روسیه، درحال آماده سازی طرح دعوی علیه آمریکا
۶۲۷۲۵۴
۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۰
۵۹۶۴ 
سفیر روسیه در آمریکا گفت که مسکو در حال تنظیم اسناد برای شکایت به دادگاه علیه دولت آمریکا به دلیل توقیف اموال دیپلماتیک خود در این کشور است.
خبرگزاری میزان: آناتولی آنتونف در همایش سالانه انجمن دانشمندان روسیه و آمریکا در شهر شیکاگو گفت: اسناد لازم برای شکایت علیه اقدامات غیرقانونی دولت آمریکا در توقیف اموال و املاک دیپلماتیک روسیه در این کشور به دادگاه را جمع آوری می کنیم.

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز یکشنبه به نقل از آنتونف گفت: اقدامات برای تنظیم شکایت نامه علیه دولت آمریکا به دقت و ظرافت صورت می گیرد زیرا طرف روسی نیاز به پیروزی دارد.

دولت آمریکا، روز 11 شهریور ماه سرکنسولگری روسیه در سانفرانسیسکو و دو مرکز کنسولی این کشور را در نیویورک و واشنگتن بست.

سپس ماموران آمریکایی این مراکز را تحت کنترل در آورده و بدون توجه به مصونیت دیپلماتیک مراکز روسی برخی از اموال را از آن خارج کردند.

وزارت خارجه روسیه به این اقدام طرف آمریکایی اعتراض و اعلام کرد که درهای املاک توقیف شده دیپلماتیک این کشور در آمریکا توسط ماموران اطلاعاتی شکسته و ساختمان ها نیز اشغال شده است.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای تاکید کرد که ادامه حضور ماموران اطلاعاتی آمریکا در اماکن دیپلماتیک غیرقانونی و اشغالگری است و اجازه پاسخ دادن به این اقدامات را برای خود محفوظ می داند.
در بیانیه افزوده شده است: با وجود بارها هشدار مسکو، مقامات آمریکایی به منطق روی نیاوردند و از مقاصد

غیرقانونی در مورد املاک دیپلماتیک توقیف شده روسیه منصرف نشدند.
همچنین دیگر بخش های سرکنسولگری در سانفرانسیسکو شامل اماکن مسکونی اشغال شده است و ماموران سرویس های اطلاعاتی آمریکا از یک ماه پیش در بخش های کاری و سکونتگاه سرکنسول روسیه رفت و آمد می کنند و اقدامات خودسرانه انجام می دهند.

مسکو تاکید کرده است: آمریکا با ارتکاب اقدام غیرقانونی بزرگ و ناقض قوانین بین المللی، پنج ملک دیپلماتیک به مالکیت روسیه را توقیف کرده، درها را شکسته و در بخش های مختلف ساختمان ها نیز بازرسی و کاوش کرده است.
یوری اوشاکوف دستیار رئیس جمهوری روسیه نیز تصمیم آمریکا برای تعطیلی این مراکز دیپلماتیک را غصب املاک و اموال خواند.

وی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: توقیف اموال دیپلماتیک روسیه در آمریکا به غصب زورمندانه املاک شباهت دارد.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از سخنان دستیار ولادیمیر پوتین نوشت: آمریکا بار دیگر املاک دیپلماتیک روسیه را توقیف و سرکنسولگری را تعطیل می کند. بدین ترتیب پنج مرکز توقیف و غصب می شود. این املاک مصونیت دیپلماتیک دارد که از طرف واشنگتن نادیده گرفته می شود.
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
France
00:56 - 1396/08/16
دقيقا کاري که ايران بايد در برجام نسبت به امريکا انجام بده
دادگاه کيفري لاهه
Iran, Islamic Republic of
03:39 - 1396/08/16
دو کشور مدعی بهترینها
از شکایت و جنگ و خصومت پرهیز کنید
United Arab Emirates
12:04 - 1396/08/16
بهترین کار اینه که ایران و سوریه روسیه و یمن هم یک ائتلاف تشکیل بدن و آمریکا رو اول دزد اموال معرفی کنن و بعد شکایت از فروش تسلیحات سنگین به اعراب برای سرکوب ملت مظلوم یمن بکنن تا حقه و حیله آمریکا و اسرائیل برای اینکه کیسه اعراب رو خالی بکنن و مردم منطقه رو به جون هم بندازن رو بشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج