تظاهرات معترضان ترامپ در توکیو
۶۲۶۶۴۰
۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۷
۹۰۶۴ 
همزمان با نخستین روز سفر دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به ژاپن، معترضان در اعتراض به سیاست های او در قبال کره شمالی، در توکیو تظاهرات کردند.
خبرگزاری ایرنا: همزمان با نخستین روز سفر 'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا به ژاپن، معترضان در اعتراض به سیاست های او در قبال کره شمالی، در توکیو تظاهرات کردند.

به گزارش تلویزیون 'ان.اچ. کی' ژاپن، این تظاهرات که روز یکشنبه توسط شاخه حزب دموکرات آمریکا در ژاپن سازماندهی شده بود و آمریکایی های ساکن ژاپن هم در این تجمع شرکت داشتند در محله 'شیبویای' توکیو برگزار شد.

تظاهرکنندگان که شعار 'عشق آری، نفرت نه' را فریاد می کشیدند معتقد بودند سیاست های ترامپ تنها باعث افزایش تفرقه می شود.

تظاهر کنندگان همچنین پلاکاردهایی در دست داشتند که از ترامپ می خواستند توییت کردن درباره کره شمالی را متوقف کند و از گزینه نظامی برای مقابله با این کشور دست بکشد.
معترضان به سفر رئیس جمهوری آمریکا به آسیا، امروز و روز گذشته (شنبه ) نیز در سئول پایتخت کره شمالی تظاهرات کردند.

ترامپ، امروز وارد ژاپن شد و با شینزو آبه، نخست وزیر ملاقات و گفت و گو خواهد کرد.
او قرار است در این سفر به کشورهای ژاپن، کره چنوبی، چین، ویتنام و فیلیپین سفر کند.

این سفر که طولانی ترین سفر یک رئیس جمهوری آمریکا به این منطقه بعد از جورج بوش پدر محسوب می شود، در حالی صورت می گیرد که منطقه شرق آسیا به سبب تهدید ها و حملات لفظی ترامپ و کره شمالی علیه یکدیگر در ماههای گذشته نگرانی بسیاری را در بین شهروندان کشورهای این منطقه از یک درگیری اتمی ایجاد کرده است.

از سوی دیگر نامشخص بودن سیاست های ترامپ در قبال تعهدات بین المللی و منطقه ای و همچنین پیمان های بین المللی، کشورهای این منطقه را با تردیدهایی مواجه کرده است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج