نگرانی فرانسه از موضع ایران در قبال برنامه موشکی
۶۲۵۱۲۱
۱۱ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۳
۹۳۱۶
سخنگوی وزارت خارجه فرانسه روز پنج‌شنبه بار دیگر از برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران ابراز نگرانی کرد و گفت وزیر خارجه فرانسه در سفر به تهران در مورد این مسائل صحبت می‌کند.
خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت خارجه فرانسه روز پنج‌شنبه بار دیگر از برنامه موشکی ایران ابراز نگرانی کرد و گفت وزیر خارجه فرانسه در سفر به تهران در مورد این مسئله و فعالیت‌های منطقه‌ای گفت‌وگو می‌کند.

«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه پیش از این هرچند بر لزوم حفظ توافق هسته‌ای با ایران تأکید کرده، اما گفته است که باید در مورد برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای، با تهران گفت‌وگو کرد.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه امروز در پاسخ به این سوال که راهبرد فرانسه در قبال برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران چیست، بار دیگر موضعی مشابه ماکرون اتخاذ کرد.

وی گفت: «در مورد ایران سه موضوع وجود دارد: مسئله هسته‌ای که در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به آن رسیدگی شد. این توافقی مستحکم و موثر در زمینه عدم اشاعه است. این توافق باید حفظ شود.»

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در مورد موضوع دوم، گفت: «سیاست [موشک] بالستیک ایران که با قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل همخوان نیست. رئیس‌جمهور این مسئله را با همتایات خود و آقای [حسن] روحانی [رئیس‌جمهور ایران] در میان گذاشته است. ما در این زمینه با شرکای اروپایی و اعضای شورای همکاری نزدیکی داریم. ما از بیانیه‌های اخیر مقامات ایرانی در مورد این موضوع نگران هستیم.»

او نهایت در مورد مسئله سوم هم گفت: «سیاست منطقه‌ای ایران و تقاضای ما برای اینکه این کشور کمکی مثبت به حل بحران‌های خاورمیانه انجام دهد. این موضوعی است که ما به صراحت و با جزئیات آن را با طرف‌های ایرانی خود مورد بحث قرار می‌دهیم. این موضوع همچنین جزو مسائلی است که همکاری نزدیکی در مورد آن با متحدان اروپایی خود و اعضای شورای امنیت داریم.»

وی گفت سفر پیش روی «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه به تهران، «فرصتی برای بحث در مورد این موضوعات» فراهم خواهد کرد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
United Kingdom
23:27 - 1396/08/11
ساخت موشک فقط د
فاعی است و خلاف هیچ نیست
Iran, Islamic Republic of
03:08 - 1396/08/12
آنموقع زمان جنگ هشت ساله که با دست خالی جلوی تمامی امکانات نظامی که در اختیار عراق گذاشته بودند ایستاده بودیم و هر روز بهترین عزیزانمان شهید میشدند چرا فرانسه اظهار نگرانی نمی کرد که حالا نایب چانه زنی از طرف استکبار جهانی شده!?
Iran, Islamic Republic of
03:20 - 1396/08/12
ترامپ آدم حقه باز کثیفی است و رییس جمهور ما زیر بار گفتگو با چنین آدمی نمی رود در واقع مردم هم نمی پسندند،دوم اینکه
از دو رویی و خباثت او همین بس که همین چند ماهه کلی سلاح جور و اجور بقول خودش به متحدان عربش داده اما به برد موشکهای ما ابراز نگرانی میکند،،بگویید بهش آقای شارلاتان برد
یک متری خوبه!!!
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1396/08/22
سیاست غرب به ویژه آمریکا کثیفه وهمیشه به دنبال جنگ به دور ازمرزهای خودشون هستم چون امبار سلاحشون پرنمیشه وازهمین راه کلی درامددرمیارن حالا که نفس های آخرداعشه بوی
شروع شدن یک جنگ بزرگ توخاورمیانه ی که همه ی کشورهای خاورمیانه توش حضوردارن البته این جنگ قطعا بادخالت حتمی آمریکا شروع میشه چون باید سلاحاشوبفروشه بخاترهمین داعش روبه وجودآوردوحالا بعدازمرگ داعش باید یک جنگ دیگه راه بندازه که ازنظرفروش سلاح کلی سود کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج