مسیر دشوار پرسپولیس تا قهرمانی نیم‌فصل
۶۲۷۹۰۰
۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۸
۶۷۶۸ 
پرسپولیس قبل از تعطیلات فرم خوبی پیدا کرده بود و با اینکه می‌شد از نوع بازی این تیم در مقایسه با فصل گذشته ایرادهایی گرفت اما برانکو و شاگردانش به همان نسبت روزهای خوش ابتدای فصل از حیث امتیازگیری عملکرد قابل قبولی داشتند.
ایران ورزشی: پرسپولیس قبل از تعطیلات فرم خوبی پیدا کرده بود و با اینکه می‌شد از نوع بازی این تیم در مقایسه با فصل گذشته ایرادهایی گرفت اما برانکو و شاگردانش به همان نسبت روزهای خوش ابتدای فصل از حیث امتیازگیری عملکرد قابل قبولی داشتند. این مهم وقتی پررنگ‌تر به نظر می‌رسد که بدانیم بعد از حذف این تیم از لیگ قهرمانان و در دو قدمی رسیدن به رویای قهرمانی آسیا جمع و جور کردن این تیم و بازگشت به مسیر قبلی دشوار به نظر می‌رسد اما کادر فنی و بازیکنان با این مساله به خوبی کنار آمدند و از یک موقعیت سخت با دست پر بیرون آمدند. در این مقطع پرفشار پرسپولیس سه مسابقه دشوار در لیگ برتر را با پیروزی پشت سر گذاشت و البته نخستین بازی حذفی‌اش را برد اما دوباره مسیر دشوار دیگری پیش روی سرخ‌هاست

پرسپولیس فصل قبل با اقتدار قهرمان لیگ برتر شد. مجموعه تحت اختیار برانکو از ابتدای فصل کم نوسان نشان داد و بی‌رقیب پیش رفت تا در پایان فصل رکوردهای عجیبی بر جای بگذارد و مقتدرانه‌ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر را به نام خود ثبت کند. در فصل تازه پرسپولیس شاید مثل لیگ شانزدهم حداقل در ظاهر مقتدر به نظر نمی‌رسید اما این نه به خاطر نوع امتیاز گیری سرخ‌ها بلکه به خاطر پیدا شدن رقیب و تعدد مدعیان قهرمانی حداقل تا اینجای فصل است.
 
پرسپولیس فصل قبل و درست بعد از انجام 10 بازی یعنی پشت سر گذاشتن ثلث فصل 6 برد و 4 مساوی داشت. تیم فصل قبل در 10 بازی نخست شکستی متحمل نشد اما در فصل جدید با وجود پذیرفتن یک شکست یک امتیاز بیشتر به دست آورده و یک قدم از تیم مقتدر فصل قبل جلو است که این پیشرفت بارها مورد اشاره برانکو و کادر فنی‌اش به‌عنوان یک دستاورد مهم قرار گرفته است.
 
فصل قبل و در مقطعی که سپاهان، استقلال و ذوب آهن به شدت افت کرده و در نیم فصل اول از نظر امتیازگیری عقب افتادند پرسپولیس بار خودش را بست. هر چند تراکتور تا نیم فصل هم نفس با پرسپولیس پیش آمد اما محرومیت نقل و انتقالات در همان ایستگاه پانزدهم نفس این تیم را برید تا در شروع نیم فصل دوم سرخ‌ها بدون رقیب به نظر برسند و حتی استقلالی که به تغییر شرایط امیدوار بود و البته شرایط خوبی هم پیدا کرد قید رقابت با تیم برانکو را زد.  در فصل جدید اما کار کمی سخت‌تر است. همین حالا پرسپولیس دو رقیب تازه وارد به نام‌های پیکان و پارس جنوبی دارد که انگار نمی‌خواهند کوتاه بیایند. هر دو تیم تا کنون از میانگین دو امتیاز برای هر بازی که برای قهرمانی در لیگ برتر مناسب به نظر می‌رسد عبور کرده‌اند و مثل پرسپولیس مدعی قهرمانی هستند.  پرسپولیس البته فعلا قهرمانی نیم فصل و به عبارتی کسب حداکثر امتیاز از بازی‌های باقیمانده را نشانه گرفته. عنوانی که 5 گام با آن فاصله دارد و اگر بتواند پارس و پیکان را در این کورس عقب بگذارد امسال هم برای قهرمانی مدعی اول خواهد بود. در این راه البته تیم برانکو مسیر دشواری در پیش دارد. مسیری که در آن باید هر5 یا 6 روز یک مسابقه برگزار کند و البته درست بعد از تعطیلات سخت ترین مسابقاتش را در دو هفته پیاپی انجام دهد. پرسپولیس بعد از بازگشت ملی پوشانش در تهران باید به مصاف پدیده برود که یکی از بهترین‌های این فصل بوده و پس از آن باید در جم مهم‌ترین مسابقه نیم فصل را مقابل تیم هیجان انگیز تارتار برگزار کند. پس از آن بازی با ذوب آهن در تهران و سپیدرود در رشت برگزار خواهد شد که هیچ کدام بازی آسانی نیست. پس از این چهار مسابقه تیم برانکو در جام حذفی بازی می‌کند و در بازی پایانی و در روزهای آخر پاییز دیدار عقب افتاده‌اش مقابل صنعت نفت آبادان را برگزار می‌کند.

فصل قبل پرسپولیس با 32 امتیاز قهرمان نیم فصل شد اما شاید در این فصل کار سخت‌تری داشته باشد. سرخ‌ها 5 بازی دیگر پیش رو دارند و اگر از این 5 بازی 10 امتیاز بگیرند همچنان یک امتیاز بیشتر از فصل قبل (درهمان مقطع) خواهند داشت. یعنی پرسپولیس می‌تواند سه برد، یک مساوی، یک باخت داشته باشد و باز هم از فصل قبل پیش خواهد بود اما این 10 امتیاز متضمن قهرمانی در نیم فصل نیست..
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج