آیت‌ الله مکارم: شیطنت‌ جدید آمریکا در راه است
۶۱۸۷۲۷
۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
۲۱۰۴
یکی از مراجع تقلید گفت: در عراق هزار سال حکومت غیر شیعی حاکم بوده و الان یک حکومت شیعه مستقر است و تحمل این مسأله برای دشمنان خیلی مشکل است.
 خبرگزاری فارس: آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار سردار رحیم صفوی و هیات همراه اظهار کرد: با توجه به توضیحاتی که دادید متوجه می‌شویم که دشمن شیطنت‌هایی در پیش دارد و راه حل آن جز اتحاد و وحدت نیست و همه باید بکوشیم.

وی افزود: نباید تصور کنیم که چون داعش در عراق و سوریه در حال ریشه کن شدن است، مسئله تمام شده، این‌ها از راه‌های دیگری وارد می‌شوند تا اهداف شومشان را عملی کنند، اینکه خیال کنیم زمانی می‌رسد که فکرمان از این دشمنان راحت باشد، بعید به نظر می‌رسد، چون این‌ها دائماً مشغول توطئه و دشمنی هستند.

این مرجع تقلید ادامه داد: دلیل دشمنی مداوم آن‌ها هم این است که آن‌ها سالیان دراز منافعشان در این منطقه بوده و الان منافع نامشروعشان را در خطر می‌بینند. بعضی از آن‌ها گفته‌اند که ایران ما را از منطقه بیرون می‌کند، و این‌ها نمی‌توانند این را تحمل کنند لذا همۀ تلاششان را به کار می‌گیرند.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به تأثیر وحدت و اتحاد در شکست داعش در عراق و سوریه گفت: آنچه در عراق و سوریه اتفاق افتاد نشان داد که اگر وحدت و انسجام بین ما باشد، تلاش آن‌ها به جایی نمی‌رسد و دشمنان باید از این منطقه قطع امید کنند.

وی افزود: در عراق هزار سال حکومت غیر شیعی حاکم بوده و الان یک حکومت شیعه مستقر است و تحمل این مسأله برای دشمنان خیلی مشکل است. حتی اروپایی‌ها که در بعضی از مسائل با ما همکاری می‌کنند آن‌ها نیز مخالف هستند، چون منافعی در این منطقه دارند. بنابراین این گونه مسائل غیر از مسأله برجام است که آن‌ها موافق باشند و آمریکا مخالف و آنچه که از قرائن و شواهد بر می‌آید این است که هیچکدام آن‌ها همکاری ایران در سوریه، عراق، لبنان و یمن را بر نمی‌تابند.

آیت‌الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه رهبران کردستان عراق دچار اشتباه محاسباتی شده بودند، اظهار کرد: من معتقدم که آن‌ها گرفتار اشتباه محاسباتی واضحی شده بودند به علت اینکه عراق الان با حضور ارتش قوی و حشد الشعبی از هر زمان قوی‌تر است و آن‌ها در حدی نیستند که بتوانند مقابله کنند. اضافه بر این همان طور که رهبر بزرگوار انقلاب فرمودند، ایران هم هرگز اجازه نخواهد داد اسرائیل دیگری در اینجا تشکیل بشود، به هیچ قیمت حاضر نیست که کردستان عراق به نام استقلال کانون نفوذ اسرائیل شود.

وی ادامه داد: آمریکا همان طور که اسرائیل را ایجاد کرد تا منطقه را کنترل کند اینجا هم می‌خواهد از احساسات کردها برای کنترل منطقه استفاده کند.

این مرجع تقلید افزود: لازم است از گذشته درس عبرت بگیریم، عوامل پیروزی و شکست را بررسی کنیم، عوامل پیروزی را پررنگ کنیم و عوامل شکست را کمرنگ.

آیت‌الله مکارم شیرازی تأکید کرد: قرائن و شواهد نشان می‌دهد که عقاید مذهبی یک عامل تعیین کننده است که سبب تشکیل سپاه پاسداران در ایران و حشد الشعبی در عراق شد. بنابراین اگر این اعتقادات مذهبی را تقویت کنیم می‌توانیم خیلی از مشکلات را حل کنیم.

وی افزود: یکی از عواملی که آمریکایی‌ها نمی‌توانند به ایران حمله کنند به یقین همین اعتقادات مذهبی است. در لشکر آمریکا در عراق عده‌ای خودکشی کردند و عده‌ای فرار کردند و اما ما هشت سال جنگیدیم یک نفر در این هشت سال خودکشی نکرد و یک نفر هم از جبهه‌ها فرار نکرد.

وی اضافه کرد: دشمنان می‌خواهند از طریق آلوده کردن جوانان به فضاهای مجازی و تخریب اخلاق، اعتقادات مذهبی را از ما بگیرند.

این مرجع تقلید تأکید کرد: من بارها در مورد خطرات فضای مجازی اخطار داده‌ام و گفته‌ام که مسأله فراتر از این است که ما فکر می‌کنیم، فضای مجازی خطری است بالفعل و بالقوه هم برای عقاید هم برای اخلاق و باید زودتر روی آن فکر کنند، البته می‌شود استفاده صحیح از آن کرد ولی اکنون چنین نیست. و متأسفانه دلسوزی‌ای از طرف مسوولین در این زمینه نمی‌بینم، هر چند درباره آن حرف‌هایی می‌زنند ولی عزم و ارادۀ جدی و قوی می‌خواهد.

وی تأکید کرد: معضل فضای مجازی راه حل دارد و ما در حوزه گروهی داریم که تخصص در این زمینه دارند و راه حل‌هایی هم ارائه کرده‌اند که به عقیده من قابل انجام است منتها چون عزم راسخی در این زمینه نیست به جایی نرسیده. بعضی می گویند دلیل آن درآمد فراوان فضای مجازی است. بعضی نیز می گویند که برخی‌ها عمداً قصد تضعیف عقاید مذهبی را دارند.

این مرجع تقلید در پایان این دیدار اظهار داشت: از هوشیاری و بیداری شما و دوستانتان در این مسائل و از این که متوجه نیرنگ‌های دشمن هستید و شرایط منطقه را می دانید خیلی خوشوقتم و ان‌شاءالله این‌ها کمک می‌کند که دشمن بر منطقه مسلط نشود.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1396/07/30
جنگ صدام وخلیج فارس وآشوبهای منطقه ای پای آمریکاییها را به این منطقه باز وجاگزین انگلیس شد.
Iran, Islamic Republic of
20:13 - 1396/07/30
ما هم باید ناامنی را به قلب امریکا بکشانیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج