راز بزرگ ماندگاری خسرو
۶۲۷۹۰۳
۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۷
۶۵۲۰ 
در حالی که حتی مهدی رحمتی نیز آرام آرام به سمت درهای خروجی استقلال نزدیک می‌شود تا آخرین باز مانده از نسل قدیمی‌های استقلال هم از این تیم جدا شود، این خسرو حیدری است که در میان بازیکنان قدیمی استقلال همچنان پیش می‌تازد و به بازی در استقلال ادامه می‌دهد.
ایران ورزشی: در حالی که حتی مهدی رحمتی نیز آرام آرام به سمت درهای خروجی استقلال نزدیک می‌شود تا آخرین باز مانده از نسل قدیمی‌های استقلال هم از این تیم جدا شود، این خسرو حیدری است که در میان بازیکنان قدیمی استقلال همچنان پیش می‌تازد و به بازی در استقلال ادامه می‌دهد. حیدری با اینکه در سال‌های اخیر افت محسوسی داشته و تیم ملی را هم از دست داده اما همچنان مورد حمایت باشگاه استقلال است و آنقدر برایش امتیاز قایلند که با وجود مصدومیت‌های پی در پی قرارداد 3 ساله منعقد می‌کند. حیدری 9 فصل از عمر ورزشی خود را در باشگاه استقلال پشت سر گذاشته و به ندرت با چالش مالی مواجه شده که دلایل متعددی دارد. او در حالی کاپیتان استقلال شده و قرارداد بلندمدت دارد که بسیاری از هم دوره‌ای‌های او به خاطر مشکلات مالی از استقلال رفته یا کنار گذاشته شده‌اند.

خسرو حیدری در سال‌های اخیر چه عملکرد خارق‌العاده‌ای داشته که به رغم رسیدن به سن بازنشستگی همچنان در استقلال حضور دارد و دستمزدهای میلیاردی می‌گیرد؟ چرا این بازیکن همواره در حاشیه امنیت قرار دارد و مصدومیت‌های پی درپی نیز تهدیدی برایش محسوب نمی‌شود و حتی با او قرارداد 3 ساله هم منعقد می‌شود؟ باید پای حرف‌های پزشکان استقلال بنشینید و درباره تعدد مصدومیت‌های حیدری از آنها بپرسید تا به دردسرهایی که در 5 سال اخیر این بازیکن برای تیم پزشکی باشگاه استقلال داشته، پی ببرید.

حیدری بیشتر عمر ورزشی خود در سال‌های اخیر را دایما در کلینیک دکتر نوروزی گذرانده است. حال همین بازیکن همواره در فهرست باشگاه استقلال دیده می‌شود؛ در حالی که همه همقطاران دیروزش از استقلال کنار گذاشته شده‌اند.

اسامی هم‌تیمی‌های نامی سابق خسرو را در ذهن بیاورید، آنها که به انحای گوناگون از استقلال کنار گذاشته شده‌اند تا به آنچه بر احوالاتش می‌گذرد به خوبی پی ببرید وآگاه شوید از امتیازهایی که همواره باشگاه استقلال برای این بازیکن قایل بوده و در مواجهه با دیگر بازیکنان هرگز چنین نکرده است.

همین حالا مجتبی جباری را به دلیل مصدومیت‌های پی در پی از استقلال کنار گذاشته‌اند بی آنکه دلیل را روشن بگویند یا در سایت باشگاه استقلال رسما اعلام شود. خسرو حیدری هم اگر به لحاظ مصدومیت وضعش بدتر از جباری نباشد، قطعا بهتر نیست و آمار گواهی می‌دهد به این واقعیت که شماره 2 باشگاه استقلال زمان‌های طولانی از فصل را به دلیل آسیب دیدگی‌های پی در پی از دست داده اما برخلاف بازیکنانی همچون جباری همواره در حاشیه امن بوده و حتی تهدیدی هم از طرف باشگاه برای این بازیکن نبوده است. با جباری به گفته افتخاری قرارداد بازی به بازی بسته می‌شود اما خسرو حیدری همیشه قرارداد سفت و محکمی داشته و هیچ گاه از گرفتن دستمزدهای آنچنانی نیز محروم نشده است. حال اگر به سابقه جباری بنگرید به این نتیجه می‌رسید که شماره 8 همواره بازیکن بزرگتری در قیاس با حیدری بوده است، پس چرا همان برخوردی که با دیگر بزرگان استقلال شده با خسرو نشده، بسیار تامل برانگیز است.

 شاید برای تصمیم‌گیران باشگاه استقلال ملاک تاثیرگذاری‌های این بازیکن بوده که اگر ادله را اثرگذاری بدانیم خیلی‌ها جلوتر از حیدری بوده‌اند که هیچ حمایتی پشت‌شان نبوده و به رغم آمادگی‌های فنی از استقلال کنار رفته‌اند.

یکی‌ همین امیرحسین صادقی که هنوز در تیم پیکان می‌درخشد. مدافعی که تردید نداریم اگر همین حالا در قلب دفاع استقلال حضور داشت، هیچ دل نگرانی را باقی نمی‌گذاشت. امیرحسین صادقی اما به رغم تمام شایستگی‌هایش از استقلال کنار گذاشته شد تا از تداوم بیشتر در استقلال و خلق رکوردی دست نیافتنی محروم شود. آندرانیک تیموریان هم هیچ گاه به اندازه حیدری از سوی مسوولان باشگاه استقلال حمایت نشده است. آندو در فصل چهاردهم به دلیل خلف وعده‌های پی در پی در پرداخت حقوقش ناچار به ترک باشگاه استقلال شد.

در حالی که در همان فصلی که آندو در میانه‌های راه ناچار به ترک استقلال و پیوستن به تراکتورسازی شد بازیکنان دیگری همچون حیدری هم بودند که قراردادهای بالاتر از سقف می‌گرفتند (توفیقی تمام ماجرای قراردادهای بالاتر از سقف را خوب می‌داند). باشگاه استقلال به تعهداتش در مواجهه با خسرو عمل کرد اما تیموریان را به دلیل آنچه ناتوانی در پرداخت دستمزد عنوان می‌شد، کنار گذاشت.

 تبعیض میان بازیکنانی که طی این سال‌ها مجاب به ترک استقلال شده‌اند با خسرو حیدری را آنجا می‌توان ملموس‌تر حس کرد که همواره آقای شماره 2 از دستمزدهای چشمگیر محروم نبوده و حقوقش را هم سر وقت گرفته اما هنوز بازیکنانی که نام‌شان را بردیم از استقلال طلب دارند. رازش چیست که خسرو در همه این سال‌ها حتی از استقلال گلایه و شکایت مالی هم نداشته است؟ نقطه پنهان ماجرا کجاست که هر بار در مواجهه با بازیکنانی همچون آندو و جباری بحث‌های مصدومیت پیش کشیده شده اما باشگاه استقلال همواره در مقابل حیدری سیاست دیگری را در پیش گرفته است.

 9 سال ماندگاری در تیم بزرگی همچون استقلال آسان نیست. 9 سال بودن در تیمی که همواره مشکلات مالی داشته و این مشکلات هیچ گاه گریبان حیدری را نگرفته شگفت انگیز است. البته از اخلاق خوب و آرامش خسرو نباید چشم‌پوشی کرد که همواره بازیکن کم حاشیه‌ای بوده است.

حیدری از سال 87 تا به امروز با همه مربیان استقلال هم کار کرده است. از صمد مرفاوی و امیر قلعه‌نویی گرفته تا پرویز مظلومی و علیرضا منصوریان و وینفرید شفر و هیچ اصطکاکی میان او و سکانداران هدایت استقلال به وجود نیامده در حالی که همه بازیکنان بزرگ استقلال در مقطعی با مربیان به چالش‌هایی خورده‌اند.

شاید راز ماندگاری خسرو، علاوه بر درخشش در سال‌های گذشته، همین تعامل و روحیه منعطف او باشد. به هرحال خسرو و ماندگاری‌اش در استقلال اتفاق جالبی است که نمی‌توان بر آن چشم بست.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1396/08/17
حالا شما دنبال چی میگردین نمیدونم شما روزنامه نگاریدیا فنگ اندازلنگ
Iran, Islamic Republic of
08:44 - 1396/08/17
چرا مطالب منونمیزارید
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1396/08/17
به شما ربطی نداره. امیرحسین کجاش خوبه. تازه باید زودتر بیرونش میکردن کم سوتی میداد و تیم گل میخورد
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1396/08/17
واقعا که اینم شدگزارش تحلیلی
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1396/08/17
لنگی تحلیلت بخوره توکلت بی منطقای لنگی
Canada
13:27 - 1396/08/17
راز ماندگاري خسرو را عجالتاً بي خيال مي شويم و اما در پاسخ به "راز ادبيات مغرضانه، يكسويه و حاسدانه ي متن فوق و شيطنت هاي مشابه" !، دوستان را رجوع مي دهيم به درخشش و بازي سازي فوق العاده ي حيدري در دربي اخير و سرعت بالا و جنگندگي تمام وقت و مشاركت عالي اش در فاز دفاعي و هجومي و مطلقاً در خدمت تيم بودن و به كار انداختن و تبديل به نقطه ي قوت كردنِ سمت راست استقلال به كمك ووريا و خلاصه از يك جوان ٢٠ ساله هم كمتر ندويدن و پاسكاري هاي دقيق و خلق موقعيت و صاحب توپ كردن هاي يارانش...!
هرچند نگارنده محترم تلاش ناموفق داشتند كه با تردستي خاص همه ي حسن خسرو را تنها "خلق و خوي خوبش" بدانند! كه البته اخلاق و خوي معرفت خسروي ما صرفا به قولي خامه روي كيك است و اين بازيكن باغيرت و بي حاشيه تيم از آن مصدوميت هاي كذايي هم بنا به مراجعه به امار موجود و تعداد بازي هاي خسرو و حضورش خبري نيست!
پاسخ ها
فرشید
United Arab Emirates
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۸
رجوع کردیم به دربی:اما پس از رجعت متوجه شدیم:
دربی رو استقلال به پرسپولیس باخت،وریا گریه کرد و در تمام بازی حتی یک فرصت پنجاه درصدی هم ایشان نتونستن ایجاد کنن و..............
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1396/08/18
راز ماند.گاری رابطه خوب با توقیقی سالای قبل یه ساله می
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1396/08/27
چی لنگی زورت میاد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج