هلندی‌ها، تسلا را هک کردند
۶۲۸۲۰۲
۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۵
۳۷۲۸ 
شرکت تامین کننده گاز هولتاسن هلند خودروی برقی تسلا اس را به شکلی هک کرده که این خودرو بتواند به جای برق، از هیدروژن به عنوان منبع انرژی استفاده کند.
همشهری آنلاین: شرکت تامین کننده گاز هولتاسن هلند خودروی برقی تسلا اس را به شکلی هک کرده که این خودرو بتواند به جای برق، از هیدروژن به عنوان منبع انرژی استفاده کند.

 هلندی‌ها، تسلا را هک کردند

خودروي هك شده تسلا اس مي‌تواند هزار كيلومتر مسافت را طي كند،‌يعني دو برابر مسيري كه ارزان‌ترين مدل تسلا اس برقي مي‌تواند بپيمايد.

خودروي برقي تسلا اس يكي از مشهورترين خودروهاي برقي در بازار جهاني است. ارزان‌ترين مدل آن، 75D مي‌تواند با يكبار شارژ 416 كيلومتر را طي كند، اما ميزان مسافت قابل پيمايش در مدل‌هاي 100D و P100D به 539 و 506 كيلومتر رسيده‌است.

اكنون شركت هلندي هولتاسن با ايجاد تغييراتي در خودروي تسلا اس مدل 75D توانسته مسافت قابل پيمايش اين خودرو را به هزار كيلومتر برساند. درواقع با اين تغييرات تسلا اس به يك خودروي هيبريدي برقي هيدروژني تبديل شده‌است كه پس از پايان نيروي برق،‌موتور از منبع هيدروژن به عنوان سوخت استفاده مي‌كند.

اين شركت اولين مورد در جهان است كه توانسته تسلا اس را به خودرويي هيدروژني تبديل كند و حتي نامي ديگر براي اين ابداع خود انتخاب كرده‌است: پروژه هسلا.

از آنجايي كه شركت تسلا هيچ مشاركتي در اين پروژه نداشته‌است، تسلا اس مورد استفاده در آن به صورت دست دوم خريداري شده‌است. مكس هولتاسن مهندس اين شركت كه مسئوليت پروژه را به عهده داشت مي‌گويد تبديل تسلا اس به يك خودروي هيدروژني به هيچ‌وجه ساده نبود زيرا اين خودر به يك مارپيچ بزرگ شباهت دارد.

اما در نهايت اين شركت موفق شد تسلا اس را به خودرويي با دو منبع سوختي تبديل كند،‌باتري اصلي كه توسط شركت تسلا روي خودرو قرار گرفته و مخزن هيدروژني كه هلندي‌ها درون خودرو تعبيه كرده‌اند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج