«بهینه سازی کپنهاگ»؛ استارت آپی برای کاهش تاخیرهای فرودگاه‌ها
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۶۲۲۲۰۳
۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۱
۸۶۴۲
اگر اهل مسافرت هوایی باشید، احتمالا چند باری با تاخیر پرواز مواجه بوده و ساعت های خود را به بطالت در فرودگاه ها سپری کرده اید مخصوصا این که میانگین تاخیر پروازهای ایران هم بالاتر از میانگین جهانی است.
هفته نامه صدا: اگر اهل مسافرت هوایی باشید، احتمالا چند باری با تاخیر پرواز مواجه بوده و ساعت های خود را به بطالت در فرودگاه ها سپری کرده اید مخصوصا این که میانگین تاخیر پروازهای ایران هم بالاتر از میانگین جهانی است. چندی پیش هم سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: «در تیر ماه امسال در مجموع 16 شرکت هوایی 6 هزار و 102 پرواز در مسیرهای داخلی از طریق فرودگاه مهرآباد انجام دادند که بیش از 48 درصد آن با تاخیر همراه بوده است. میزان تاخیر پروازها در خرداد ماه امسال 38 درصد بوده است.»

اما در دنیای جدید برای هر مشکل و اختلالی راه حلی هم پیدا می شود. احتمالا استارت آپ ها همان راه حل ها هستند چرا که گویا تاخیر پرواز د همه جای دنیا معضلی جدی به حساب می آید. در دانمارک استارت آپی راه اندازی شده است که با کمک ریاضیات مدت زمان انتظار در فرودگاه ها را کاهش می دهد.
 
استارت آپی برای کاهش تاخیرهای فرودگاه ها

بیزینس اینسایدر، گزارشی از استارت آپی نوشته است که سفر هوایی را مطلوب تر می کند. بر اساس این گزارش، استارت آپ دانمارکی «بهینه سازی کپنهاگ» رفتن به فرودگاه ها را راحت تر کرده است. آنها این کار را در فرودگاه ژنو سوییس انجام دادند و میانگین زمان انتظار بیش از 50 درصد کاهش پیدا کرد.

آندرس دوهن، مدیرعامل شرکت و بنیانگذار «بهینه سازی کپنهاگ» می گوید: «همه چیز در مورد اعداد است. ما تعدادی مدل های ریاضی پیچیده داریم که در هر منطقه عملیاتی خاص اعمال می کنیم. ما از داده ها برای پیدا کردن یک الگو برای بهینه سازی استفاده می کنیم. به عنوان مثال ما می دانیم که مسافران در زمستان در ایست بازرسی ها از سبدهای بیشتری استفاده می کنند، چرا که آنها لباس بیشتری می پوشند اما ما با مدل های مان فشار بر امنیت را پیش بینی می کنیم. الگوهای ما هر روز مختص به همان روز است.»

این استارت آپ از سال 2015 با همکاری در 20 فرودگاه در سراسر جهان فعالیتش را آغاز کرده و باعث بهبود عملکرد آنها شده است. در فرودگاه دوبلین ایرلند با استفاده از این استارت آپ، ظرفیت حمل و نقل مسافر 20 درصد افزایش یافته است و در استکهلم زمان اوج پذیرش مسافر 55 درصد کاهش یافته است. این ریاضی دان ها دو دلیل اصلی برای کار با فرودگاه ها دارند و آن این که آندرس دوفن و همکارش کاسپر  هونسگارد تجربه کار در زمینه پذیرش در فرودگاه کپنهاگ را دارند. دوم هم این که فرودگاه ها داده های زیادی دارند که در اختیار آنها قرار می دهند.

آندرس دوهن می گوید: «مسافران در طول مسیر خود در فرودگاه ها مدام اطلاعات خود را چک می کنند. از زمان ورود تا اسکن پاسپورت ها، علاوه بر این بسیاری از فرودگاه ها تکنولوژی وای فای یا سنسور ردیابی مسافران در فرودگاه را دارند. این به این معنی است که ما می دانیم کدام مسافر چه زمانی وارد می شود، چه زمانی در صف می ایستد و چه مدت زمان طول می کشد تا از گیت امنیتی عبور کند. آنها کجای فرودگاه قرار دارند و چه تعداد مسافر به هواپیما سوار شده اند.»

با تمام اطلاعاتی که «بهینه سازی کپنهاگ» در اختیار دارد، می تواند  زمان افراد در فرودگاه ها را تجزیه و تحلیل کند و زمان انتظار را کاهش دهد. حالا آنها برای کمک به بهبود فعالیت فرودگاه ها و البته گسترش کسب و کار خودشان، نرم افزار «فرودگاه بهتر» را راه اندازی کرده اند. با این نرم افزار، مشتری ها می توانند خدمات بهتری برای کنترل مرزی دریافت کنند.
 
با این حال فرودگاه ها تنها مکان هایی نیستند که نیازمند بهینه سازی هستند. این استارت آپ دانمارکی فعالیتی مشابه در بیمارستان ها هم انجام داده است. به گفته کاسپر هونسگارد، چالش بیمارستان هم مانند چالش فرودگاه است. افراد زیادی مراجعه می کنند و باید به نیازها و وضعیت آنها توجه کرد. این استارت آپ در حال همکاری با بخش پاتولوژی Rigshospitalet در کپنهاگ است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر صالحی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
کلینیک النا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی ثمین_فوتر
فنی آتل_فوتر
تنورستان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر