«شریعتی» و «حسین‌زاده»، قهرمان‌های کوچک فوتبال ایران
۶۲۱۸۸۳
۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
۲۳۵۷۶ 
افتخارآفرینی در جام جهانی نوجوانان هنوز قهرمان‌های کوچک فوتبال ایران را ارضا نکرده و به رویای خود فکر می‌کنند. حضور در تیم ملی بزرگسالان و قهرمانی جهان آرزویی است که نسل مستعد فوتبال ایران می‌گویند می‌توانند به آن جامه عمل بپوشانند.
خبرگزاری ایسنا: افتخارآفرینی در جام جهانی نوجوانان هنوز قهرمان‌های کوچک فوتبال ایران را ارضا نکرده و به رویای خود فکر می‌کنند. حضور در تیم ملی بزرگسالان و قهرمانی جهان آرزویی است که نسل مستعد فوتبال ایران می‌گویند می‌توانند به آن جامه عمل بپوشانند.

 قهرمان‌های کوچک فوتبال ایران: شکست مقابل اسپانیا مقدمه‌ افتخارآفرینی ما در آینده شد
 
هنوز از درخشش تیم ملی فوتبال نوجوانان چند روز بیشتر نگذشته که دو بازیکن نوجوانان این تیم مهمان ایسنا شدند. دو روز بعد از بازگشت به تهران به ایسنا آمدند و در حدود یک ساعتی که کنار ما بودند، از برنامه‌ها و اهداف خود گفتند. طاها شریعتی و امیرحسین حسین‌زاده، بازیکنان شماره ۶ و ۷ تیم ملی ایران از زندگی حرفه‌ای خود در نوجوانی صحبت کردند.

اگر به گذشته نگاه کنیم، باید چند بازیکن از این تیم به تیم ملی بزرگسالان راه پیدا کنند اما از صحبت‌هایشان معلوم است که علاوه بر فوتبال راه و رسم زندگی خوب و حرفه‌ای را هم یاد گرفتند.

مدافع و هافبک تیم ملی نوجوانان در مدت زمانی که کنار ما بودند، از نخستین روزهای حضور در تیم ملی و دوری بلند مدت از خانواده و حتی کنار گذاشتن موبایل در اردوها گفتند اما تاکید کردند هیچ‌گاه به خاطر هدف بزرگ خود، به این مسائل اهمیت ندادند. شکست مقابل اسپانیا نه تنها پایان راه نبوده بلکه مقدمه‌ای برای داستان بلند این ستاره‌های نوجوان شده تا در سطح اول جهان فوتبال بازی کنند و بتوانند پرچم کشورشان ایران را در جام جهانی به اهتزار در بیاورند.

در ادامه صحبت‌های این دو فوتبالیست نوجوانان تیم ملی را که می‌خوانیم که خواندنی است:  

شریعتی: حدود ۳-۴ سال قبل به تیم ملی زیر ۱۴ سال دعوت شدم. چند نفر از بازیکنان فعلی تیم نوجوانان در تیم ملی نونهالان حضور داشتند. هدایت تیم ملی نونهالان بر عهده حیدر شریفی بود که در مسابقات آسیایی چهارم شدیم و نتیجه خوبی نگرفتیم. وقتی به رده نوجوانان آمدیم، آقای حمید علیدوستی سرمربی تیم شد. حدود هفت، هشت ماه زیر نظر او کار کردیم که بنا به دلایلی جای خود را به آقای چمنیان داد. از وقتی آقای چمنیان سرمربی مان شد، تغییرات زیادی در ترکیب تیم به وجود آمد.
 
 قهرمان‌های کوچک فوتبال ایران: شکست مقابل اسپانیا مقدمه‌ افتخارآفرینی ما در آینده شد
 
توانستیم در مسابقات قهرمانی آسیا به فینال صعود کنیم و در فینال در ضربات پنالتی به عراق باختیم. در بازی با عراق مشخص شد توانایی ما از آنها کمتر است، اما بعد از آن بازیکنان خیلی خوبی به جمع مان اضافه شدند. همچنین تلاش‌مان را نسبت به گذشته بیشتر کردیم. هدف ما در مسابقات آسیایی رسیدن به فینال و قهرمانی بود اما در پنالتی باختیم. در جام جهانی هم می‌خواستیم به نیمه نهایی برسیم و حتی به حضور در فینال و قهرمانی هم فکر می کردیم.

خیلی‌ها گفتند در جام جهانی زنگ تفریح می‌شوید

شریعتی: خیلی ها به ما گفتند که شاید تیم خوبی باشید اما در جام جهانی موفق نخواهید شد. به یاد دارم یک نفر در مصاحبه‌ای به شوخی به الله‌یار صیادمنش گفته بود شما در جام جهانی زنگ تفریح می شوید که او هم در جواب گفته بود ما سایر تیم‌ها را به زنگ تفریح تبدیل می‌کنیم.

حسین‌زاده: اولین بار، روز نخست فرودین سال ۹۶ به اردوی تیم ملی دعوت شدم و با نظر کادر فنی در باقی اردو ها و تورنمنت های مختلف همراه تیم ملی بودم.در تورنمنت چین، با اینکه بازیکنان تیم‌های حاضر دو سال بزرگتر بودند، ولی ما عملکرد خوبی داشتیم. بعد از تورنمنت چین چند بازیکن از تیم ملی جدا شدند و به جای آن ها بازیکنان جدیدی را به تیم ملی اضافه کردند و به این ترتیب برای جام جهانی آماده شدیم.

شاید می توانستیم با ترکیبی از بازیکنان نیمکت نشین  مقابل کاستاریکا بازی کنیم. کاپیتان ما در آن بازی ۲ اخطاره شد و یونس دلفی هم اخطار اولش را مقابل کاستاریکا گرفت، ولی می‌خواستیم با یک نتیجه فوق العاده و با ۹ امتیاز کامل که در ۹۰ سال اخیر بی سابقه بوده، صعود کنیم.

شریعتی: در این دو سال علاوه بر تمرینات فیزیکی، تمرینات ذهنی بسیاری انجام دادیم و توانستیم اهدافمان را باور کنیم. آقای چمنیان با جلسات انگیزشی خیلی زیاد، باورهای ذهنی ما را تقویت کرد. این تمرینات در کسب نتایج خوب تیم ملی تاثیر زیادی داشتند. باید از آقای مرادی، سرپرست‌مان هم تشکر کنم که شرایط حضور در تورنمنت اسپانیا را فراهم کرد. این مسابقات در ایجاد باور موفقیت در ذهنمان بسیار تاثیرگذار بود.

بعد از بازی با سایپا و پیکان باور موفقیت را کسب کردیم

حسین‌زاده: بعد از نتایج قابل قبولی که مقابل بزرگسالان پیکان و سایپا کسب کردیم، به این باور رسیدیم که می توانیم از گروه مان صعود کنیم و حتی به نیمه نهایی هم برسیم اما متاسفانه به یکی از قدرتمندترین تیم های جهان برخوردیم و حذف شدیم.

حسین‌زاده: در روزهای پایانی تا جام جهانی، در اردوهای ۱۰ روزه حضور داشتیم و نهایتا سه، چهار روز استراحت می کردیم. فشار اردوها در دو، سه ماه آخر خیلی زیاد شده بود.

دلتنگ خانواده می‌شدیم اما به هدفمان فکر می‌کردیم

شریعتی: شرایط استقلال برای من مساعد نبود. از من خواستند که قرارداد طولانی‌مدت ببندم. با مدیر برنامه‌هایم صحبت کردم ولی استقلال به صورت خیلی جدی پیگیر قراردادم نشد و سایپا را انتخاب کردم. به طور صددرصد دوست داشتم در استقلال بازی کنم. الان هم خودم را استقلالی می‌دانم. فکر نکنم روزی که پرسپولیس به من پیشنهاد بدهد، به این تیم بروم.

شریعتی: ما نوجوان هستیم و قطعا دوری از خانواده و حضور در اردوهای بلند مدت روی بازیکنان تاثیر می‌گذارد. ما دلتنگ می‌شدیم اما جام جهانی میدانی بزرگ است و موفقیت در آن تنها هدف ما بود به همین علت تمام تمرکزمان را روی این مسئله گذاشته بودیم.

شریعتی: شانس خوب ما این بود که تقریبا ۷۰ درصد بازی های ما در مسابقات آسیایی در گوا برگزار شد. به همین علت به شرایط آب و هوایی آنجا عادت داشتیم. بازی های ما در زمینی برگزار شد که پیش تر در مسابقات آسیایی سه بار در آن به مصاف حریفان رفته بودیم.

حسین‌زاده: من چون در مسابقات آسیایی نبودم شرایطم کمی فرق داشت. اولین بازی در جام جهانی از لحاظ آب و هوا و شرایط بازی برای من خیلی سخت بود اما خوشبختانه رفته، رفته عادت کردم.

در مسابقات پله‌،پله پیش می‌رفتیم

شریعتی: ما پله، پله در مسابقات جلو رفتیم. یعنی قبل از بازی با گینه فقط به پیروزی در آن بازی فکر می کردیم. بعد از برد اول، تمرکزمان را فقط روی پله بعدی یعنی آلمان گذاشتیم. جلسات متعددی برای آنالیز آنها داشتیم و به نقاط ضعف شان پی بردیم. فهمیدیم که آنها دفاع فشرده‌ای ندارند و ما می توانیم در ضد حمله به آنها ضربه بزنیم که این کار را هم به خوبی در بازی انجام دادیم و حتی می توانستیم بیشتر از چهار گل به آنها بزنیم.

آلمان از شکست برابر ایران درس گرفت

حسین‌زاده: آلمان از شکست برابر ما خیلی درس گرفتند و ترکیب و سبک بازی شان را عوض کردند.
 
 «طاها شریعتی» و «امیرحسین حسین‌زاده»، قهرمان‌های کوچک فوتبال ایران
 
می‌خواستیم بهترین نتیجه ۹۰ سال اخیر را بگیریم
 
شریعتی: شاید می توانستیم با ترکیبی از بازیکنان نیمکت نشین مقابل کاستاریکا بازی کنیم. کاپیتان ما در آن بازی ۲ اخطاره شد و یونس دلفی هم اخطار اولش را مقابل کاستاریکا گرفت، ولی می‌خواستیم با یک نتیجه فوق العاده و با ۹ امتیاز کامل که در ۹۰ سال اخیر بی سابقه بوده، صعود کنیم.

حضور بازیکنان اصلی مقابل کاستاریکا باعث خستگی تیم نشد

به یاد دارم یک نفر در مصاحبه‌ای به شوخی به الله‌یار صیادمنش گفته بود شما در جام جهانی زنگ تفریح می شوید که او هم در جواب گفته بود ما سایر تیم‌ها را به زنگ تفریح تبدیل می‌کنیم.

حسین‌زاده: به نظر حضور بازیکنان اصلی مقابل کاستاریکا در شرایط تیم تاثیرگذار نبود چون ما بعد از بازی با کاستاریکا چهار روز برای ریکاوری فرصت داشتیم. علاوه بر این در بازی با کاستاریکا دو، سه از بازیکنان اصلی از جمله محمد قادری و محمد شریفی استراحت کردند.

شریعتی: خوشبختانه قبل از شروع جام جهانی در بازی دوستانه مقابل مکزیک نتیجه خیلی خوبی کسب کرده بودیم. در کنفرانس قبل از بازی با مکزیک، سرمربی شان گفته بود خیلی خوشحال هستیم که ایران حریف ما است و این قرعه ای است که ما خودمان آن را انتخاب می کردیم. این صحبت ها، انگیزه ما را زیاد کرد به همین علت توانستیم در دقایق اولیه بازی دو گل بزنیم. آنها رفته، رفته بهتر شدند و در دقایقی، بازی را کاملا در اختیار داشتند اما خوشبختانه در نهایت توانستیم آنها را شکست بدهیم.

مکزیک به دنبال انتقام گرفتن از ایران بود

حسین‌زاده: مکزیک تیم خوبی بود؛ آنها در گذشته قهرمان جهان شده بودند.با شکستی هم که در بازی دوستانه از ما خورده بودند، می خواستند هر طور شده ما را شکست بدهند و به نوعی انتقام بگیرند که خوشبختانه اینگونه نشد.

حسین‌زاده: من پرسپولیسی هستم اما برای من فرقی ندارد که در استقلال بازی کنم یا پرسپولیس چون فوتبال حرفه‌ای جدای از این مسائل است (می‌خندد). اگر در استقلال بازی کنم به پرسپولیس گل می‌زنم.

شریعتی: برای بازی با ‌اسپانیا به  شهر کوچی سفر کردیم که از شرایط آب و هوایی بهتری برخوردار بود، اما باید در یک زمین جدید بازی می کردیم که حریفمان بازی قبلی‌اش را در آن انجام داده بود.

اسپانیا به زمین کوچی مسلط‌تر بود

حسین‌زاده: اولین بار بود که در ورزشگاه شهر کوچی بازی می‌کردیم اما ‌اسپانیایی‌ها در آن زمین بازی کرده بود و به آن زمین تسلط بیشتری داشتند.

تاج گفت تا نیمه نهایی هم کار بزرگی کردید

شریعتی: نسبت به هدفمان پیش می رفتیم. می‌خواستیم ‌اسپانیا را شکست دهیم و به نیمه نهایی برویم. آقای تاج از ما تشکر کرد و گفت‌ که تا همین جا هم خوب کار کردیم. جلسات زیادی برای آنالیز ‌اسپانیا داشتیم ولی آنها هم به خوبی ما را آنالیز کرده بودند.

اسپانیا خیلی خوب ایران را آنالیز کرده بود

آقای چمنیان فقط راجع به مسائل فنی با ما صحبت نمی کرد بلکه در مورد نظم تیمی و درست زندگی کردن در اردوها با ما بحث و گفت‌وگو کرد. قطعاً می توانیم از تجربیات بازیکنان گذشته کمک بگیریم و از کسانی که دچار این اتفاقات شدند درس عبرت بگیریم.

حسین‌زاده: اصلا به این مسائل فکر نمی‌کنیم و می خواستیم به نیمه نهایی برسیم. همان طور که طاها گفت‌ ‌اسپانیایی‌ها هم ما را خیلی خوب آنالیز کرده بودند و راه‌های رسیدن به گل ما را بسته بودند.

اسپانیایی‌ها قبل از بازی در اتاق آنالیز می‌خندید

شریعتی: دو روز قبل از بازی در جلسات مختلف اسپانیا را آنالیز کردیم و نسبت به شرایط دفاعی و تهاجمی شان آگاه بودیم. دو شب قبل از بازی با ‌اسپانیا جلسه  آنالیز هر دو تیم همزمان بود. آنها در اتاق روبرو با صدای بلند می خندیدند. آقای چمنیان به ما گفت‌ که خنده‌های آنها از دو حالت خارج نیست. یا این که تیم ما را کوچک می دانند که این برای ما فرصت خوبی است و ما می‌توانیم آنها را شکست دهیم و یا این که از ما ترسیده اند و سعی می‌کنند انگیزه خود را بالا ببرند که این هم برای ما خوب است. برنامه ما ضد حمله بود و تمرینات زیادی هم در این فاز انجام داده بودیم. حتی فیفا تیم ما را به خاطر تاکتیک انتقال از حمله به دفاع و از حمله به دفاع تحسین کرده بود، اما در بازی نتوانستیم خوب موقعیت سازی کنیم. آنها تا توپ را از دست می دادند، سریع در نیمه خودشان جمع می‌شدند و فضاهای پشت سرشان را کاملا می بستند.

 «طاها شریعتی» و «امیرحسین حسین‌زاده»، قهرمان‌های کوچک فوتبال ایران
 
 
حسین‌زاده: در بازی‌های قبلی از جلو بودن دفاع‌های کناری حریفان استفاده می کردیم و ضد حمله می زدیم، اما در مقابل ‌اسپانیا دفاع‌های کناری شان خیلی جلو نمی آمدند و همین باعث شد نتوانیم از ضد حملاتشان استفاده کنیم.

شریعتی: خوشبختانه در تورنمنت‌های زیادی قبل از جام جهانی شرکت کردیم و این موضوع تجربه ما را بالا برد و به همین دلیل بدون استرس در بازی‌ها به میدان می‌رفتیم.

مقابل اسپانیا استرس داشتم

حسین‌زاده: من به شخصه در اوایل بازی با اسپانیا استرس داشتم و گلی که خوردیم این استرس را بیشتر کرد. حتی بعد از گل دوم می‌توانستیم به بازی بگردیم، اما متاسفانه گل سوم را در ۱۵ ‌دقیقه پایانی خوردیم.

شریعتی: من فکر می‌کنم سفر ما به شهر جدید کمی کار را  سخت تر کرده بود. می خواستیم مثل بازی‌های قبلی با دادن مالکیت توپ به حریف از فضاهای به دست آمده استفاده کنیم، اما با گلی که در ابتدای بازی خوردیم، کار سخت شد.

برنامه ما استفاده از حملات سریع بود اما اسپانیا این موضوع را می‌دانست

شریعتی: برنامه ما بر این بود که با بیشترین سرعت و کمترین زمان به دروازه‌ حریف برسیم، ولی در آن بازی به علت پوشش خوب ‌اسپانیا، کار کمی گره خورد. با صحبت‌های آقای چمنیان و مرادی انگیزه‌مان برای برگشت به بازی بیشتر شد و در نیمه دوم بهتر عمل کردیم و توانستیم بهتر از نیمه اول بازی را کنترل کنیم حتی گل هم زدیم، اما متاسفانه گل سوم را دریافت کردیم.

دو شب قبل از بازی با ‌اسپانیا جلسه  آنالیز هر دو تیم همزمان بود. آنها در اتاق روبرو با صدای بلند می خندیدند. آقای چمنیان به ما گفت‌ که خنده‌های آنها از دو حالت خارج نیست. یا این که تیم ما را کوچک می دانند که این برای ما فرصت خوبی است و ما می‌توانیم آنها را شکست دهیم و یا این که از ما ترسیده اند و سعی می‌کنند انگیزه خود را بالا ببرند

حسین‌زاده: اشتباه خودمان بود. همه ما در حمله بودیم و روی یک ضد حمله گل سوم را دریافت کردیم.

بعد از باخت مقابل اسپانیا انگیزه‌مان برای موفقیت در آینده زیاد شد

شریعتی: بعد از باخت از اسپانیا، انگیزه ما برای موفقیت در آینده و در رده جوانان زیاد شد. سنی که داریم سن خوبی است. این سن خیلی از استعدادها را نابود کرد اما می‌توانیم نسبت به کسانی که این اتفاق برای شان افتاده، موفق‌تر شویم و این سن را بگذرانیم و به نتیجه‌های خوبی در آینده برسیم.

شریعتی: ما در این مسابقات فهمیدیم که می‌توانیم تیم‌های بزرگ را شکست دهیم. این نکته خیلی بزرگی بود. به احتمال صددرصد در جام جهانی ۲۰۲۲ پنج نفر از بازیکن های آلمان در تیم بزرگسالان شان بازی می کنند.

شریعتی: فدراسیون باید به فکر ما باشد. نباید این تیم را از دست بدهد. فدراسیون با تدارک اردو، می‌تواند بچه ها را دور هم جمع کند و روی آنها نظارت داشته باشد. البته بچه‌ها باید تلاش خود را هم بکنند. بازیکن های خیلی خوبی داریم. خوشبختانه ما با افراد خوبی کار می‌کنیم. آقای چمنیان فقط راجع به مسائل فنی با ما صحبت نمی کرد بلکه در مورد نظم تیمی و درست زندگی کردن در اردوها با ما بحث و گفت‌وگو کرد. قطعاً می توانیم از تجربیات بازیکنان گذشته کمک بگیریم و از کسانی که دچار این اتفاقات شدند درس عبرت بگیریم.

حسین‌زاده: در این هشت ماه که با تیم ملی بودم، خیلی چیزها از آقای چمنیان یاد گرفتم واقعاً یک مربی خوب و تاثیرگذار است در کار،زندگی و برنامه فوتبال ما و از همه نظر و همه چیز روی ما تاثیر گذار بود. چمنیان واقعاً مربی فوق العاده‌ای است.

در جام جهانی به پیشنهادهای خارجی فکر نکردیم

شریعتی: در جام جهانی صحبت‌های زیادی شد که پیشنهاد خارجی وجود دارد. سرپرست تیم با ما صحبت کرد و گفت که الان وقت این کارها نیست و باید صددرصد تمرکزمان را روی مسابقات متمرکز کنیم و آماده شویم چون می‌دانستیم یک درصد فکر کردن به این چیزها شاید به تیم آسیب برساند.

شریعتی: فدراسیون فوتبال باید از امثال آقای چمنیان در تیم‌های ملی استفاده کند. کادرفنی خوبی داشتیم پنج شش ماه قبل از مسابقات آقای کیانوش رحمتی به تیم ما اضافه شد که خیلی روی کارهای دفاعی به ما کمک کردند. تا قبل از بازی با اسپانیا فقط دو گل خورده داشتیم.

حسین‌زاده: در تورنمنت چین شش گل خورده و شش گل زده داشتیم اما با حضور آقای رحمتی روی کارهای دفاعی کار کردیم و بهتر شدیم.

افتخار می‌کنم شاگرد علی دایی هستم

شریعتی: در حال حاضر در تیم سایپا شاگرد علی دایی هستم و خیلی افتخار می کنم که زیر نظر او کار می‌کنم. البته به دلیل حضور در اردوهای تیم ملی کمتر توانستم در تمرینات سایپا شرکت کنم ولی در تمرین‌های محدودی که با تیم سایپا بودم خیلی چیزها یاد گرفتم و حالا که از جام جهانی برگشتیم تمام تمرکزم را به روی تیم سایپا گذاشته‌ام و در تمرینات حاضر می شوم. الان هم متوجه شدم که به تیم ملی نوجوانان دعوت شده‌ایم.

 «طاها شریعتی» و «امیرحسین حسین‌زاده»، قهرمان‌های کوچک فوتبال ایران
 
حسین‌زاده: چمنیان اصلا عصبی نمی‌شود. او مربی ریلکسی است. به موقع شوخی می‌کند و به موقع جدی است. خبرنگاران از چمنیان پرسیده بودند که چرا هیچ وقت خنده بر روی لب هایتان نیست؟ آقای چمنیان گفتند که ما کار خاصی نکرده ایم که بخواهیم خوشحال باشیم و بخندیم. وقتی توانستیم به فینال برسیم تازه کمی خوشحال می‌شویم. خوشحالی کامل ما زمانی است که قهرمان بشویم. تا به هدفمان نمی‌رسیدیم خوشحال نمی‌شدیم.

استقلالی هستم و به فکر نمی کنم در آینده به پرسپولیس بروم

شریعتی: شرایط استقلال برای من مساعد نبود. از من خواستند که قرارداد طولانی‌مدت ببندم. با مدیر برنامه‌هایم صحبت کردم ولی استقلال به صورت خیلی جدی پیگیر قراردادم نشد و سایپا را انتخاب کردم. به طور صددرصد دوست داشتم در استقلال بازی کنم. الان هم خودم را استقلالی می‌دانم. فکر نکنم روزی که پرسپولیس به من پیشنهاد بدهد، به این تیم بروم.

حسین‌زاده: شش، هفت سال است که در تیم مقاومت تهران هستم. من همه چیزم را از مقاومت دارم. سرمربی‌مان محمود انصاری که از او خیلی تشکر می کنم، من را به تیم ملی معرفی کرد. مقاومت خروجی های خوبی داشته مثل محمد نادری که الان در تراکتور بازی می کند. مرتضی پورعلی گنجی هم در مقاومت بازی کرده است.

پرسپولیسی هستم اما اگر در استقلال بازی کنم به پرسپولیس گل می‌زنم

حسین‌زاده: من پرسپولیسی هستم اما برای من فرقی ندارد که در استقلال بازی کنم یا پرسپولیس چون فوتبال حرفه‌ای جدای از این مسائل است (می‌خندد). اگر در استقلال بازی کنم به پرسپولیس گل می‌زنم.

امیدوارم برای تیم ملی بزرگسالان بازی کنم

شریعتی: کی‌روش در صفحه اجتماعی خود به ما تبریک گفت. کی‌روش با آقای چمنیان صحبت کرده بود و تیم ما را تحسین کردند. هدف‌مان این است که در تیم ملی بزرگسالان بازی کنیم. با ما هم صحبت کردند و گفتند که اگر این راه را ادامه بدهید به تیم ملی بزرگسالان می‌رسید. امیدواریم برای تیم ملی بزرگسالان هم بازی کنم.

فدراسیون گفت این تیم را به جام جهانی ۲۰۲۲ می‌بریم

حسین‌زاده: آنطور که فدراسیون قول داده است، گفتند که تیم‌ملی نوجوانان را نگه می‌داریم و روی این تیم برنامه‌ریزی کرده‌ایم. گفتند می‌خواهیم در سال ۲۰۲۲ با این تیم در جام جهانی قطر شرکت کنیم. امیدوارم پای قول‌هایی که داده‌اند بماند و البته ما باید حداکثر تلاشمان را بکنیم.

حسین‌زاده: تاکنون در لیگ برتر بازی نکردم.

شریعتی: با سایپا دو بازی روی نیمکت بودم ولی دو بازیکن ما یعنی دلفی و شریفی در لیگ برتر بازی کردند. دلفی در لیگ برتر گل زده و شریفی سابقه بازی در لیگ قهرمانان آسیا را هم دارد. این سابقه به یونس دلفی خیلی کمک کرد و اعتماد به نفس او بالا رفت.

شریعتی: اگر تعداد بیشتری از بازیکن‌های ما در لیگ برتر بازی می کردند می‌توانستند خیلی بیشتر به تیم ما کمک کنند. یک سری از بازیکن‌ها که در تیم خاصی نبودند وبه طور شخصی تمرین می‌کردند. مثلا الله یار صیادمنش در آمل به طور اختصاصی تمرین می‌کرد.

«طاها شریعتی» و «امیرحسین حسین‌زاده»، قهرمان‌های کوچک فوتبال ایران 
 
اگر کسی اشتباه می‌کرد، همه جورش را می‌کشیدیم

حسین‌زاده: خوشبختانه یک تیم کامل بودیم. همه پشت هم بودیم. اگر کسی اشتباه می‌کرد همه جور او را می‌کشیدیم.

شریعتی: همه با هم بودیم. همه با هم حمله و دفاع می‌کردیم.

بازی پژمان منتظری را دوست دارم

شریعتی: بازیکنان خاصی الگوی من نیست ولی بازی پژمان منتظری را دوست  دارم

حسین‌زاده: الگوی خاصی در فوتبال ندارم.

چمنیان اصلا عصبانی نمی‌شود

حسین‌زاده: چمنیان اصلا عصبی نمی‌شود. او مربی ریلکسی است. به موقع شوخی می‌کند و به موقع جدی است. خبرنگاران از چمنیان پرسیده بودند که چرا هیچ وقت خنده بر روی لب هایتان نیست؟ آقای چمنیان گفتند که ما کار خاصی نکرده ایم که بخواهیم خوشحال باشیم و بخندیم. وقتی توانستیم به فینال برسیم تازه کمی خوشحال می‌شویم. خوشحالی کامل ما زمانی است که قهرمان بشویم. تا به هدفمان نمی‌رسیدیم خوشحال نمی‌شدیم.

شریعتی: من سال سوم دبیرستان هستم در رشته تربیت بدنی تحصیل می کنم. یکی از امتحاناتم را هنوز نداده‌ام. چون در تورنمنت چین بودم و در امتحان حاضر نشدم.

پنج تا از درس‌هایم را پاس نکردم

 حسین‌زاده: دوم دبیرستان هستم و رشته انسانی می خوانم. پنج‌ تا از درس هایم را پاس نکردم.

شریعتی: واقعا کار دشواری است که هم در تمرینات و اردوها شرکت کنیم و هم درس بخوانیم.

حسین‌زاده: واقعا نمی شود هم روی درس خواندن و هم روی فوتبال گذاشت.

شریعتی: وقتی در تیم ملی نونهالان بودیم، صحبت‌هایی شد که برای بازیکنان تیم ملی کلاس زبان بگذارند ولی اتفاقی نیافتاد. الان در تیم ملی چند بازیکن دست و پا شکسته می‌توانند انگلیسی صحبت کنند.

در مسابقات تفریحی نداشتیم و موبایل‌هایمان خاموش بود

شریعتی: ما در مسابقات تلفن همراه نداشتیم. هیچ تفریحی در هند نکردیم و تمام فکر و ذکرمان روی مسابقات بود.

پاداش‌مان را از مردم گرفتیم

شریعتی: در هند پاداش گرفتیم ولی پاداش اصلی مان را از محبت مردم گرفتیم که ما را حمایت کردند و ما را خیلی خوشحال کردند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج