وزیر نیرو: وضعیت ذخایر آبی کشور وخیم است
۶۲۷۲۸۵
۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۱
۳۸۸۳ 
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه در کل کشور الگوی مناسبی برای مصرف آب وجود ندارد، گفت: وضعیت کشور ایران از نظر ذخایر آبی وخیم بوده و مانند یک مجروح است.
خبرگزاری ایلنا: رضا اردکانیان شامگاه امشب در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در خوزستان تصریح کرد: باید از دانش جدید برای تصفیه آب استفاده کنیم تا کسری آب جبران شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 20 میلیون هکتار از مزارع کشاورزی جهان با بهره‌گیری از آب فاضلاب کشت می‌شوند، افزود: تغییر الگوی کشت و آموزش کشاورزان از سوی وزارت‌ جهاد کشاورزی ضروری است. باید درباره مشکلات و بحران آب به مردم آگاهی داده شود تا آنان الگوی مصرف خود را به سمت و سوی بهینه‌سازی تغییر دهند.

وی به پروژه آب‌رسانی به پایانه‌مرزی چذابه در استان‌خوزستان اشاره کرد و اظهار داشت: با وجود محدودیت‌های مالی دولت اما این طرح در کمتر از 2 ماه به بهره برداری رسید.

اردکانیان گفت: این پروژه با احداث 2 ایستگاه پمپاژ به ظرفیت 180و 288 متر مکعب در ساعت، اجرای 30 کیلومتر خط انتقال آب‌شرب و احداث 500 متر مکعب مخزن ذخیره آب افتتاح شد.

وی با اشاره به اینکه تمام توان خود را برای آب‌رسانی به نقاط مختلف خوزستان بکار خواهیم گرفت، افزود: یکی دیگر از مصوبات مهم دولت برای خوزستان اجرای طرح احیاء اراضی 550 هزار هکتاری است. با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور و استانداری خوزستان اجرای فاز دوم این طرح را پیگیری می‌کنیم.

وی گفت: اجرای کامل طرح رهبر انقلاب موسوم به طرح 550 هزار هکتاری نیازمند ایجاد انسجام بین‌دستگاهی شامل وزارتخانه‌های نیرو، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت است.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:27 - 1396/08/16
آقای اردکانیان عزیز به جای چنین امار در امد ماهانه وزارت نیرو را بیان نمایید و عملکرد مسئولین مدیران این وزارتخانه در مبحث بوجودآوردن یا احداث زیر ساختهای تخصصی در رفع تامین خدمات رسانی به ملت را توضیح دهید
Germany
03:01 - 1396/08/16
مامردم ایران نمیدانیم چرادولتی که میداند کشوردچاربحران کم آبی وخشک سالی هست به بعضی هامجوززدن چاه های عمیق جهت کشاورزی آن هم دراین شرایط میدهدنمیدانم این مجوزهاازنبودمدیریت فهیم درجلوگیری ازبحران بی آبی وکم آبی هست ویاازفساداداری توسط تعدادی افرادسودجو.تورابخدانگذاریدایران ازلحاظ آب ومحیط زیست به چنین روزی بیفتدخشکسالی درکشوربسیارخطرناک است حتما مسوولان ومردم بایدجدی بگیرن زبراخشکسالی وبحران آب ماننداین موسسات اعتباری نیست که بانبودمدیریت ونظارت شفاف به ورشکستگی بیفتدزیراپول وامثالهم می توان جبران کرد ولی بحران آب ومحیط زیست دیگرنمی توان به روال عادی بازگرداندلطفا لطفا لطفا مسوولان ومردم درمدیریت آب ومحبط زیست کوشاباشیدچون ازقدیم گفتن آب هست وزندگی ودرجایی که آب وجودنداشته باشددیگرزندگی معنی ومفهومی ندارد.
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1396/08/16
مصرف آب بخش کشاورزی حدود ۹۰ درصد
مصرف آب مصرفی وصنعتی روهم حدود ۱۰ درصد
خوب مشخصه مشکل از آبرسانی در بخش کشاورزیه.
به کشاورزان لوازم تجهیز زمین برای آبیاری قطره ای و وام بدهید.
البته در مقابل ارایه سند زمین کشاورزی بدهید تاکسی دروغکی وام وتجهیزات نگیره.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج