وزیر خارجه فرانسه به ایران می آید
۶۲۴۴۲۲
۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
۲۴۴۴
وزیر امور خارجه فرانسه با اعلام این‌که به زودی به ایران سفر خواهد کرد، مدعی شد که نگرانی‌ها درباره موشک‌های ایران و نقش این کشور در منطقه را در سفرش مطرح خواهد کرد.
خبرگزاری ایسنا: وزیر امور خارجه فرانسه با اعلام این‌که به زودی به ایران سفر خواهد کرد، مدعی شد که نگرانی‌ها درباره موشک‌های ایران و نقش این کشور در منطقه را در سفرش مطرح خواهد کرد.

ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه روز سه‌شنبه در نشستی در شورای روابط خارجی آمریکا از سفر قریب‌الوقوع خود به تهران پیش از سفر احتمالی رئیس جمهور کشورش به ایران خبر داد.

لودریان گفت که برای فراهم کردن مقدمات سفر امانوئل مکرون و طرح نگرانی‌ها درباره برنامه موشکی ایران و نقش این کشور در منطقه خاورمیانه به تهران سفر خواهد کرد.

وی در ادامه اظهارات خود بار دیگر از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 دفاع کرد و با تکیه بر ادعاهای بی‌اساس پیشین غرب و آمریکا علیه برنامه هسته‌ای ایران گفت: این توافق امکان اینکه ایران بتواند به سلاح هسته‌ای دست یابد را دست کم برای 10 سال از بین برده است.

لودریان افزود: اما این باعث نمی‌شود که ما راسخ نباشیم و درباه دیگر مسائل ایران، ازجمله برنامه موشکی این کشور و فعالیت‌هایش در منطقه درخواستی نکنیم.

به نوشته این روزنامه صهیونیستی، وزیر امور خارجه فرانسه در حالی قرار است به تهران سفر کند که پاریس امیدوار است توافق هسته‌ای را پس از آنکه رئیس جمهور آمریکا گفت که پایبندی ایران به توافق را تائید نخواهد کرد و سرنوشت آن را به دست کنگره سپرد، نجات دهد.

وزیر امور خارجه فرانسه همچنین گفت که نیمه دوم ماه نوامبر (ماه جاری میلادی) به ایران سفر و این نگرانی‌ها را مطرح خواهد کرد.

مکرون اولین رئیس جمهور فرانسه خواهد بود که از سال 1976 تا کنون به ایران سفر می‌کند.

در عین حال لودریان تاریخ دقیقی درباه زمان سفر وی ارائه نداد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج