مطهری: مقصر بحران موسسات، بانک مرکزی است
۶۲۷۵۳۳
۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
۳۹۹۲ 
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اظهارات اخیر معاون رئیس قوه‌ قضائیه درباره سپرده‌گذاران موسسات مالی غیرمجاز گفت که مقصر اصلی در بحران کنونی این موسسات، بانک مرکزی است نه مردم که به نظام مالی کشور اعتماد کرده‌اند.
خبرگزاری ایسنا: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اظهارات اخیر معاون رئیس قوه‌ قضائیه درباره سپرده‌گذاران موسسات مالی غیرمجاز گفت که مقصر اصلی در بحران کنونی این موسسات، بانک مرکزی است نه مردم که به نظام مالی کشور اعتماد کرده‌اند.

علی مطهری با اشاره به اظهارات اخیر معاون رئیس قوه‌قضائیه که گفته بود نباید سپرده‌گذاران موسسات غیرمجاز را مظلوم جلوه داد، اظهار داشت: ما نباید به نیت افراد کار داشته باشیم. افراد با هر نیتی در موسسات اعتباری سپرده‌گذاری کرده باشند وظیفه بانک مرکزی بوده که به موقع اطلاع رسانی کند.

وی افزود: اگر موسسه‌ای در حال ورشکستگی است بانک مرکزی باید به مردم اعلام کند که در آنجا سپرده نگذارند یا اگر موسسه‌ای سود غیرمتعارف اعلام می کند به مردم هشدار بدهد که این فریب و نیرنگ  است و انضباط مالی کشور را به هم می‌ریزد.

نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: بانک مرکزی از سال ۸۶ که اجازه این نظارت‌ها بر موسسات اعتباری را داشته به این وظایف خود عمل نکرده و فقط تماشاچی بوده است تا این بحران به وجود آید لذا مقصر اصلی در بحران کنونی این موسسات بانک مرکزی است نه مردم که به نظام مالی کشور اعتماد کرده‌اند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1396/08/16
مجوز داده
نظارت نکرده
تضمین نگرفته
معلومه که مقصره
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1396/08/16
ضمن تایید فرمایشات جناب آقای دکتر مطهری متاسفانه عموم دستگاههای نظارتی به وظایف ذاتی خود عمل نمی کنند وبرای سایر دستگاهها ایجاد مزاحمت می شود وهم چهره نظام خدشه دار می شود بلاخره باید راهکاری پیدا کرد که اینگونه مسایل تکرار نشود
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1396/08/16
نمی دونم چراثامن را تعیین تکلیف نمی کنن پول هایی را که بادست خودمون دادیم رو نمیدن مردم دیگه به چی و به کی اعتماد کنن
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1396/08/16
س. کسی هست به من بگه چه جوری می توان سپرده خودم را از موسسه ثامن پس بگیرم؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1396/08/16
نه!مفصر مردم هستن که چنین موجوداتی را برای حاکمیت برخود می پذیرند وقبول میکنن
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1396/08/16
ثامن که داره سودپولارا میده ثامن خوب شد
پاسخ ها
ا ح پ
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
س. من سود نمی خواهم بلکه اصل سپرده که مبلغ ناچیزیست رو میخام. والله بالله وام از آموزش وپرورش گرفتم .اشتباه کردم حسابم باز کردم. تشویق یکی از همکان بود والا .. .
Iran, Islamic Republic of
15:42 - 1396/08/16
ثامن الامه چه کسی پاسخگو است چرا کسی جوابی برای ما نداره
مالباخته ای که به نظام بانکی اعتمادکرد
United Kingdom
00:40 - 1396/08/17
جناب مطهری رحمت به اون شیری که خوردی تاحالاهرموقع درمجلس صحبت کردی اول به وجدانت رجوع کرده ای وواقعیت گفته ای ولی متاسفانه ماافرادی در مجلس داریم آنهاافرادی ریاکاروجانمازآبکش هستند فقط بفکرقدرت طلبی وپرکردن جیب خودشون هستند وازرأی واعتمادمردم فقط درپیش بردن اهداف خوداستفاده می کنندوهرگزبه فکرمردم وکشورشون نیستندکه اگربودندحال وروزاقتصادکشوربه چنین روزی نمی افتاد.اگردرکشورایران ما افراد باوجدان ووطن دوست ونترسی مانندآقای علی مطهری وآقای محمودصادقی وغیره داشتیم کشور از همه لحاظ پیشرفت داشت اماافسوس که این تعداداندک هستند.ازقدیم گفتن آنکه حساب پاک است ازمحاصبه چه باک است.به امیدروزی که وجدان خفته بقیه نیزبیدارشود.
Iran, Islamic Republic of
07:10 - 1396/08/17
واقعا جای که مردم پولشون هیچ جا نمیتونم سرمایه گذاری کنن مگه ما اقتصاد داریم که مردم رو به کاری سرمایه گذاری کنن نمونش ندیده ساندیس مردم رفتن سرمایه گذاری کردن الان باید برای گرفتن پولشون مجبور بشن بیان تو خیابون شعار بدن بس مجبورن پولشون بذارم بانوی که سود بیشتری میده و این موسسات اگر قانونی بودن که مطمئنا با مجوز این کار کردن واگر غیر قانونی بودن وظیفه من بودن درشون تخته کنم یا وظیفه شما
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1396/08/18
ضمن تحسین آقای مطهری خواهش میکنم مسئولین فکری هم به حال سپرده گذاران ثامن الائمه بکنند به سود ناچیز سپرده ها هم دلخوش نیستیم و اصل پولمان را لازم داریم . راستی اوضاع چرا اینجوریه ؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج