5 مربی که می توانند جانشین زیدان شوند
۶۲۷۴۹۲
۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
۹۰۷۵ 
در این مقاله به معرفی و بررسی وضعیت پنج مربی می پردازیم که می توانند به جای زیدان بر صندلی مربی گری رئال مادرید بنشینند.
متافوتبال: در این مقاله به معرفی و بررسی وضعیت پنج مربی می پردازیم که می توانند به جای زیدان بر صندلی مربی گری رئال مادرید بنشینند.

5- کارلو آنجلوتی

با این موضوع که تاکتیک های سرمربی ایتالیایی مناسب بایرن مونیخ نبود موافقیم، اما به یاد آورید که دو فصل قبل آنجلوتی در رئال مادرید چه کارنامه ای از خود به جا گذاشت.

با توجه به این که غیر از فلورنتینو پرز هیچ کسی نمی خواست کارلتو رئال را ترک کند, حتما سرمربی ایتالیایی در صورت بازگشت به برنابئو با آغوش باز پذیرفته خواهد شد. آنجلوتی حتما از باشگت به تیمی که به خوبی او را درک می کرد, خوشحال خواهد شد، در حالی که در رئال مادرید از امکانات و فرصت های بیشتری برای رقابت در بالاترین سطوح اسپانیا و اروپا برخوردار است.

 5 مربی که می توانند جانشین زیدان شوند

قرارداد آنجلوتی با بایرن مونیخ تا پایان این فصل ادامه داشت در حالی که مسئولان باشگاه بایرن مونیخ با اخراج سرمربی ایتالیایی، باید به او خسارت بدهند.

اما جای سوال دارد که فلورنیتنو پرز دو سال بعد از اخراج نامحترمانه آنجلوتی؛ دوباره به او روی بیاورد.

اگر قرار باشد آنجلوتی دوباره به برنابئو برگردد، این بار باید مدیران رئال مادرید به سرمربی ایتالیایی تضمین دهند که رفتار بهتری با او خواهند داشت چون این بار شاید سرمربی ایتالیایی بخواهد عنوان قهرمانی لالیگا را به کارنامه پر افتخار خود اضافه کند.

مانع دیگر در راه بازگشت کارلتو به اسپانیا، علاقه او به حضور دوباره در لیگ برتر یا سری آ است. از آنجلوتی به عنوان یکی از مناسب ترین گزینه ها برای در درست گرفتن مسئولیت کادر فنی میلان یاد می شود، جایی که آنجلوتی را اسطوره خودشان می دانند.

4- لئوناردو جاردیم

جاردیم شایستگی این را دارد که حداقل دو سال دیگر به عنوان سرمربی موناکو خدمت کند. این تنها پاداش ممکن برای انجام وظیفه ناممکن برداشتن تاج از سر پاری سن ژرمن می باشد.

جاردیم در موناکو هیچ وقت احساس راحتی نکرده و همیشه تیمش را زیر سایه پاری سن ژرمن دیده، در حالی که یکی از ستاره های تیمش یعنی کیلیان امباپه هم به تیم رقیب پیوسته است.

 5 مربی که می توانند جانشین زیدان شوند
 
لئوناردو جاردیم فصل گذشته هم عملکرد خوبی در لیگ قهرمانان داشت و موناکو را به مرحله نیمه نهایی این رقابت ها رساند، جاردیم همچنین موفق شد با موناکو به فینال مسابقات کوپا دی لالیگ و مرحله نیمه نهایی جام حذفی باشگاه های فوتبال فرانسه برساند. در کنار این مسائل باید توجه کرد که وظیفه اصلی جاردیم ساختن تیم جوان و تازه نفسی بود که بتواند در رقابت های اروپایی موفق شود. که البته جاردیم در طول سه فصل این وظیفه را به خوبی انجام داد و تیمی ساخت که به راحتی از مسابقات اروپایی حذف نمی شد.

جاردیم سابقه موفقی در کسب قهرمانی دارد و تنها باشگاهی که در آن جام کسب نکرده؛ اسپورتینگ لیسبون است. جایی که او تیم پرتغالی را با هفت امتیاز کمتر از تیم قهرمان یعنی بنفیکا به عنوان نایب قهرمانی رساند.

کارنامه جاردیم در حال بهتر شدن است و موناکو تاکنون بهترین تجربه او بوده است. به هر حال در صورتی که شرایط به همین نحو پیش برود, ممکن است رئال مادرید بیه سراغ جاردیم بیاید.

3- لوران بلان

لوران بلان به خاطر رقابت های داخلی فرانسه ناچار به ترک پاری سن ژرمن نشد او تنها به این دلیل پارک دو پرنس را ترک کرد که مدیران باشگاه فرانسوی از او موفقیت در لیگ قهرمانان را می خواستند و بلان نتوانست این خواسته آن ها را برآورده کند.

لوران بلان سه بار پیاپی پاری سن ژرمن را قهرمان لیگ یک کرد و همزمان 6 جام باشگاهی دیگر را با تیم فرانسوی کسب کرد. در حالی که با توجه به هزینه های سنگین باشگاه فرانسوی همیشه به دستاوردهای لوران بلان با شک و تردید نگاه می شد. به نظر می رسد با بلان آن طور که شایسته بود، برخورد نشد چون از ابتدا بلان با شرط قهرمانی در لوشامپیونه, سرمربی پاری سن ژرمن شد.

 5 مربی که می توانند جانشین زیدان شوند
 
بلان همچنین موفق شده بود پاری سن ژرمن را به مراحل حذفی لیگ قهرمانان هم برساند در حالی که تیمش از گروهی صعود کرد که بایرن مونیخ و یوونتوس هم در آن حضور داشتند.

لوران بلان بعد از ترک بوردو, سرمربی تیم ملی فرانسه شد و در آن جا هم دوران آشفته ای داشت هر چند توانست تیمش را به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های اروپای 2012 برساند.

اگر دوران مربی گری بلان را در بوردو هم در نظر نگیریم، او در پاری سن ژرمن کارنامه خوبی داشته و تیم خوبی ساخت و به نظر می رسد که او در رئال مادرید هم موفق باشد.

2- ماسیمیلیانو آلگری

بعد از پایان اولین فصل مربی گری زیدان در رئال مادرید، شایعاتی در مورد احتمالا جانشینی او با آلگری در رسانه ها مطرح شد.

ماسیمیلیانو آلگری سابقه مناسبی دارد و کسی است که از یووه یک تیم شکست ناپذیر ساخت. او وقتی سرمربی یووه شد که بانوی پیر قبل از او سه بار پشت سر هم قهرمان سری آ شده بود، اما او این قدرت را حفظ کرد و تیمش را برای یک شاهکار بزرگ آماده ساخت.

 5 مربی که می توانند جانشین زیدان شوند
 
سیستم تاکتیکی آلگری با کونته تفاوت داشت و او بیشتر به حفظ توپ و میدان اهمیت می داد. از فاکتورهای مهم دیگر کار آلگری انعطاف پذیری تاکتیکی او و توانایی اش در موفقیت با ترکیب های مختلف تیمی بود.

یوونتوس سرمایه بسیار زیادی را خرج کرد که فاصله خود را از رقیبانش در ایتالیا افزایش دهد اما عده ای فکر می کنند در راه  رسیدن به این هدف ناکام مانده. در حال حاضر بانوی پیر با هدایت آلگری چهارمین تیم جدول لیگ سری آ است در حالی هیچ که شکستی را تحمل نکرده و هنوز برای قضاوت قطعی و نهایی زود است.

عملکرد آلگری با یووه در لیگ قهرمانان خوب نبود و اما حضور در این مسابقات با یک تیم دیگر( رئال مادرید) شاید برای او بهتر باشد. او سابقا در میلان بود و آن زمان از او به عنوان یکی از بهترین مربیان اروپا یاد می شد.

هنوز زود است که درباره جدایی آلگری و بانوی پیر قضاوت کنیم، اما رئال مادرید نشان داده که آن چه را می خواهد به دست می آورد.

1- مائوریسیو پوچتینو

حتی قبل از تیرگی رابطه زیدان با مدیران باشگاه رئال مادرید, شایعاتی پیرامون تحقیقات باشگاه مادریدی برای بررسی وضعیت پوچتینو و امکان جذب او منتشر شده بود.

پوچتینو از زمان حضور در تاتنهام در سال 2014 تاکنون عملکرد بسیار خوبی را از خود به جا گذاشته و تاتنهام را به تیمی تبدیل کرده که با شایستگی در رقابت های لیگ قهرمانان حاضر می شود.

 5 مربی که می توانند جانشین زیدان شوند
 
مائوریسیو پوچتینو هر چند تمایلی به صحبت درباره ترک تاتنهام حداقل در آینده نزدیک ندارد، اما در مصاحبه های گوناگون به طور کلی این موضوع را رد نکرده است.

در واقع اسم و جاذبه رئال مادرید مسئله ای است که به هر حال ذهن پوچتینو را به خود مشغول می کند. با اعتقاد پوچتینو به فوتبال تهاجمی و بازیکنان جوان منطقه ای، حضور او باعث خوشحالی جوانان مادرید خواهد شد.

علاقه شدید هواداران رئال مادرید به کاسیاس و رائول نشان می دهد که چه قدر آن ها به حضور بازیکنان محلی در تیمشان اعتقاد دارند.

یکی از مسائلی که برای کار کردن در رئال مادرید به پوچتینو کمک می کند, حضور سه ساله او در اسپانیول به عنوان مربی و پیش تر به عنوان بازیکن است. پوچتینو مهارت زیادی در زبان اسپانیایی دارد و در حالی که جوان است سابقه مربی گری خوبی هم دارد که از او یک گزینه شایسته برای سرمربی گری رئال مادرید می سازد. پوچتینو اخیرا با تاتنهام، رئال مادرید را در برنابئو با نتیجه یک بر یک متوقف کرد و بوروسیا دورتموند را هم شکست داد تا به صدر گروه خود در لیگ قهرمانان برسد و از این بالاتر او در استادیوم ومبلی تیمش را با نتیجه سه بر یک در برابر رئال مادرید به پیروزی رساند تا مدعی جدی تری برای قهرمانی چمپیونزلیگ شود.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج