اعزام نیروهای شهرداری تهران برای نظافت نجف و کربلا
۶۱۷۰۸۷
۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۹
۳۸۰۳
معاون خدمات شهری شهرداری تهران از اعزام اولین گروه از نیروهای شهرداری تهران برای خدمات رسانی به زائرین اباعبدالله الحسین(ع) به شهرهای نجف و کربلا خبر داد.
خبرگزاری ایلنا: مجتبی یزدانی با اعلام این مطلب گفت: اولین گروه نیروهای شهرداری تهران برای پاکسازی، رفت و روب و خدمات‌رسانی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) شنبه 29 مهرماه به شهرهای نجف و کربلا اعزام می‌شوند.

یزدانی با اشاره به اینکه برای اولین بار مرز خسروی نیز به دیگر مرزها افزوده شده، تصریح کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده منطقه5 در مرز مهران، منطقه 14 در مرز خسروی (قصرشیرین)، منطقه 4 در مرز چذابه و منطقه 6 در مرز شلمچه مستقر و مجموعا کلیه مرزهای منتهی به کشورعراق تحت پوشش خدمات رسانی به زائرین قرار خواهند گرفت.همچنین شهرداری منطقه 2 نیز در شهر کوت واقع در خاک عراق که محل تقسیم و جابجایی زائرین به شهر نجف است به زائرین حسینی خدمات رسانی می کنند.

وی در ادامه در تشریح اقدامات کمیته خدمات شهری در ستاد اربعین گفت:مباحث خدمات شهری چون پاکسازی و رفت و روب پایانه‌های مرزی، شهرهای نجف و کربلا، تامین نیروهای کارگری، تامین تجهیزات خدمات شهری، جمع آوری زباله، شسستشوی المان‌های شهری، تامین مخازن، ارائه خدمات نظافتی و تامین و نگهداری سرویس‌های پرتابلی، تامین مخازن آب مورد نیاز،حمام و... از جمله اقدامات کمیته خدمات شهری ستاد اربعین خواهد بود.

یزدانی در ادامه به مشارکت و همراهی مردم و خیرین پرداخت و گفت:خیرین و مردم استقبال بسیار خوبی برای پذیرای از زائرین اربعین حسینی دارند و چند خیر در برخی از مرزها به منظور پذیرایی از زائرین مستقر می شوند.

وی با بیان این که راهنمای زائرین و ستاد گمشدگان نیز توسط نیروهای شهرداری تهران و بسیج شهرداری تهران صورت خواهد گرفت، گفت:جهت بازدید از مرزها و نظارت بر کلیه امور، مسوولی تعیین  و به بازدید مستمر از مرزها می‌پردازد. به منظور خدمات رسانی به زائرین در مرزها و شهرهای نجف و کربلا هماهنگی های لازم با وزارت کشور صورت گرفته است و در این خصوص بازدیدهایی نیز از مرزها توسط معاونین عمرانی وزارت کشور به منظور اطلاع از روند اقدامات انجام شده است.

وی در ادامه افزود:همچنین هماهنگی‌های لازم در مرزها انجام شده است و اعتبارات لازم  نیز برابر مصوبه شورای اسلامی شهر تهران به مناطق ذیربط اختصاص یافته است.

معاون شهردار تهران به اعزام نیروها به شهرهای نجف و کربلا اشاره کرد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده نیروها در دو مرحله به شهرهای نجف و کربلا برای خدمات رسانی و رفت و روب اعزام می شوند  و این گروه ها در دو شیفت کاری به رفت و روب و نظافت این شهرها می‌پردازند. همچنین روز شنبه 29 مهرماه حدود 1100نفر نیرو شامل نیروهای کارگری، ناظرین، نیروهای آتش نشانی، نیروهای ستاد شهر سالم و... به شهرهای نجف و کربلا اعزام خواهند شد.

یزدانی با بیان این که هماهنگی های لازم در شهرهای نجف و کربلا توسط نمایندگان تعیین شده صورت می گیرد، گفت:این نمایندگان وظیفه هماهنگی با شهرداری،استانداری و عتبات عالیات را بر عهده دارند.

وی با بیان این که ستاد عتبات عالیات هماهنگی های بسیار خوبی با شهرداری تهران داشته است گفت:در بحث اسکان حدود 50 هزار نفر (5 هزار نفر در نجف و حدود 45 هزار نفر در کربلا) توسط عتبات عالیات اسکان و پذیرایی خواهند شد و شهرداری تهران در این راستا امکانات لازم را جهت برپایی چادرها در اختیار آنان قرار خواهد داد.

معاون شهردار تهران با بیان این که تمامی هزینه ها براساس اعتبار مصوب تعیین شده از سوی شورای اسلامی شهر تهران است و با استقبال خیرین و مشارکت‌های مردمی شاهد برگزاری باشکوه پیاده روی اربعین حسینی خواهیم بود گفت:با هماهنگی‌های انجام شده خیرین استان ها نذورات خود را در موکب‌ها و محل‌های اسکان توزیع خواهند کرد و این کار به شکل کاملا مردمی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به این که شهرداری تهران امسال در بحث صدور ویزا برای نیروها هزینه‌ای پرداخت نخواهد کرد، گفت:با هماهنگی‌های انجام شده امسال صدور ویزا توسط ستاد عتبات عالیات انجام و هزینه ای برای شهرداری تهران نخواهد داشت.

یزدانی با بیان این که 10 روز پیش از شروع مراسم اربعین حسینی پاکسازی و رفت و روب شهرهای نجف و کربلا  و مسیر بین نجف به کربلا به شکل کامل آغاز خواهد شد و زبال‌های جمع آوری شده در مکان‌های تعیین شده منتقل می‌شود، گفت:همچنین شهرداری‌های دیگر نیز ما را در این امر یاری می‌کنند. البته در همین راستا و با توجه به این که در تقسیم بندی‌ها مسوول کمیته خدمات شهری هستیم روز شنبه جلسه‌ای با معاونین خدمات شهری کلانشهرها برگزار و در این خصوص تقسیم کار خواهد شد.

وی در ادامه گفت: با توجه به مسوولیتی که وزارت کشور و با همکاری سپاه به سازمان اتوبوسرانی محول کرده است که در این زمینه برای تسهیل در جابجایی زائرین از مرز مهران به شهر کوت تدابیر لازم اندیشیده شده است و 500 دستگاه اتوبوس برای این امر در نظر گرفته شده اند . ضمنا زائرین از شهر کوت توسط ماشین‌های عراقی به نجف و کربلا منتقل خواهند شد.

وی در ادامه به اقدامات ستاد شهر سالم اشاره داشت و گفت:ستاد شهر سالم نیز با حضور در مرزها و شهرهای نجف و کربلا با استقرار تیم پزشکی و امکانات درمانی به نیروهای خدمات رسان شهرداری تهران و زائرین خدمات رسانی می‌کند. کارشناسان سازمان آتش نشانی نیز با استقرار در مرزها و شهرهای نجف و کربلا نسبت به آموزش و ارائه خدمات ایمنی در محل‌های استقرار نیروهای  شهرداری تهران می پردازند.

معاون شهردار تهران ادامه داد:همچنین دو موکب نیز توسط بسیج شهرداری تهران برپا خواهد شد که مجهز به درمانگاه و تجهیزات لازم، خوابگاه، سرویس‌های بهداشتی ،حمام و... خواهد بود . البته پذیرایی در این موکب‌ها نیز توسط خیرین و به شکل مردمی انجام خواهد شد.

یزدانی با بیان این که جمع آوری زباله ها در شهرهای نجف و کربلا، توزیع کیسه‌های تجزیه پذیر به زائرین در موکب ها و... توسط نیروهای شهرداری تهران به شکل مستمر انجام خواهد شد، گفت:کلیه نیروها چند روز پس از اتمام مراسم اربعین حسینی و پس از پاکسازی کامل این نقاط و نیز مرزهای چهارگانه به کشور باز می گردند.

وی در پایان گفت:برای رفاه حال زائرین هماهنگی‌های لازم با بانک شهر برای ارائه خدمات رسانی مطلوب به شهروندان در کلیه مرزها و شهر کربلا انجام شده است و تدابیر بسیار خوبی برای این امر با استقرار پیشخوان های سیار،خودپرداز سیار و... اندیشیده شده است.
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:28 - 1396/07/26
چرا اونا دوزار خرج ایران نمیکنن پس؟
Iran, Islamic Republic of
22:29 - 1396/07/26
تهران دیگه تمیزه حالا فرستادن اونجا
Iran, Islamic Republic of
22:43 - 1396/07/26
آقای نجفی گفته بودی کارهای شهردار قبلی راادامه نمی دهم پس چی شد اعزام افراد برای نظافت وتمیز کردن نجف وکلربلا کار آقای قالیباف بود
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1396/07/26
شهر خودتونو تمیز کنید.‌‌‌‌‌....
Iran, Islamic Republic of
23:14 - 1396/07/26
نیرو کم آوردن.که مابریم نظافت شهرهاشون
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1396/07/26
خوشا به حال کسی که اربعیین کربلا باشه خوشا به سعادتشون
Iran, Islamic Republic of
23:58 - 1396/07/26
چی بگم والا نیرو که میفرستیم سرباز که میفرستیم اینا به حساب کی میرن اونجا خب مسلمون از جیب خودت مایه بزار نه ملت
Iran, Islamic Republic of
07:47 - 1396/07/27
فقط اتلاف هزینه ای است که بر عهده ما نیست البته اگر بقول رییس جمهور ما بتوانیم تا ۴ سال دیگه فقر مطلق را در کشور ریشه کن کنیم باز می گفتیم اشکالی ندارد.
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1396/07/27
خجالت هم خوب چیزی هست مردم دارن از گشنگی همدیگه را تیکه پاره میکنن آنوقت شهرداری چرا باید هزینه اضافی داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1396/07/27
خجالت هم خوب چیزی هست که مسولین نمیکشند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج