آمریکا: سپاه، سازمان تروریستی نیست
۶۱۵۲۳۶
۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۶
۵۰۴۹۵
وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که سپاه پاسداران ایران را به عنوان اف تی او (سازمان تروریستی خارجی) معرفی نکرده است.
خبرگزاری ایسنا: وزارت خزانه‌داری آمریکا در وبگاه خود، در توضیح اقدامات تازه‌ای که علیه سپاه پاسداران صورت گرفته است، به سوالات رایج در این خصوص، پاسخ داد.

از خزانه‌داری آمریکا سوال شد با توجه به اینکه سپاه پاسداران از قبل نیز تحت تحریم بوده است، با موضع گیری تازه علیه آن، چه چیزی تغییر می‌کند؟

خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: بله، سپاه بر اساس فرمان اجرایی 13382 (مربوط به تولید و تکثیر تسلیحات کشتار جمعی)، فرمان اجرایی 13553 (مربوط به تخلفات حقوق بشری)، و 13606 (مربوط به تخلفات حقوق بشری در ایران و سوریه با استفاده از فناوری اطلاعات) نیز تحت تحریم قرار دارد و افرادی که در برخی فعالیت‌های خاص با مشارکت سپاه حضور دارند هم ممکن است با تحریم‌های ثانویه مواجه شوند. اقدام اخیر در معرفی سپاه تحت فرمان اجرایی 13224 و بر اساس اختیارات ما در حوزه مقابله با تروریسم، پیامدهای بیشتری را متوجه سپاه می‌کند و دامنه برخی فعالیت‌های آن را محدود می‌کند. افرادی که بر اساس فرمان اجرایی 13224 که اکنون شامل سپاه پاسداران است، معرفی شده‌اند، ممکن نیست بر اساس «قانون اختیارات اقتصادی اضطراری»، بتوانند از معافیت‌های موسوم به «معافیت‌های بِرمَن» استفاده کنند.

بنا بر گزارش خبرگزاری صدا و سیما در سوال دیگری آمده است: با توجه به انتشار برخی گزارش‌ها، سپاه به عنوان سازمانی تروریستی معرفی شده است؟

خزانه‌داری آمریکا پاسخ داده است: خیر. وزارت خارجه (آمریکا)، سپاه پاسداران را به عنوان اف تی او (سازمان تروریستی خارجی) معرفی نکرده است.
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:51 - 1396/07/23
سپاه نشانه اقتدار ایرانه ترور نمیکنه رودر رو میجنگه
Iran, Islamic Republic of
18:53 - 1396/07/23
این ترامپ دیوانه مسخره خودش کرده بختش برگشته
پاسخ ها
نوید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
بخت برگشته؟
Iran, Islamic Republic of
19:25 - 1396/07/23
اگر سپاه تروریست است پس کل ایران تروریست هستند پس در عراق وسوریه تروریست با ترویست جنگ می کند اگر سپاه نبود داعش کل اسیا را اشغال کرده بود ولی همه ما خوب می دانیم که تخم هر تروریستی را امریکا می کارد طبق گفته های خودشان ،وایران به چه کشوری تجاوز کرده است چه کسانی را ترور کرده است ولی صدام با چراغ سبز امریکا به ایران تجاوز کرد وانهمه مردم بی گناه را شهیدکرد وخسارت مالی وجانی زد چندین دانشمند هسته ای ونظامی توسط عوامل امریکا واسراییل شهید شدند ایران در سوریه به غیر نظامی حمله نکرد ولی امریکادر عراق وافغانستان وسوریه بیشتر غیر نظامیان را هدف می دهد بیمارستان ومدرسه را هدف می دهد پس چه کسی تروریست است ما یا امریکا ،امریکا باید شرمسار باشد چون هیچ کشور دنیا با او هم نظر نشدند بجز اسراییل و عربستان و اینها خودشان از داعش بدتر هستند
Iran, Islamic Republic of
19:41 - 1396/07/23
بدبختا مردمشون گیر چه دیونه ای افتادن
پاسخ ها
آرشا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
فعلاً که اقتصادشون رشد چشمگیری داشه کاش از این دیوونه ها توی مملکت ما هم بود
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1396/07/23
همه دنیا دربرابر عظمت ایران به زانو افتادن،این ترامپ هم به زانو می افته.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
اخ اخ
Iran, Islamic Republic of
20:02 - 1396/07/23
آیابرای این جمله نه نیست؛؛درطی 24ساعت گذشته ؛چندین ملیون بشکه نفت بدون صاحب دریافت کرده اند
Iran, Islamic Republic of
20:15 - 1396/07/23
درود بر مرد عمل دکتر احمدی نژاد یاور مظلومان وپاه برهنگان ودشمن مفت خوران مملکت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۴
پا برهنه...!
Iran, Islamic Republic of
22:07 - 1396/07/23
واقعا هیچ غلطی نمی توانند بکنند.امریکا بهتر میداند تروریستی اعلام کردن یک نیروی نظامی کلاسیک دولتی قدرتمند مدافع انقلاب مردمی عواقب شومی برای امنیت نظامیان خودش دردنیا دارد.انهم نیرویی که چشم درچشم سربازانش درعراق وسوریه وخلیج فارس مثل عزراییل منتظرفرمان فرمانده شجاع کل قوا هستند تا جان ناپاک سربازان آمریکایی رابگیرند.امریکا هرگز قدرت آن رانخواهد داشت که سپاه راتروریستی اعلام کند.
Iran, Islamic Republic of
00:10 - 1396/07/24
بد بختهای بزدل از تهدید سپاه ترسیدن
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1396/07/24
همه ایرانیان سپاهی هستند به کوری چشم دشمنان ایران
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج