آماده شدن گاباره برای جشنواره فجر
۶۲۳۳۸۸
۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳
۳۲۴۸ 
عباس رافعی از تهیه فیلم «گاباره» به کارگردانی مصطفی الماسی و آماده سازی آن برای حضور در جشنواره ملی فیلم فجر خبر داد.
خبرگزاری مهر: عباس رافعی از تهیه فیلم «گاباره» به کارگردانی مصطفی الماسی و آماده سازی آن برای حضور در جشنواره ملی فیلم فجر خبر داد.

عباس رافعی امروز ۸ آبان در غرفه خبرگزاری مهر در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها حضور یافت و از تهیه فیلم «گاباره» به کارگردانی مصطفی الماسی و آماده‌سازی آن برای جشنواره ملی فیلم فجر خبر داد.

وی درباره این فیلم توضیح داد: به تازگی فیلم «گاباره» را به نویسندگی جواد مقیمی و کارگردانی مصطفی الماسی تهیه کرده ام که مشاور کارگردان این فیلم نیز خودم هستم.

وی با اشاره به اینکه ابتدا قصد داشته خودش این فیلم را بسازد، گفت: در وهله اول می خواستم این فیلمنامه را خودم بسازم، اما درنهایت احساس کردم اگر این فیلم را یک جوان کارگردانی کند، نتیجه بهتری می دهد.

این کارگردان سینما در توضیح بیشتر داستان و روایت فیلم بیان کرد: در این فیلم نگاهی به داستان «عزاداران بیل» نوشته غلامحسین ساعدی که فیلم «گاو» نیز از روی آن ساخته شده است، داشته ایم. روایت این فیلم در یک روستایی می گذرد که امکانات دنیای مجازی از قبیل تلگرام، اینستاگرام و ... در آن رسوخ کرده است. در این روستا مش حسن می میرد و گاوش فرار می کند و وارد جامعه می شود و در ادامه داستان هایی به وجود می آید. از یک زاویه دیگر این فیلمنامه از نمایشنامه «گرگدن» نوشته اوژن یونسکو نیز وام گرفته است.

رافعی ادامه داد: در این فیلم سعی کردیم نقدی به فضای جامعه مجازی داشته باشیم زیرا امروز خیلی ها تمام اطلاعاتشان را از دنیای مجازی می گیرند و روابطشان را هم بر آن اساس می چینند. در چنین جامعه ای آدم های حقیقی کمتر دیده می شوند یا مانند آدم های داستان ما نقاب می زنند.

وی با بیان اینکه این فیلم هم اکنون در مرحله صداگذاری است، از رسول یونان، لیلا موسوی، خاطره مهربان و جمعی از بازیگران تئاتر به عنوان بازیگران این فیلم نام برد و اظهار کرد: این فیلم را می توان یک کمدی سیاه دانست و فکر می کنم در فضای سینمای امروز که بسیار آپارتمانی شده است یا همه اتفاقات در تهران می گذرد، فیلمی متفاوت باشد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج