نخستین حضور بین‌المللی «کله سرخ»
۶۲۱۹۳۶
۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
۲۰۶۱
«کله سرخ» که به زودی در سینماهای کشورمان اکران می‌شود، خود را برای اولین رقابت بین‌المللی آماده می‌کند.
باشگاه خبرنگاران جوان: «کله سرخ» که به زودی در سینماهای کشورمان اکران می‌شود، خود را برای اولین رقابت بین‌المللی آماده می‌کند.

«کله سرخ» دومین ساخته بلند کریم لک زاده از 9 تا 19 نوامبر (برابر با 18 تا 28 آبان) در شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم مانهایم - هایدلبرگ آلمان و در بخش مسابقه اصلی آن رقابت می‌کند.

نخستین حضور بین‌المللی «کله سرخ»

این جشنواره که بعد از جشنواره برلین مهم‌ترین جشنواره کشور آلمان و یکی از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم در جهان به شمار می‌رود، به خاطر کشف و معرفی برخی از مهم‌ترین و متفاوت‌ترین فیلمسازان به جهان سینما از جایگاه بسیار مهمی در جامعه سینمای بین‌المللی برخوردار است.

از جمله فیلمسازانی که نخستین آثارشان در این جشنواره پذیرفته شده و بعدها به چهره‌های شاخص سینمای جهان بدل شده‌اند، می‌توان به نام‌هایی چون فرانسوا تروفو، جیم جارموش، ویم وندرس، آتوم اگویان، توماس وینتربرگ، هو سانگ سو و رفی پیتس اشاره کرد.

 در این دوره بیش از هزار فیلم سینمایی متقاضی شرکت در جشنواره بودند که در نهایت 48 فیلم در بخش مسابقه اصلی آن که تمرکز بر کشف زبان شخصی فیلمسازان جوان از سراسر جهان دارد، به رقابت خواهند پرداخت.

شایان ذکر است؛ فیلم سینمایی «کله سرخ» از 10 آذر ماه اکران خود را در سینماهای گروه هنر و تجربه  آغاز می‌کند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج