برگزاری دومین جلسه کمیته دستمزد 97
۶۲۶۹۳۰
۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
۳۹۲۶ 
دومین جلسه کمیته دستمزد امروز برگزار می‌شود و قرار است، بحث بر سر به‌روزرسانی سبد معیشتی در دستور کار قرار گیرد.
خبرگزاری فارس: دومین جلسه کمیته دستمزد عصر امروز برگزار می‌شود و اعضای این کمیته  بحث بر سر به‌روزرسانی سبد معیشتی را در دستور کار دارند.

دستمزد سالانه کارگران با تصویب شورای عالی کار تعیین می‌شود که نحوه تعیین آن در ماده 41 قانون کار پیش بینی شده است. به استناد ماده 41 قانون کار، شورای عالی کار همه ساله موظف است میزان حداقل مزد کارگران را برای نقاط مختلف کشور و یا صنایع مختلف با توجه به معیارهای درصد تورمی اعلامی از سوی بانک مرکزی و در نظر گرفتن هزینه تامین زندگی یک خانواده تعیین کند.

سال گذشته نمایندگان گروه‌های کارگری، کارفرمایی و دولت به عنوان شرکای اجتماعی در جلسات کارشناسی برای نخستین بار بر سر حداقل هزینه سبد معیشت خانوار برای یک خانواده 3.5 نفر توافق کردند و  با استناد به آمار و اطلاعات دریافتی از مراجع رسمی آماری، این نرخ 2 میلیون و 489 هزار تومان تعیین شد.

بر اساس این گزارش حداقل دستمزد 96 در جلسه 25 اسفند سال گذشته شورای عالی کار، با رشد 14.5 درصدی از 812 هزار و 166 تومان(حداقل دستمزد 95) به 929 هزار و 931 تومان افزایش یافت.

همچنین حداقل دستمزد افرادی که پایه حقوق آنها در سال 95 بیش از 812 هزار و 166 تومان بود، برای سال 96 به میزان 12 درصد نسبت به پایه حقوق 95 افزایش یافت.

نخستین جلسه کمیته دستمزد برای بررسی کارشناسی دستمزد سال 97 مهر ماه امسال در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد و از سوی اعضای این کمیته اعلام شد که محور اصلی مذاکرات در کمیته دستمزد، تعیین حقوق مشمولان قانون کار مطابق سبد معیشت کارگران است و در نشست نخست هم به روز رسانی میزان افزایش قیمت کالاها با استناد به آمارهای بانک مرکزی و مرکز آمار در دستور کار قرار داشت.
برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:25 - 1396/08/15
تجربه چند سال اخیر نشان داده. این جلسات بیهوده است چرا ؟

تصمیم گیرنده اصلی کارفرمایان هستند

اگر خوشبینانه نگاه کنیم وله طور میانگین ۱۵۰ هزار تومان حقوق افزایش پیدا کند ۵۰ هزارتومان بابت بیمه کسر می شود ۲۰ هزار تومان بابت مالیات کسر می شود و. اگر کسورات دیگری نباشد ۶۰ الی ۸۰ تومان در ماه افزایش حقوق منظور می گردد

تصمیم نهایی هم هفته آخر سال گرفته می شود

تورم ،سبد معیشتی ،گرانی،جنگ،صلح ،انتخابات و۰۰۰ هیچ ربطی به افزایش حقوق ندارد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
علی آقا کاملاً درست میگه دولت فقط نقش دکور رو داره چون از کارفرماها میترسه.نکه همه رو بیرون کنن و برن بیمه بیکاری بگیرند و باری رو دوش دولت باشند.
به راحتی کارگرها رو اخراج میکنند، تعلیق می کنند. دولت هم هیچ کار نمیکنه. اصلاً کاری از دستش بر نمیاد.
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1396/08/15
جون مادرتون حقوقارو زیاد کنید بخدا داریم از نداری میمیریم
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1396/08/15
حقوق کارگران حداقل باید ۲۰ درصد افزایش پیدا کنه در سال آینده
Iran, Islamic Republic of
15:04 - 1396/09/14
هرسال همون آش و همون کاسه، هیچ تغییر قابل توجهی در وضعیت درآمدی کارگران رخ نخواهد داد پس بیخودی امید واهی در اونها ایجاد نکنید و بازیچه قرارشون ندید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج