واگذاری املاک در امور خیریه و واگذاری‌هایی به اشخاص حقیقی و حقوقی بر اساس مصوبه انجمن شهر صورت می‌گرفت.

وی افزود: بعدها با پیشرفت قوانین و مقررات و همین‌طور ایجاد سازمان‌ها و تصویب آیین‌نامه‌ها و اساسنامه‌ها که برای بعضی از شرکت‌ها نوشته شد قانون قبلی انجمن شهر زیر پا گذاشته شد.

رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریش، بیان داشت: بر همین اساس اکثر واگذاری‌ها بدون تصویب شورای شهر تهران انجام شده بود که با تصویب این طرح در قدم اول خواستیم آمار و ارقام واگذاری‌ها به اشخاص حقیقی و حقوقی چه به صورت رایگان و چه شرایط خاص مشخص و در اختیار مدیریت شهری قرار بگیرد.

هاشمی بیان داشت: با این طرح شهرداری ملزم می‌شود لیست واگذاری‌ها را بررسی و هر کدام از آن را که مغایر با طرح اشاره شده باشد گزارش دهد شورا نیز صحت و سقم آن را مورد بررسی قرار می‌دهد.

وی تأکید کرد: این طرح فقط برای بهره‌برداری از املاک است و در آینده طرحی نیز درباره واگذاری املاک ارائه خواهد شد.

رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریش، افزود: شهرداری تهران مهلت سه ماهه‌ای برای ارائه لیست اموال واگذار شده دارد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج