قطر برای حل بحران با اعراب اعلام آمادگی کرد
۶۲۳۰۶۱
۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
۲۵۵۱ 
امیر قطر آمادگی خود را برای انجام گفت و گوهای مستقیم و حل و فصل بحران موجود میان دوحه و برخی کشورهای عربی به میزبانی آمریکا اعلام کرد.
خبرگزاری ایرنا نوشت: امیر قطر آمادگی خود را برای انجام گفت و گوهای مستقیم و حل و فصل بحران موجود میان دوحه و برخی کشورهای عربی به میزبانی آمریکا اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی خاطرنشان کرد که در این باره منتظر پذیرش دعوت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از سوی چهار کشور عربی تحریم کننده دوحه هستیم.

امیر قطر در گفت و گو با شبکه تلویزیونی «سی بی اس» آمریکا گفت که وی خواهان پایان یافتن اختلافاتی است که پنج ژوئن (15 خرداد) میان این کشور با عربستان، بحرین، امارات و مصر آغاز شد.

وی با اشاره به بحران موجود میان دوحه و برخی کشورهای عربی گفت: خواهان پایان یافتن اختلافات هستیم اما هیچ چیز بالاتر از کرامت و حاکمیت مان نیست.

قطر در حال حاضر میزبان پایگاه هوایی العدید بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در خاورمیانه است.
شیخ تمیم گفت که ترامپ به وی گفته بود که نمی پذیرم دوستانم با یکدیگر مشاجره کنند.
 
وی افزود که ترامپ در حاشیه نشست های مجمع عمومی سازمان ملل در ماه سپتامبر (شهریور - مهر) پیشنهاد برگزاری این مذاکرات در آمریکا را داده بود.

امیر قطر گفت که من از همان ابتدا آمادگی خود را برای گفت و گو اعلام کردم.
 
شیخ تمیم بن حمد آل ثانی همچنین اعلام کرد که شبکه خبری الجزیره را نخواهد بست.
 
عربستان، مصر، امارات و بحرین 15 خرداد 96 با ادعای حمایت قطر از تروریسم، روابط خود با این کشور را قطع کردند؛ موضوعی که دوحه همواره آن را تکذیب کرده است.

کشورهای تحریم کننده قطر اول تیرماه فهرست شروط 13گانه خود برای از سرگیری روابط با دوحه را از سوی کویت به قطر اعلام کردند، اما مقام های دوحه با رد اتهام این کشورها، پیش شرط های آنها برای از سرگیری روابط را مغایر با حاکمیت قطر دانستند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج