همگامی اسرائیل با ریاض علیه حزب الله لبنان
۶۲۷۵۰۶
۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
۳۹۵۱ 
وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نامه‌ای را برای تمامی سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های خود در جهان با هدف آغاز کمپین دیپلماتیک بین‌المللی علیه مشارکت حزب الله در دولت آتی فرستاده است.
خبرگزاری ایسنا: وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نامه‌ای را برای تمامی سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های خود در جهان با هدف آغاز کمپین دیپلماتیک بین‌المللی علیه مشارکت حزب الله در دولت آتی فرستاده است.

روزنامه مستقل رأی الیوم نوشت: باراک رفید، روزنامه نگار اسرائیلی از مضمون نامه‌ای که وزارت خارجه رژیم صهیونیستی برای تمامی سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های خود در جهان فرستاده، پرده برداشت.

این روزنامه نگار نوشته است: "برای نخستین بار اسرائیل علنا برای کمک به عربستان می‌شتابد."

در متن این نامه ادعا شده است: تمامی دیپلمات‌های اسرائیلی باید فورا با تمامی دیپلمات‌ها، سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها تماس گرفته و از استعفای سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان حمایت کنند چراکه استعفای وی "ماهیت ویرانگر" حزب الله و ایران و خطر این دو علیه ثبات لبنان و کشورهای منطقه را ثابت می‌کند.

در همین راستا، شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد: اسرائیل با این نامه با سیاست عربستان همراهی کرده و کمپین دیپلماتیک بین‌المللی را علیه الحاق حزب الله در دولت آتی آغاز کرده است.

در این نامه آمده است: استعفای حریری ثابت کرد که ادعای جامعه بین‌الملل درباره اینکه مشارکت حزب الله در دولت راهی برای ثبات لبنان است کاملا اشتباه است. چنین وحدت ساختگی کشور را فلج کرده و دیگر گروه‌های سیاسی محلی قادر نخواهند بود که تصمیماتی برای تحقق منافع ملی اتخاذ کنند.

در این نامه ادعا شده است: مشارکت حزب الله در دولت لبنان به معنای این است که عملا این دولت به گروگانی تبدیل می‌شود که به دلیل تهدید مالی مجبور است منافع بیگانه-ایران- را ترجیح دهد حتی اگر امنیت را در معرض خطر قرار دهد!

در این نامه از سفرای اسرائیل خواسته شده که نامه فوق‌العاده‌ای را درباره حمایت از عربستان در پی جنگش علیه "شورشیان حوثی مورد حمایت ایران" انتقال دهند.

در این نامه تأکید شده است: رخدادها در لبنان و شلیک موشک بالستیک از سوی حوثی‌ها به سمت فرودگاه بین‌المللی در ریاض ایجاب می‌کند که فشارها بر ایران و حزب الله افزایش یابد.

حریری روز شنبه گذشته استعفای خود از دولت را از ریاض اعلام کرد. وی در سخنرانی‌اش به شدت از ایران و حزب الله انتقاد کرد. از زمان استعفای حریری، عربستان موجی از انتقادات تند از حزب الله را به راه انداخته است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:32 - 1396/08/16
عاملین فتنه وجنگ هرکجا هستند باید نابود شن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج