راهکار تازه آمریکا برای حل بحران سوریه
۶۲۷۴۸۶
۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴
۳۶۰۲ 
وزیر دفاع آمریکا حمایت خود را از تلاش‌های بین المللی برای حل سیاسی بحران سوریه اعلام و به تلاش آمریکا برای نزدیک کردن روند ژنو و آستانه برای حل و فصل این بحران اشاره کرد.
 ایسنا نوشت: وزیر دفاع آمریکا حمایت خود را از تلاش‌های بین المللی برای حل سیاسی بحران سوریه اعلام و به تلاش آمریکا برای نزدیک کردن روند ژنو و آستانه برای حل و فصل این بحران اشاره کرد.

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا در گفتگو با خبرنگاران گفت: من با استفان دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه درباره امکان انتقال آنچه در مذاکرات آستانه بررسی می‌شود به ژنو صحبت زیادی کردم.

روسیه، ترکیه و ایران از چند ماه پیش مذاکراتی را در آستانه درباره توقف خشونت‌ها در سوریه از طریق ایجاد مناطق کاهش تنش آغاز کرده‌اند.

قرار است دور جدید مذاکرات آستانه نیز ۲۸ نوامبر(۷ آذر) برگزار شود.

ماتیس که تور سفرهای اروپایی خود را از فنلاند آغاز کرده، گفت: با فروکش کردن سریع قدرت داعش و از دست دادن مناطق تحت سیطره خود، اکنون باید بر شکست این گروه در مناطق و ممانعت از درگیری با کاهش شکاف میان نیروهای روسیه و آمریکا متمرکز شد.

اخیرا داعش در پی پیشروی ارتش سوریه و عراق بیشتر مناطق خود را در این دو کشور از دست داد و تنها برخی از مناطق صحرایی در مرز عراق و سوریه در دست این گروه باقی مانده است.

قرار است ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه طی نشست اقتصادی آسیایی در ویتنام با دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود دیدار و درباره حل بحران سوریه با او گفتگو کند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج