همه پرسی کردستان به تاریخ پیوست
۶۲۶۷۰۹
۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۶
۵۲۱۹ 
نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران:
ناظم دباغ، نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران گفت: وقتی حکومت اقلیم کردستان عراق می‌گوید همه‌پرسی را تعلیق می‌کنیم و به قانون اساسی عراقی پایبندیم، دیگر همه‌پرسی به تاریخ پیوسته است.
خبرگزاری ایسنا: ناظم دباغ، نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران گفت: وقتی حکومت اقلیم کردستان عراق می‌گوید همه‌پرسی را تعلیق می‌کنیم و به قانون اساسی عراقی پایبندیم، دیگر همه‌پرسی به تاریخ پیوسته است.

به گزارش ایسنا، ناظم دباغ افزود: به دنبال این هستیم که حکومت اقلیم کردستان هیأتی آماده کند و طبق قانون اساسی عراق با دولت مرکزی وارد مذاکره شوند. کردستان آماده است اما زمان شروع آن به دولت مرکزی بستگی دارد اما احتمالا این مذاکرات هفته آینده شروع می‌شود.

ناظم دباغ مدعی است، نتیجه این مذاکرات به حکومت مرکزی عراق بستگی دارد.

نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران، که با شبکه خبری العالم گفت‌وگو می‌کرد، افزود: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران نقطه مرزی "باشماق" را به‌صورت یک‌طرفه باز کرده و هم اکنون فعال است و بقیه‌ی مرزها به توافقات حکومت اقلیم کردستان عراق و ایران بستگی دارد که پیشنهاد شده  به‌صورت مشترک مدیریت شود، ولی در حال حاضر دولت عراق می‌خواهد به مرزهای مشترک مسلط باشد.

دباغ در خصوص سرنوشت همه‌پرسی، گفت: وقتی حکومت اقلیم کردستان عراق می‌گوید همه‌پرسی را تعلیق می‌کنیم و به قانون اساسی عراقی پایبندیم، دیگر همه‌پرسی به تاریخ پیوسته است.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
05:57 - 1396/08/15
از کجا معلوم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
تو خواب دیدی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج