بازار بورس بدون حجم به تعطیلات رفت
۶۲۸۱۸۶
۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
۳۱۵۶ 
معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی همزمان با بازارگردانی سهام در هلدینگ خلیج فارس، گروه مپنا و برخی سهم‌های حامی شاخص شاهد معاملاتی کم‌حجم بود که گروه پتروشیمی‌ها شاهد تحرک معامله‌گران اغلب حقیقی بود.
خبرگزاری فارس: شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروزچهارشنبه 17 آبان ماه 96 با کاهش 14 واحدی روی رقم 87 هزار و 897 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 8 واحدی عدد 17 هزار و 542 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 8 واحدی به رقم  94 هزار و 656 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول در حالی با کاهش 17 واحدی به رقم  61 هزار و 481 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 178 واحدی عدد  192 هزار و 225  واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش 9 واحدی روی رقم 976 واحد ایستاد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با 32 واحد، گروه مپنا با 23 واحد و مخابرات ایران با 10 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی پالایش نفت اصفهان با 16 واحد، ملی صنایع مس ایران با 12 واحد و پتروشیمی شازند با 9 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی بیش از 179 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 486 میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 48 هزار و 619  نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های گسترش صنایع پیام، قند نقش جهان، سرمایه‌گذاری توسعه شهری طوس گستر، بانک خاورمیانه، رینگ‌سازی مشهد، بیمه ما، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های معادن منگنز ایران و نیروکلر متوقف شدند.

امروز همچنین شرکت‌های تعاونی خاص کارخانه ایران‌خودرو و ترنیان سهم از مجموع شرکت‌های تابعه گروه ایران‌خودرو به ترتیب 42.15 درصد و 26.37 درصد از سهام کنترلی شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان را به قیمت‌ پایه هر سهم 263 تومان امروز روانه میز فروش بورس تهران کردند که بدون رقابت از سوی یک مجموعه حقوقی دیگری خریداری شد.

به گزارش فارس، امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد بیش از 105 میلیون سهم گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان به ارزش کمتر از 28 میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی روبرو شد.

در ایران ترانسفو نیز 12.5 میلیون سهم به ارزش 7 میلیارد تومان میان سهامداران عمده با معاملات انتقالی روبرو شد و در توسعه معادن روی ایران نیز بیش از 8.5 میلیون سهم به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

همچنین 5 میلیون واحد سرمایه‌گذاری صندوق قابل معامله امین یکم فردا به ارزش 500 میلیون تومان کدبه‌کد شد. در آسان پرداخت پرشین نیز 3.5 میلیون سهم به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان کدبه‌کد شد.

بر اساس این گزارش امروز فارغ از معاملات درون‌گروهی و کدبه‌کد برخی حقوقی‌ها به‌ویژه ایران‌خودرو در نماد «وگستر» در سایر نمادهای معاملاتی پربیننده بازار حجم معاملاتی متعادل و کم عمق جریان داشت. در این بین انتظار برای تغییر و تحولات مدیریتی در حوزه بانکی و بیمه‌ای در حالی همچنان در کانون توجه معامله‌گران قرار گرفته که در گروه پتروشیمی‌ها نیز خبرها حاکی از تغییر مدیرعامل سرمایه‌گذاری غدیر و جایگزینی سکاندار هلدینگ نفت و گاز پارسیان در این هلدینگ پتروشیمیایی است.

به گزارش فارس، روند رخوت‌آور و بدون استراتژی در بازار سهام آن چنان احساس می‌شود که بنابر نظر اغلب کارشناسان بازار سرمایه بورس تهران به‌زودی شاهد شکست شدن رکورد تاریخی خود برای اولین بار پس از گذشت حدود 5 سال و اعلام تعدیل‌های سود برآوردی شرکت‌های گروه فلزات اساسی و معدنی به پشتوانه نوسان قیمت‌های جهانی خواهد بود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج