صباغی: بازیگری در سینما یعنی پارتی بازی
۶۲۷۰۳۴
۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰
۳۵۵۸ 
بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون گفت: گاهی بازیگر ممکن است به جهت تامین معاش به حضور در یک نقش تن دهد و چاره‌ای ندارد چون نمی‌تواند راننده تاکسی شود یا دست نیاز خود را به سوی دیگران که برخی شاگردان او هستند دراز کند.
خبرگزاری میزان: بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون گفت: گاهی بازیگر ممکن است به جهت تامین معاش به حضور در یک نقش تن دهد و چاره‌ای ندارد چون نمی‌تواند راننده تاکسی شود یا دست نیاز خود را به سوی دیگران که برخی شاگردان او هستند دراز کند.

مهدی صباغی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درباره وضعیت پیشکستوان در عرصه آثار نمایشی گفت: در حال حاضر پیشکسوتان از عرصه سینما و تلویزیون حذف شده‌اند و دلیل آن گروه بندی ها و روابطی است که هنرمندان این عرصه در تولید فیلم ها شکل داده اند تا از پیشکسوتان استفاده نشود.
 
وی درباره رابطه میان هنرمندان برای دریافت نقش اظهار کرد: تهیه‌کنندگان به مسائل مالی اهمیت می دهند به همین دلیل کسانی را انتخاب می‌کنند که جزو خویشاوندان خود باشند و از رانت های مالی آنچنانی برخوردار باشند بنابراین در اینجا کیفیت و کمیت یک اثر مطرح نیست، بلکه هزینه پایین برای تهیه کننده اهمیت دارد.

این بازیگر به وضعیت بد هنرمندان پیشکسوت اشاره کرد و توضیح داد: وقتی یک هنرمند دچار کسالت می‌شود ممکن است تنها برخی از هنرمندان احوالی از او بپرسند. تا زمانی که سوپر استارها هستند و گیشه در دست آنهاست فیلمساز نیز به سراغ این افراد می‌رود به همین خاطر وقتی باندبازی و رابطه در میان باشد وضعیت بد هنرمندان بیشتر خود را نشان می‌دهد.

صباغی درباره پیشنهاداتی که به او برای بازیگری می‌شود بیان کرد: کیفیت آثار پیشنهادی به شکلی است که با انتخاب آنها کارنامه کاری یک هنرمند زیر سؤال می‌رود اما در این میان گاهی بازیگر ممکن است به جهت تامین معاش به حضور در یک نقش تن دهد و چاره‌ای ندارد چون نمی‌تواند راننده تاکسی شود یا دست نیاز خود را به سوی دیگران که برخی شاگردان او هستند دراز کند. برخی هنرمندان با پارتی‌بازی در فیلم‌ها حضور دارند و این باعث شده است هنرمندانی که سابقه بالایی دارند عقب بمانند و این گونه می‌شود که هنر و فرهنگ خدشه‌دار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این روزها بیشتر وقتم را با رفتن به رادیو و دیدن دوستانم می گذرانم و منتظرم که سریال "سرزمین کهن" به زودی روی آنتن برود.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج