درمورد نمایندگان ایران در آسیا AFC نظر نهایی را می‌دهد
۶۲۸۲۲۵
۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۰
۷۶۳۱
مسئول صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها گفت: شاید مسئولان باشگاه‌ها احساس کرده‌اند ارسال مدارک‌شان نهایی شده، اما نظر نهایی را AFC می‌دهد.
خبرگزاری میزان: سهیل مهدی درباره جلسه امروز (چهارشنبه) کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها گفت: بررسی چند ساعته روی مدارک باشگاه‌ها داشتیم و سعی کردیم مدارک را دقیق و با جزئیات بررسی کرده تا مطابق الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا پیش برویم. متأسفانه وقت کم آوردیم و برخی از افراد کارهای اجرایی داشتند.

وی افزود: پنج الزام اصلی برای صدور مجوز داریم که شامل مسائل مالی، حقوقی، پرسنلی، استادیوم و ورزشی می‌شود. هر کدام از اینها را به ترتیب دسته بندی کردیم، به عنوان مثال از مسئله پرسنلی و ورزشی شروع کردیم و مدارک باشگاه‌ها را مورد بررسی قرار دادیم. مسائل مالی و حقوقی مهم بودند و فرصت نشد به آن بپردازیم.

مسئول صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها در خصوص وضعیت مالی نفت تهران تصریح کرد: در رابطه با وضعیت مالی، هیچ کدام از مدارک را بررسی نکردیم. نفت مشابه باشگاه‌های دیگر در زمینه‌های ورزشی مانند استادیوم تختی و زمین‌های ورزشی مدارکش را ارائه کرده است. این باشگاه مثل باشگاه‌های دیگر دارای نقاط ضعف است و صراحتا نمی‌توان در مورد آنها تصمیم‌گیری کرد. باید جمیع مدارک را دید و سپس نظر داد.

مهدی در پاسخ به این سؤال که آیا سایر مدارک باشگاه‌ها نقص دارد که فرصت نشده به مسائل حقوقی و مالی رسیدگی شود، گفت: ما یک بحث داریم که آن هم پوشش مدارک برای الزامات است که جامعیت این مدارک را نشان می‌دهد. چون این مدارک حداقل پوشش‌ها را نداده است، نمی‌توان نظر داد. مسائل مالی و مالکیتی باشگاه‌ها به دلیل مشکل سرعت اینترنت و حجم دانلود مدارک‌ وقت ما را گرفت و فرصت نشد به آن بپردازیم.

وی در مورد اینکه پرسپولیس و استقلال اعلام کرده‌اند که مشکل‌ بدهی‌شان را حل کرده‌اند، خاطرنشان کرد: مصاحبه‌هایی از سوی مسئولان باشگاه‌ها و مجامع‌شان می‌بینیم که می‌گویند مدارک‌شان نقص ندارد. شاید برای ارسال مدارک از طرف آنها احساس شده نقصی وجود نداشته است؛ بله شاید نقصی نبوده باشد. همانطور که در سایت سازمان لیگ اعلام کردیم دریافت مدارک نهایی شده، اما اینکه مدارک چقدر صحت دارد یا تضاد اطلاعاتی نداشته باشد و مدارک را نقض نکند، نیاز به بررسی حقوقی دارد. کمیته حقوقی و بدوی در حال بررسی مدارک است. نهایی بودن مدارک را در روز آخر اعلام کرده و در قالب پیشنهاد به AFC می‌دهیم. اتفاقا  امروز ایمیلی از طرف رئیس صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها در AFC به دست‌مان رسید مبنی بر اینکه، با توجه به فرصتی که به شما داده بودیم، با دقت بیشتری مدارک‌تان را بررسی کنید و رسیدگی نهایی در AFC انجام می‌شود. AFC فرجه‌ای به باشگاه‌ها نداده و تأکید داشته که مدارک باشگاه‌های شما بررسی خواهد شد. من هم به عنوان مجری مدارک را ارسال می‌کنم.

مسئول صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها در خصوص اینکه افرادی چون علی دایی، امیر قلعه‌نویی، صمد مرفاوی و ... گفته‌اند توافقی با آنها برای پرداخت مطالبات‌شان صورت گرفته است، گفت: دوستان زیادی در این زمینه مصاحبه‌ کرده‌اند. در پاسخ به این اتفاقات، ما بین این دو گروه (باشگاه‌ها و طلبکاران) قرار نمی‌گیریم. بدهی‌ها باید پرداخت شوند یا توافقاتی با آنها صورت بگیرد، یا در نهایت در دعاوی قانونی در کمیته انضباطی فیفا پرونده مورد بررسی قرار بگیرد. در واقع باشگاه‌ها پرونده باز نداشته باشند. نمی‌دانیم پرونده عزیزانی که مصاحبه کرده‌اند، در کدام گروه قرار می‌گیرد، چون هنوز مدارک را ندیده‌ایم. شاید هم بدهی‌شان پرداخت شده باشد که شما می‌گویید آنها مصاحبه کرده‌اند و گفته‌اند پولی نگرفته‌اند.

مهدی در واکنش به جایگزینی احتمالی ذوب‌آهن اصفهان به جای نفت تهران عنوان کرد: موضع فدراسیون فوتبال بی‌طرفانه است. کمیته بدوی مستقل از باشگاه‌ها تصمیم می‌گیرد. هیچ انتخابی نیست و بر اساس مدارکی خواهد بود که به AFC ارسال خواهد شد. ضمن اینکه تیم‌ها بر اساس رده‌بندی لیگ برتر از بالا به پایین سهمیه بندی می‌شوند، آن هم تا نیمه جدول. اگر مدارک نفت ناقص باشد، تیم سوم، چهارم، پنجم تا هشتم جای این تیم را خواهد گرفت. اگر مدارک نفت ناقص باشد، مدارک تیم سوم مورد بررسی قرار می‌گیرد و هر مدارک ناقص باشد تا تیم هشتم مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در پاسخ به این سؤال که چقدر امیدوارید مشکل باشگاه‌های ایرانی حل شود، گفت: اصلا نمی‌توانم نظر قطعی بدهم. نظر کمیته بدوی مستقل است. اجازه دهید حق و حقوق باشگاه‌ها را حفظ کرده و فرصت را از آنها نگیریم.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج