فریبا: صحبت از اختلاف بین رحمتی و میک نبش قبر است
۶۲۶۸۵۱
۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
۲۴۰۵ 
مربی فنی پیشین استقلال گفت که شک ندارد استقلال به جایگاه اصلی خودش بازمی‌گردد.
خبرگزاری تسنیم: بهتاش فریبا در مورد شرایط استقلال، اختلاف بین مهدی رحمتی و میک مک درموت و ... صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید:

* استقلال با آمدن وینفرد شفر، تغییری کرده است؟

تغییر می‌کند، اما هنوز تغییر آنچنانی ندیدم. دربی را باختیم، ولی بهتر از پرسپولیس بازی کردیم. در این بازی، تنها یکی دو موقعیت به پرسپولیس دادیم، این در حالی بود که جابر انصاری به تنهایی دو سه موقعیت داشت. وقتی تیم دقیقه 20 گل دریافت می‌کند، سرمربی تیم می‌توانست تعویض‌های بهتری کند و جابر انصاری و جپاروف را از ابتدای نیمه دوم به زمین بفرستد؛ البته ما بیرون نشسته‌ایم و قطعا مربیان شرایط بدنی بازیکنان را در نظر می‌گیرند.

در بازی با نفت تهران، دیدیم حضور انصاری و جپاروف چقدر به استقلال کمک کند. در این بازی‌ها موقعیت‌های زیادی خلق کردند. دیداری که از نظر من سه بر صفر تمام شد، چون توپ امید ابراهیمی بیست سانتی متر از خط دروازه رد شده بود. درست است که نفت شرایط عادی نداشت و تنها با یک جلسه تمرین پا به این مسابقه گذاشت، اما در هر صورت استقلال  خوب بازی کرد و زوج سازی‌های خوبی در سمت راست میان خسرو حیدری و وریا غفوری صورت گرفت. پیش از این گفته بودم که با بازگشت مصدومات شرایط تیم درست می‌شود. امید ابراهیمی، سجاد شهباززاده، جابر انصاری، میلاد زکی‌پور از مصدومیت رهایی یافته و بازی می‌کنند. در گذشته هم مصدومیت بازیکنان باعث شده بود که نتیجه نگیریم. استقلال پتانسیل گرفتن نتیجه را دارد و امیدوارم به جایگاه اصلی‌اش باز گردد.

* شفر اعلام کرده بازیکنانی چون فرشید باقری، حسن بیت سعید و ... به دلیل از دست دادن اعتماد به نفس، نتوانسته بودند کارایی‌شان را نشان دهند.

باقری در حال حاضر بازی می‌کند و یکی از بهترین هافبک وسط های ایران است. نوع فوتبال باقری اروپایی است و توپ‌گیری بالایی دارد. به نظرم، طول گام او را در ایران کسی ندارد. اگر صحبت از نتیجه نگرفتن مطرح کردم، به خاطر مصدومیت بازیکنان‌مان بود. اعتماد به نفس یعنی چه؟ وقتی بازیکن بازی می‌کند، دیگر چه اعتماد به نفسی می‌تواند نداشته باشد؟ وقتی تیم‌های بزرگ دچار افت می‌شوند، معمولا سخت باز می‌گردند، به خصوص اگر سن تیم کمی بالا باشد. بیشترین ضربه روحی - روانی را به خاطر گل زدن و نتایج تیم خوردیم. این مسئله کم کم در حال حل شدن بود که گروه فنی قبلی جدا شدند.

* درباره اتفاقات برنامه نود و صحبت‌هایی که میان علیرضا منصوریان با اکبر عباس ملکی عضو هیئت مدیره استقلال و مهدی رحمتی مطرح شد، چه نظری دارید؟

این موضوع را باید خود منصوریان جواب دهد.

* خیلی‌ها اعتقاد دارند استقلال خوب بسته نشده است. با این موضوع موافق هستید؟

خیلی نمی‌توانم در این باره بحث کنم. ما تیم سال گذشته را داشتیم و تنها 5،6 بازیکن اضافه شدند. اگر بازیکن مُسنی اضافه شد، به خاطر تجربه حضور در لیگ قهرمانان آسیا بود. بازی با العین امارات را خاطرتان هست که 4 بازیکن هافبک وسط نداشتیم. به نحوی تیم را وصله و پینه کردیم و به زمین فرستادیم. مدافع چپ را هافبک وسط گذاشتیم و دقیقه 20 هم یکی دیگر از هافبک‌های‌مان را از دست دادیم. همه ایراد گرفتند، اما کسی نگفت بازیکن نداشتید.

* چرا میک مک درموت مربی ایرلندی استقلال با مهدی رحمتی اختلاف داشت؟ چرا امسال اختلافات در استقلال زیاد است؟

اگر در این زمینه صحبت کنم، چه چیزی عوض می‌شود؟ چرا باید نبش قبر کنیم؟ اگر اختلافی بین رحمتی و میک بوده، دیگر تمام شده و الان باید کمک کنیم استقلال اوج بگیرد. اگر بگویم میک و رحمتی اختلاف داشتند، چه چیزی عوض می‌شود؟ جز اینکه شلوغ کنیم و خاطر هواداران مکدر شود، چه تغییری صورت می‌گیرد؟ بهتر است مثبت فکر کنیم تا تیم نتیجه بگیرد. مصدومان هم بازگشته‌اند و استقلال شکل و شمایلش را پیدا کرده است. الان به عنوان هوادار استقلال هستم و شک ندارم این تیم به جایگاه اصلی بازمی‌گردد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج